WooCommerce - en to fi translation catalogue (1409 entries)

en:  (taxes estimated for %s)
fi: (arvio veroista %s)

en:  ago
fi: sitten

en: "%s" Shipping Class Cost
fi: "%s" toimitusluokan hinta

[ctx: %1$d = first, %2$d = last, %3$d = total]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
fi: Näytetään %1$d&ndash;%2$d - %3$d tuloksesta

en: %s - API %s (created on %s at %s).
fi: %s - API %s (luotu %s @ %s).

en: %s - Order #%s
fi: %s - Tilaus #%s

en: %s - Pre-order for "%s"
fi: %s - Ennakkotilaus tuotteelle "%s"

en: %s - Subscription for "%s"
fi: %s - Tilaus kohteelle "%s"

en: %s customer review | %s customer reviews
fi[0]: %s tuotearvio
fi[1]: %s tuotearviota

en: %s download remaining | %s downloads remaining
fi[0]: %s lataus jäljellä
fi[1]: %s latausta jäljellä

en: %s for %s item | %s for %s items
fi[0]: %s tuotteelle %s
fi[1]: %s tuotteille %s

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
fi[0]: %s on lisätty ostoskoriin.
fi[1]: %s on lisätty ostoskoriin.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
fi: %s on poistettu ostoskorista koska sitä ei voi enää ostaa. Ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita.

en: %s in stock
fi: %s varastossa

en: %s is a required field | %s are required fields
fi[0]: Tämä kenttä tarvitaan %s
fi[1]: Nämä kentät tarvitaan %s

en: %s is low in stock.
fi: %s on vain vähän varastossa.

en: %s is out of stock.
fi: %s on loppunut varastosta.

en: %s parameter is missing
fi: %s parametri puuttuu

en: %s removed. %sUndo?%s
fi: %s poistettu. %sPeru?%s

en: %s review for %s | %s reviews for %s
fi[0]: %s arvio tuotteelle %s
fi[1]: %s arviota tuotteelle %s

en: %s units of %s have been backordered in order #%s.
fi: %s kpl tuotetta %s jälkitoimituksella, tilauksessa #%s.

en: %s would like to connect to your store
fi: %s haluaisi liittyä kauppaan

en: &#197;land Islands
fi: Ahvenanmaa

en: &nbsp;&ndash; Page %s
fi: &nbsp;&ndash; Sivu %s

en: &nbsp;<small>%svia %s</small>
fi: &nbsp;<small>%s-- %s</small>

en: (Includes %s)
fi: (Sisältää %s)

en: (Order #%s)
fi: (Tilaus #%s)

en: (can be backordered)
fi: (voidaan jälkitoimittaa)

en: (ex. VAT)
fi: (ei sis. alv.)

en: (ex. tax)
fi: (veroton)

en: (incl. VAT)
fi: (sis. alv.)

en: (incl. tax)
fi: (verollinen)

en: + Add Account
fi: + Lisää tili

en: A Search box for products only.
fi: Kenttä tuotteiden etsimistä varten.

en: A list or dropdown of product categories.
fi: Osastojen lista tai pudotusvalikko

en: A minimum order amount (defined below)
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus (asetettu alla)

en: A minimum order amount AND a coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus JA kuponki

en: A minimum order amount OR a coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus TAI kuponki

en: A note has been added to your order
fi: Tilaukseesi on lisätty kommentti

en: A product attribute with the provided ID could not be found
fi: Annetulla tuotteen ominaisuuden tunnuksella -ID- ei löytynyt tuotteen ominaisuutta

en: A product category with the provided ID could not be found
fi: Annetulla osaston tunnuksella -ID- ei löytynyt osastoa

en: A user could not be found with this email address.
fi: Sähköpostiosoitteella ei löytynyt käyttäjää.

en: A valid free shipping coupon
fi: Kelvollinen 'Maksuton toimitus' -kuponki

en: AND
fi: JA

en: API Credentials
fi: API valtuudet

en: API Docs
fi: API selosteet

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new API keys now. You won't be able to see it again!
fi: API -avain luotiin. Kopioi talteen uusi API -avain. Et näe sitä enää tämän jälkeen!

en: API Key updated successfully.
fi: API -avain päivitettiin.

en: API Password
fi: API salasana

en: API Signature
fi: API allekirjoitus

en: API Username
fi: API käyttäjätunnus

en: API disabled!
fi: API ei ole käytössä!

en: API user is invalid
fi: API -käyttäjä ei ole kelvollinen.

en: ASC
fi: nouseva

en: Accept COD if the order is virtual
fi: Hyväksy Maksu toimitettaessa -COD- jos tuote on palvelu

en: Accept for virtual orders
fi: Hyväksy palvelutuotteille

en: Access Denied
fi: Pääsy kielletty

en: Account Details
fi: Tilin tiedot

en: Account Name
fi: Pankkitilin (haltijan) nimi

en: Account Number
fi: Pankkitilin numero

en: Account details changed successfully.
fi: Tilin tietoja vaihdettiin.

en: Account password
fi: Asiakastilin salasana

en: Account username
fi: Asiakastilin käyttäjätunnus

en: Acre
fi: Akko

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
fi: Toiminto ei onnistunut. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Active
fi: Käytössä

en: Active Filters
fi: Käytössä suodattimet

en: Add Coupon
fi: Lisää kuponki

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add New Coupon
fi: Lisää uusi kuponki

en: Add New Order
fi: Lisää uusi tilaus

en: Add New Product
fi: Lisää uusi tuote

en: Add New Product Category
fi: Lisää uusi osasto

en: Add New Product Tag
fi: Lisää uusi avainsana

en: Add New Shipping Class
fi: Lisää uusi toimitusluokka

en: Add New Webhook
fi: Lisää uusi webhook

en: Add Order
fi: Lisää tilaus

en: Add Payment Method
fi: Lisää maksutapa:

en: Add Product
fi: Lisää tuote

en: Add Webhook
fi: Lisää webhook

en: Add a new payment method.
fi: Lisää uusi maksutapa.

en: Add a review
fi: Lisää arvio

en: Add or remove Product Tags
fi: Lísää tai poista tuotteiden tägejä

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Additional Information
fi: Lisätiedot

en: Additional Rates
fi: Muut toimitusvalinnat

en: Address
fi: Osoite

en: Address Override
fi: Osoitteen korvaaminen

en: Address changed successfully.
fi: Osoite vaihdettiin.

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
fi: Osastot

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
fi: Kupongit

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: Admin menu name]
en: Products
fi: Tuotteet

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
fi: Toimitusluokat

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
fi: Avainsanat

[ctx: Admin menu name]
en: Webhooks
fi: Webhookit

en: Advanced options
fi: Edistyneet valinnat

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All Product Categories
fi: Kaikki osastot

en: All Product Tags
fi: Kaikki tuotteiden avainsanat

en: All Products
fi: Kaikki tuotteet

en: All Shipping Classes
fi: Kaikki toimitusluokat

en: All allowed countries
fi: Kaikkiin maihin

en: Allow
fi: Hyväksy

en: Allow, but notify customer
fi: Hyväksy ja ilmoita asiakkaalle

en: Allowed Zip/Post Codes
fi: Sallitut postinumerot

en: Allows cheque payments. Why would you take cheques in this day and age? Well you probably wouldn't but it does allow you to make test purchases for testing order emails and the 'success' pages etc.
fi: Maksu suoritetaan shekillä. Miksi hyväksyisit shekkejä enää tähän maailmanaikaan? No todennäkölisesti et hyväksyisikään, mutta tämä antaa sinun tehdä testiostoksia testataksesi tilaussähköposteja ja järjestelmän toimivuutta.

en: Allows payments by BACS, more commonly known as direct bank/wire transfer.
fi: Maksu suoritetaan pankkisiirtona/SEPA maksuna, lähes poikkeuksetta ennakkomaksuna. Ulkomaankaupassa nimellä: Wire Transfer, Bank Transfer.

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Amount Refunded
fi: Hyvityksen määrä

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
fi: Käyttäjätunnus on varattu. Ole hyvä, valitse toinen.

en: An account is already registered with your email address. Please login.
fi: Samalle sähköpostiosoitteelle on jo rekisteröity tili. Ole hyvä, kirjaudu sisään.

en: An authentication error occurred while updating the translation. Please try again or configure your %sUpgrade Constants%s.
fi: Käännöstä päivitettäessä tapahtui oikeellisuuden tarkistuksessa virhe. Yritä uudelleen tai määritä uudelleen %späivitys asetukset%s.

en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
fi: Verkkokauppaohjelmisto joka auttaa myymään kaikkea. Kauniisti.

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
fi: Pyynnössä tapahtui virhe ja silloin ei voitu lähettää asiakkaan tietoja

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API
fi: Tapahtui virhe kun yritettiin luoda hyvitys käyttäen maksukäytävän API:a

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
fi: Ostoskorista poistettiin tuote, jote ei ole enää saatavilla.

en: An order has been created for you on %s. To pay for this order please use the following link: %s
fi: Verkkokaupassa %s on tehty tilaus. Voit aloittaa tilauksen maksamisen painamalla linkkiä: %s

en: An order note with the provided ID could not be found
fi: Annetulla tilauksen kommentin tunnuksella -ID- ei löytynyt kommenttia

en: An order refund with the provided ID could not be found
fi: Annetulla tilauksen hyvityksen tunnuksella -ID- ei löytynyt hyvitystä

en: Andaman and Nicobar Islands
fi: Andaman ja Nicobar Islands

en: Antarctica
fi: Antarktis

en: Anti-spam
fi: Roskapostin esto

en: Anti-spam field was filled in.
fi: Roskapostin esto -kenttä on täytetty

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Any %s
fi: Mikä tahansa %s

en: Application Authentication Request
fi: Pyyntö sovelluksen oikeellisuuden tarkastamiseksi

en: Apply Coupon
fi: Käytä kuponki

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Are you sure you want to delete this template file?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän pohjan?

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Argentine Peso
fi: Argentiinan peso ARS

en: Attribute
fi: Ominaisuus

en: Australian Dollars
fi: Australian dollari AUD

en: Austria
fi: Itävalta

en: Author: %s
fi: Kirjoittaja: %s

en: Authorize
fi: Katevaraus

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Available Downloads
fi: Saatavilla olevat lataukset

en: Available on backorder
fi: Ei varastossa, vain jälkitoimituksena

en: Average
fi: Kohtalainen

en: Awaiting BACS payment
fi: Odottaa tilisiirtoa

en: Awaiting cheque payment
fi: Odottaa shekkimaksua

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: BACS
fi: Pankkisiirto/SEPA-maksu

en: BIC / Swift
fi: BIC (aiemmin SWIFT)

en: Backordered
fi: Jälkitoimitus

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Bangka Belitung
fi: Bangka-Belitung

en: Bangladeshi Taka
fi: Bangladeshin taka BDT

en: Bank Code
fi: Pankin koodi

en: Bank Name
fi: Pankin nimi

en: Bank Transit Number
fi: Pankkisiirto, SEPA-maksun numero

en: Be the first to review
fi: Kirjoita ensimmäinen tuotearvio tuotteelle

en: Beijing / &#21271;&#20140;
fi: Peking / &#21271;&#20140;

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belau
fi: Palau

en: Belgium
fi: Belgia

en: Billing &amp; Shipping
fi: Laskutus &amp; Toimitus

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Billing Details
fi: Laskutustiedot

en: Billing Email
fi: Sähköposti laskutusta varten

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Branch Code
fi: Sivukonttorin koodi

en: Branch Sort
fi: Sivukonttori lajittelu

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real BRL

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: British Virgin Islands
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Bulgarian Lev
fi: Bulgarian lev BGN

en: Buy product
fi: Osta tuote

en: Calculate Shipping
fi: Laske toimituskulut

en: Calculation Type
fi: Laskemisen tapa

en: California
fi: Kalifornia

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Canadian Dollars
fi: Kanadan dollari CAD

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel order &amp; restore cart
fi: Peruuta tilaus &amp; palauta ostoskori

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Peruttu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Peruttu <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled order
fi: Peruttu tilaus

en: Cancelled order emails are sent to the recipient list when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
fi: Tilaus peruttu -sähköpostit lähetetään vastaanottajille kun tilaus on merkitty perutuksi (jos ne on sitä ennen merkitty odottaa maksua tai jonossa tilaan).

en: Cannot create coupon, try again
fi: Kuponkia ei voitu luoda, yritä uudelleen

en: Cannot create fee, try again
fi: Maksua ei voitu luoda, yritä uudelleen

en: Cannot create line item, try again
fi: Rivin tuotetta ei voitu luoda, yritä uudelleen

en: Cannot create order note, please try again
fi: Tialukselle ei voitu luoda kommenttia, yritä uudelleen

en: Cannot create order refund, please try again
fi: Tialukselle ei voitu luoda hyvitystä, yritä uudelleen

en: Cannot create order: %s
fi: Tilausta %s ei voi luoda

en: Cannot create shipping method, try again
fi: Toimitustapaa ei voitu luoda, yritä uudelleen

en: Cannot create webhook: %s
fi: Webhookia ei voitu luoda: %s

en: Cannot update coupon, try again
fi: Kuponkia ei voitu päivittää, yritä uudelleen

en: Cannot update fee, try again
fi: Maksua ei voitu päivittää, yritä uudelleen

en: Cannot update line item, try again
fi: Rivin tuotetta ei voitu päivittää, yritä uudelleen

en: Cannot update shipping method, try again
fi: Toimitustapaa ei voitu päivittää, yritä uudelleen

en: Canton
fi: Piirikunta

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Capture
fi: Maksu heti

en: Card Code
fi: Kortin koodi

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart % Discount
fi: Alennus % ostoskorissa

en: Cart Discount
fi: Alennus ostoskorissa

en: Cart Totals
fi: Ostoskori yhteensä

en: Cart updated.
fi: Ostoskori päivitetty.

en: Cash on Delivery
fi: Maksu toimitettaessa

en: Category Order
fi: Osastojen järjestys

en: Category: | Categories:
fi[0]: Osasto:
fi[1]: (Tuote)Osastot:

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Cheatin&#8217; huh?
fi: Huijaustako&#8217; vai?

en: Check your e-mail for the confirmation link.
fi: Katso saapuneet sähköpostit. Paina vahvistuslinkkiä.

en: Checkout
fi: Kassa

en: Cheque
fi: Shekki

en: Cheque Payment
fi: Shekillä maksaminen

en: Chilean Peso
fi: Chilen peso CLP

en: China
fi: Kiina

en: Chinese Yuan
fi: Kiinan renminbi yuan CNY

en: Choose an option
fi: Valitse

en: Choose from the most used Product tags
fi: Valitse useimmin käytettyjen tägien joukosta

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
fi: Valitse haluatko maksun tapahtuvan heti vai teetkö vain katevarauksen.

en: Choose which format of email to send.
fi: Valitse missä muodossa sähköposti lähetetään.

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: City
fi: Kaupunki

en: Clear selection
fi: Pyyhi valitut

en: Click here to enter your code
fi: Paina tästä ja kirjoita kuponkikoodi

en: Click here to login
fi: Kirjaudu tästä

en: Click here to reset your password
fi: Kun haluat palauttaa salasanan, paina tästä.

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Colombian Peso
fi: Columbian peso COP

en: Comoros
fi: Komorit

en: Company Name
fi: Yrityksen nimi

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Valmis <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Valmis <span class="count">(%s)</span>

en: Completed order
fi: Tilaus valmis

en: Confirm New Password
fi: Vahvista uusi salasana

en: Congo (Brazzaville)
fi: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
fi: Kongo (Kinshasa)

en: Consumer Key is invalid
fi: Asiakkaan avain ei ole kelvollinen.

en: Consumer Key is missing
fi: Asiakkaan avain puuttuu

en: Consumer Secret is invalid
fi: Asiakkaan salasana ei ole kelvollinen

en: Consumer Secret is missing
fi: Asiakkaan salasana puuttuu

en: Consumption tax
fi: Kulutusvero

en: Continue Shopping
fi: Takaisin kauppaan

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Copy file to theme
fi: Kopioi tiedostio teeman hakemistoon

en: Cost
fi: Hinta

en: Cost: %s
fi: Hinta: %s

en: Could not delete the attribute
fi: Ominaisuutta ei voitu poistaa

en: Could not edit the attribute
fi: Ominaisuutta ei voitu muokata

en: Could not write to template file.
fi: Sähköpostin pohja (malline) -tiedostoon ei voi kirjoittaa.

en: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact us if you continue to have problems.
fi: Rekisteröinti epäonnistui... – Ota yhteyttä, jos tilanne toistuu etkä pääse sen ohi.

en: Country
fi: Maa

en: County
fi: Kunta

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupon "%s" does not exist!
fi: "%s" kuponkia ei ole!

en: Coupon code
fi: Kupongin koodi

en: Coupon code already applied!
fi: Alennuskoodi on jo käytetty!

en: Coupon code applied successfully.
fi: Alennuskoodi otettiin käyttöön.

en: Coupon code is required
fi: Kupongin koodi tarvitaan

en: Coupon code removed successfully.
fi: Alennuskoodi on poistettu.

en: Coupon discount total must be a positive amount
fi: Kuponkien alennusten summa on oltava positiivinen

en: Coupon does not exist!
fi: Kuponkia ei ole olemassa!

en: Coupon has been removed.
fi: Kuponki on poistettu.

en: Coupon is not valid.
fi: Kuponki ei ole kelvollinen.

en: Coupon usage limit has been reached.
fi: Kupongin käyttöraja on saavutettu.

en: Coupon:
fi: Kuponki:

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
fi: Tee tili. Aloita kirjoittamalla alle pyydetyt tiedot. Jos olet jo rekisteröitynyt, ole hyvä ja kirjaudu sisään – kentät ovat sivun yläreunassa.

en: Create an account?
fi: Rekisteröidy?

en: Create coupons
fi: Luo kuponkeja

en: Create customers
fi: Luo asiakkaita

en: Create orders
fi: Luo tilauksia

en: Create products
fi: Luo tuotteita

en: Create webhooks
fi: Luo webhookeja

en: Credit card
fi: Luottokortti

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Croatia kuna
fi: Kroatian kuna HRK

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Current Password (leave blank to leave unchanged)
fi: Nykyinen salasana (jätä tyhjäksi jos ei muutosta)

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
fi: Asiakkaalle lähetetään "uusi tili" -sähköpostiviesti kun hän rekisteröityy kassasivun tai tilit sivujen kautta.

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
fi: Asiakkaalle lähetetään "salasana palautettu" -sähköposti kun hän on asettanut salasanan perustilaan.

en: Customer Details
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customer ID is invalid
fi: Asiakkaan tunnus -ID- ei kelpaa

en: Customer details
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customer invoice
fi: Lasku asiakkaalle

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
fi: Asiakkaalle voidaan lähettää sähköpostilla lasku jossa on tilauksen tiedot ja linkki tilauksen maksamiseen.

en: Customer not found
fi: Asiakasta ei löytynyt

en: Customer note
fi: Kommentti asiakkaalle

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
fi: Asiakkaalle lähetetään ilmoitus, jos kauppias lisää kommentin tilauksen tietoihin

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Koruna
fi: Tsekin koruna CZK

en: Czech Republic
fi: Tsekki

en: DESC
fi: laskeva

en: DKI Jakarta
fi: Jakarta

en: Dadar and Nagar Haveli
fi: Dadra ja Nagar Haveli

en: Daerah Istimewa Aceh
fi: Aceh

en: Daerah Istimewa Yogyakarta
fi: Yogyakarta

en: Daman and Diu
fi: Daman ja Diu

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu DKK

en: Date
fi: Päivämäärä:

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Debug Log
fi: Testaustilan loki

en: Default sorting
fi: Lajittelu, oletustapa

en: Defaults to <code>%s</code>
fi: Oletus <code>%s</code

en: Delete note
fi: Poista kommentti

en: Delete template file
fi: Poista pohja (malline) tiedosto

en: Deleted %s
fi: Poistettu %s

en: Delivery Fee
fi: Toimitusmaksu

en: Denmark
fi: Tanska

en: Deny
fi: Ei hyväksytä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description is missing.
fi: Kuvaus puuttuu.

en: Developers: Please make sure that you're including jQuery and there are no JavaScript errors on the page.
fi: Kehittäjät: Varmista, että liität mukaan jQuery ja että sivulla ei ole JavaScript virheitä.

en: Dimensions
fi: Mitat

en: Direct Bank Transfer
fi: Pankkisiirto, SEPA-maksu

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Discount:
fi: Alennus:

en: Dismiss this notice.
fi: Piilota tämä huomautus.

en: Display a list of recently viewed products.
fi: Näytä viimeksi katsotut tuotteet lista.

en: Display a list of your most recent reviews on your site.
fi: Näytä tuoreimmat tuotearviot lista.

en: Display a list of your products on your site.
fi: Näytä sivustolla olevien tuotteiden lista.

en: Display a list of your top rated products on your site.
fi: Näytä parhaimmiksi arvioidut tuotteet lista.

en: Display the user's Cart in the sidebar.
fi: Näytä käyttäjän ostoskori sivupalkissa.

en: Display type
fi: Esitystapa

en: District
fi: Alue

en: District Of Columbia
fi: District of Columbia

en: Do not allow
fi: Ei hyväksytä

en: Docs
fi: Ohjeet

en: Dominican Peso
fi: Dominikaanien peso DOP

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Download
fi: Lataa

en: Download %d
fi: Lataus %d

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: ERROR
fi: VIRHE

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
fi: Itä-Azarbaizan (آذربایجان شرقی)

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Account Details
fi: Muokkaa tilin tietoja

en: Edit Address
fi: Muokkaa osoitetta

en: Edit Coupon
fi: Muokkaa kuponkia

en: Edit Order
fi: Muokkaa tilausta

en: Edit Product
fi: Muokkaa tuotetta

en: Edit Product Category
fi: Muokkaa osastoa

en: Edit Product Tag
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Edit Shipping Class
fi: Muokkaa toimitusluokkaa

en: Edit Webhook
fi: Muokkaa webhook

en: Egypt
fi: Egypti

en: Egyptian Pound
fi: Egyptin punta EGP

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Heading
fi: Sähköpostin otsikko

en: Email Heading (downloadable)
fi: Sähköpostin otsikko (ladattava tiedosto)

en: Email Heading (paid)
fi: Sähköpostin otsikko (maksettu)

en: Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Email Subject (paid)
fi: Sähköpostin aihe (maksettu)

en: Email Type
fi: Sähköpostin muoto

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email type
fi: Sähköpostin muoto

en: Email you used during checkout.
fi: Sähköposti, jota käytettiin maksaessa

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
fi: Ota käyttöön 'Osoitteen korvaamattomuus' (address_override) jolla estetään osoitetietojen muuttaminen.

en: Enable Bank Transfer
fi: Ota käyttöön tilisiirto

en: Enable COD
fi: Ota käyttöön/poista käytöstä

en: Enable Cash on Delivery
fi: Ota käyttöön Maksu toimitettaessa -maksutapa.

en: Enable Cheque Payment
fi: Ota käyttöön shekillä (sekki) maksaminen

en: Enable Free Shipping
fi: Ota käyttöön tämä toimitustapa

en: Enable Hosted Payments
fi: Ota käyttöön maksaminen maksusivujen ylläpitäjän kautta -Hosted Payments

en: Enable PayPal sandbox
fi: Ota käyttöön PayPal sandbox (hiekkalaatikko)

en: Enable PayPal standard
fi: Ota käyttöön PayPal Standard -maksutapa

en: Enable Sandbox Mode
fi: Ota käyttöön hiekkalaatikko toimintatapa

en: Enable Simplify Commerce
fi: Ota käyttöön Simplify Commerce

en: Enable for shipping methods
fi: Ota käyttöön toimitustavoille

en: Enable local delivery
fi: Ota käyttöön tämä toimitustapa

en: Enable local pickup
fi: Ota käyttöön tämä toimitustapa

en: Enable logging
fi: Ota käyttöön loki

en: Enable this email notification
fi: Ota käyttöön tämä sähköposti-ilmoitus

en: Enable this shipping method
fi: Ota käyttöön tämä toimitustapa

en: Enable/Disable
fi: Ota käyttöön/poista käytöstä

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
fi: Aseta hinta (ilman veroa) tai summa, esim. <code>10,00 * [qty]</code>.

en: Enter a new password below.
fi: Kirjoita uusi salasana alle.

en: Enter a username or e-mail address.
fi: Kirjoita käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite (jolla on rekisteröidytty).

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
fi: Kirjoita tämän viestin vastaanottajat. Erota pilkulla. Oletus <code>%s</code>.

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your PayPal API Credentials %shere%s.
fi: Kun haluat tehdä PayPalin kautta hyvityksiä, kirjoita PayPal API valtuutesi. %sTäältä%s löydät tietoa PayPal API valtuuksistasi.

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
fi: Virhe %d: Tilausta ei voitu luoda, yritä uudelleen.

en: Error 404
fi: Virhe 404 (sivua ei löytynyt)

en: Error creating user in Simplify Commerce.
fi: Simplify Commerce käyttäjän luominen ei onnistunut.

en: Error getting remote image %s
fi: Virhe noudettaessa toisaalla oleva kuva %s

en: Error processing checkout. Please try again.
fi: Virhe kassan toiminnassa, yritä uudelleen.

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Esp&iacute;rito Santo
fi: Espirito Santo

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Euros
fi: Euro EUR

en: Excluding selected countries
fi: Muihin paitsi valittuihin maihin

en: Expiry (MM/YY)
fi: Voimassa (KK/VV)

en: Expiry Month
fi: Voimassaolo kuukausi

en: Expiry Year
fi: Voimassaolo vuosi

en: External/Affiliate product
fi: Yhteistyökumppanin tuote

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Epäonnistunut <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Epäonnistunut <span class="count">(%s)</span>

en: Failed to install/update the translation:
fi: Käännöksen asennus/päivitys ei onnistunut:

en: Failed to update coupon
fi: Alennuskoodin päivittäminen ei onnistunut.

en: Falkland Islands
fi: Falklandinsaaret

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Featured Products
fi: Esitelyssä olevat tuotteet

en: Fee
fi: Maksu

en: Fee Type
fi: Laskeminen

en: Fee tax class is required when fee is taxable
fi: Maksun veroluokka tarvitaan kun maksu on verollinen

en: Fee title is required
fi: Maksun otsikko tarvitaan

en: Fiji
fi: Fidži

en: File %d
fi: Tiedosto %d

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: File was not found.
fi: Tiedostoa ei löytynyt

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filter by
fi: Suodata käyttäen

en: Filter by price
fi: Etsi hinnan mukaan

en: Finland
fi: Suomi

en: First Name
fi: Etunimi

en: First name
fi: Etunimi

en: Fixed amount
fi: Kiinteä maksu

en: Fixed amount per product
fi: Kiinteä maksu jokaisesta tuotteesta

en: Flat Rate
fi: Kiinteä toimituskulu

en: Flat Rate Shipping lets you charge a fixed rate for shipping.
fi: Kiinteä toimituskulu -toimitustapa antaa mahdollisuuden muuttaa kiinteää toimituskulua.

en: For your reference, your order details are shown below.
fi: Tiedoksi: Tilauksen tiedot alla.

en: Found in your order confirmation email.
fi: löytyy tilausvahvistuksesta joka lähetettiin sähköpostiin.

en: France
fi: Ranska

en: Free
fi: Maksuton

en: Free Shipping
fi: Maksuton toimitus

en: Free Shipping Requires...
fi: Maksuton toimitus edellyttää

en: Free shipping coupon
fi: 'Maksuton toimitus' -kuponki

en: Free!
fi: Maksuton!

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: From your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">edit your password and account details</a>.
fi: Tilisi hallintapaneelissa voit katsoa aiempia tilauksia, muuttaa toimitus- ja laskutusosoitteita ja <a href="%s">vaihtaa salasanan ja tilin tietoja</a>.

en: Full Refund Email Heading
fi: Sähköpostin otsikko kokonaan hyvitetylle tilaukselle

en: Full Refund Subject
fi: Sähköpostin aihe kokonaan hyvitetylle tilaukselle

en: Gateway Disabled
fi: Maksukäytävä ei ole käytössä

en: Germany
fi: Saksa

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
fi: Hae ostoskori -Get cart- ei pitäisi kutsua ennen wp_loaded toimintoa.

en: Get your API credentials from PayPal.
fi: Hanki API valtuutus PayPal:ilta

en: Get your API keys from your Simplify account: Settings > API Keys.
fi: Hanki API avaimet Simplify tililtäsi kohdasta: Settings > API Keys.

en: Getting started
fi: Aloitustoimet

en: Go to homepage
fi: Etusivulle

en: Good
fi: Hyvä

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Grouped product
fi: Joukkotuote

en: Guangdong / &#24191;&#19996;
fi: Guangdong (Kanton)/ &#24191;&#19996;

en: Guangxi Zhuang / &#24191;&#35199;&#22766;&#26063;
fi: Guangxi / &#24191;&#35199;&#22766;&#26063;

en: Guinea-Bissau
fi: Guinea-Bissaun

en: HTML
fi: HTML-muotoiltu

en: HTML template
fi: HTML-viestin pohja (malline)

en: Have a coupon?
fi: Onko sinulla kuponki?

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
fi: Maksu suoritetaan käteisellä (tai muilla tavoilla) kun tuote toimitetaan.

en: Hawaii
fi: Havaiji

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heard Island ja McDonald Islands

en: Hebei / &#27827;&#21271;
fi: Hubei / &#27827;&#21271;

en: Hello <strong>%1$s</strong> (not %1$s? <a href="%2$s">Sign out</a>).
fi: Hei <strong>%1$s</strong> (et ole %1$s? <a href="%2$s">Kirjaudu ulos</a>).

en: Hello, a note has just been added to your order:
fi: Hei, tilaukseen on lisätty kommentti:

en: Hi there. Your order on %s has been partially refunded.
fi: Hei, tilaus %s on osittain hyvitetty.

en: Hi there. Your order on %s has been refunded.
fi: Hei, tilaus %s on hyvitetty.

en: Hi there. Your order on %s has been refunded. Your order details are shown below for your reference:
fi: Hei, tilaus %s on hyvitetty. Tilauksen tiedot alla.

en: Hi there. Your recent order on %s has been completed. Your order details are shown below for your reference:
fi: Hei! Tilaus %s on valmis. Tilauksen tiedot ovat tässä:

en: Hide free products
fi: Piilota maksuttomat tuotteet

en: Hide if cart is empty
fi: Piilota ostoskori jos tyhjä

en: Hide template
fi: Piilota pohja (malline)

en: Hong Kong Dollar
fi: Hong Kongin dollari HKD

en: Hong Kong Island
fi: Hong Kong saari

en: How to calculate delivery charges
fi: Kuinka toimitusmaksu lasketaan

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti HUF

en: Hungary
fi: Unkari

en: I&rsquo;ve read and accept the <a href="%s" target="_blank">terms &amp; conditions</a>
fi: Olen lukenut ja hyväksyn <a href="%s" target="_blank">kauppa- ja toimitusehdot</a>

en: IFSC
fi: IFSC pankkinumero

en: IPN payment completed
fi: IPN-viesti: maksu suoritettu

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icelandic krona
fi: Islannin kruunu ISK

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
fi: Tässä kohdistetaan 'Maksu toimitettaessa' -toimitustapa vain tietyille toimitustavoille. Kun tyhjä, käytössä kaikille tavoille.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
fi: Jos tämä on vahinko, jätä huomioimatta tämä viesti ja mitään ei tapahdu.

en: If you have shopped with us before, please enter your details in the boxes below. If you are a new customer please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
fi: Jos olet ostanut tästä kaupasta aiemmin, kirjoita käyttäjätunnus ja salasana alla oleviin kenttiin. Jos olet uusi asiakas, jatka Maksutavat &amp; Postitus -näyttöön.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
fi: Jos PayPal sähköpostiosoitteesi on muu kuin ylle kirjoitamasi osoite, niin kirjoita pääasiallinen vastaanottava osoite tähän. Tätä käytetään IPN viestien todentamiseen.

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add <code>_wc_session_</code> to the "Ignored Query Strings" option in W3 Total Cache settings <a href="%s">here</a>.
fi: Jotta  W3 Total Cache lisäosan <strong>tietokanta välimuisti / database caching</strong> toimisi WooCommercen kanssa, on <code>_wc_session_</code>lisättävä 'Ignored Query Strings' kohtaan lisäosan asetuksissa <a href="%s">täällä</a>.

en: In stock
fi: Varastossa

en: India
fi: Intia

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia INR

en: Indonesia Rupiah
fi: Indonesian rupia IDR

en: Inner Mongolia / &#20839;&#33945;&#21476;
fi: Sisä-Mongolia / &#20839;&#33945;&#21476;

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
fi: Ohjeet jotka lisätään Kiitos-sivulle ja sähköposteihin.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
fi: Ohjeet jotka lisätään Kiitos-sivulle.

en: International Flat Rate
fi: Kansainvälinen toimitus, kiinteä hinta

en: International Flat Rate Shipping lets you charge a fixed rate for shipping.
fi: Kansainvälinen kiinteä hinta on kiinteä hinta kansainvälisille toimituksille.

en: Invalid %s
fi: Kelpaamaton %s

en: Invalid %s ID
fi: Kelpaamaton %s ID

en: Invalid Signature - failed to sort parameters
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - parametrejä ei järjestetty

en: Invalid Signature - provided signature does not match
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - annettu allekirjoitus ei täsmää

en: Invalid Signature - signature method is invalid
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - allekirjoituksen tapa ei kelpaa

en: Invalid URL %s
fi: Verkko-osoite URL %s ei kelpaa

en: Invalid authentication method
fi: Oikeuksien tarkastusmenetelmä ei kelpaa

en: Invalid coupon ID
fi: Kupongin ID ei kelpaa

en: Invalid coupon code
fi: Kupongin koodi ei kelpaa

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
fi: Alennnuskoodin laji ei kelpaa - laji on oltava joku näistä:  %s

en: Invalid customer
fi: Asiakas ei kelpaa

en: Invalid customer Email
fi: Asiakkaan sähköposti ei kelpaa

en: Invalid customer ID
fi: Asiakkaan ID ei kelpaa

en: Invalid download link.
fi: Latauslinkki ei ole kelvollinen.

en: Invalid key
fi: Avain ei kelpaa

en: Invalid nonce - nonce has already been used
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - kertakäyttöavain (nonce) on jo käytetty

en: Invalid nonce verification
fi: Kertakäyttöavaimen -nonce- varmistuksen tulos ei kelpaa

en: Invalid order ID
fi: Tilauksen tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invalid order note ID
fi: Tilauksen kommentin tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invalid order refund ID
fi: Tilauksen hyvityksen tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invalid order status
fi: Tilauksen tila ei kelpaa

en: Invalid order.
fi: Tilaus ei kelpaa.

en: Invalid order. If you have an account please log in and try again.
fi: Tilaus ei kelpaa. Jos sinulla on jo tili, kirjaudu ja yritä uudelleen.

en: Invalid payment method.
fi: Maksutapa ei kelpaa.

en: Invalid product SKU
fi: Tuotetunnus -SKU- ei ole kelvollinen

en: Invalid product attribute ID
fi: Tuotteen ominaisuuden ID ei kelpaa

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
fi: Tuotteen ominaisuuden order_by laji ei kelpaa - tuotteen ominaisuuden lajittelutapa on oltava joku näistä: %s

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
fi: Tuotteen ominaisuuden laji ei kelpaa - tuotteen ominaisuuden laji on oltava joku näistä: %s

en: Invalid product category ID
fi: Osaston tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
fi: Tuotteen laji ei kelpaa - tuotteen laji on oltava joku näistä: %s

en: Invalid refund amount
fi: Tilauksen hyvityksen määrä ei kelpaa

en: Invalid scope %s
fi: %s ei kelpaa

en: Invalid shipping method.
fi: Toimitustapa ei kelpaa.

en: Invalid timestamp
fi: Aikaleima ei kelpaa

en: Invalid username or e-mail.
fi: Käyttäjätunnus tai sähköposti ei kelpaa.

en: Invalid webhook delivery
fi: Webhookin kohde ei kelpaa

en: Invalid webhook delivery ID
fi: Webhookin kohteen tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invoice Prefix
fi: Maksun etuliite

en: Invoice for order {order_number}
fi: Lasku tilaukselle nro. {order_number}

en: Invoice for order {order_number} from {order_date}
fi: Lasku tilaukselle nro. {order_number} joka on tehty pvm. {order_date}

en: Iraq
fi: Irak

en: Israeli Shekel
fi: Israelin sekeli ILS

en: Italy
fi: Italia

en: Item
fi: Tuote

en: Item #%s stock increased from %s to %s.
fi: Tuotteen #%s varastoa lisätty määrästä %s määrään %s.

en: Item #%s stock reduced from %s to %s.
fi: Tuotteen #%s varastoa vähennetty määrästä %s määrään %s.

en: Item #%s variation #%s stock reduced from %s to %s.
fi: Tuotteen #%s muunnelman #%s varastoa vähennetty määrästä %s määrään %s.

en: Ivory Coast
fi: Norsunluurannikko

en: JSONP support is disabled on this site
fi: JSONP tuki ei ole käytössä tällä sivustolla

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Jammu and Kashmir
fi: Jammu ja Kashmir

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese Yen
fi: Japanin jeni JPY

en: Jawa Barat
fi: Länsi-Jaava

en: Jawa Tengah
fi: Keski-Jaava

en: Jawa Timur
fi: Itä-Jaava

en: Kalimantan Barat
fi: Länsi-Kalimantan

en: Kalimantan Selatan
fi: Etelä-Kalimantan

en: Kalimantan Tengah
fi: Keski-Kalimantan

en: Kalimantan Timur
fi: Itä-Kalimantan

en: Kalimantan Utara
fi: Pohjois-Kalimantan

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kepulauan Riau
fi: Riausaaret

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Lakshadeep
fi: Lakshadweep

en: Lao Kip
fi: Laosin kip LAK

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Leave a Reply to %s
fi: Vastaa %s

en: Lebanon
fi: Libanon

en: List
fi: Lista

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Local Delivery
fi: Toimitus lähialueelle

en: Local Pickup
fi: Nouto

en: Local delivery is a simple shipping method for delivering orders locally.
fi: Toimitus lähialueelle voi olla miellyttävä ja edullinen palvelu asiakkaalle joka toimii esim. samassa kaupungissa.

en: Local pickup is a simple method which allows customers to pick up orders themselves.
fi: Nouto voi olla miellyttävä ja edullinen palvelu asiakkaalle joka haluaa tuotteet viivytyksettä ja kykenee noutamaan tuotteet.

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside <code>%s</code>
fi: Kirjaa PayPal-tapahtumat, kuten IPN-viestit tänne: <code>%s</code>

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log in to Download Files
fi: Kirjaudu jotta voit ladata tiedostoja

en: Logged in as %s
fi: Kirjautunut nimellä %s

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Lost Password
fi: Salasana unohtunut

en: Lost your password?
fi: Salasana unohtunut?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
fi: Etkö voi käyttää tiliäsi? Kirjoita käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite. Sinulle lähetetään sähköpostilla linkki, jota painamalla pääset asettamaan uuden salasanan.

en: MM / YY
fi: KK / VV

en: Macao S.A.R., China
fi: Macao S.A.R., Kiina

en: Macau / &#28595;&#38376;
fi: Macao / &#28595;&#38376;

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order won't be shipped until the funds have cleared in our account.
fi: Maksa suoraan kaupan pankkitilille. Kirjoita viestikenttään tilauksen numero. Tuotteet lähetetään sen jälkeen, kun suoritus näkyy tilillämme.

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Malaysian Ringgits
fi: Malesian ringgits MYR

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Maluku
fi: Molukit

en: Maluku Utara
fi: Pohjois-Molukit

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Max price
fi: Maksimihinta

en: Method Title
fi: Toimitustavan otsikko

en: Method availability
fi: Toimitustapa käytettävissä

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso MXN

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia
fi: Mikronesia

en: Min price
fi: Minimihinta

en: Minimum Order Amount
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus (€)

en: Missing parameter %s
fi: Parametri %s puuttuu

en: Modal Color
fi: Väri

en: Morocco
fi: Marokko

en: Multipart
fi: Kumpikin samassa (Multipart)

en: Municipality
fi: Kunta

en: My Account
fi: Oma tili

en: My Address
fi: Osoite

en: My Addresses
fi: Osoitteet

en: N/A
fi: Ei saatavilla/-tietoa

en: Name
fi: Nimi

en: Nepali Rupee
fi: Nepalin rupia NPR

en: Netherlands
fi: Hollanti

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: New %s
fi: Uusi %s

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Coupon
fi: Uusi kuponki

en: New Order
fi: Uusi tilaus

en: New Password (leave blank to leave unchanged)
fi: Uusi salasana (jätä tyhjäksi jos ei muutosta)

en: New Product
fi: Uusi tuote

en: New Product Category Name
fi: Uusi osaston nimi

en: New Product Tag Name
fi: Uusi avainsanan nimi

en: New Shipping Class Name
fi: Uuden toimitusluokan nimi

en: New Territories
fi: Uudet territoriot

en: New Webhook
fi: Uusi webhook

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden-Seelannin dollari NZD

en: New account
fi: Uusi tili

en: New customer order
fi: Uusi tilaus

en: New order
fi: Uusi tilaus

en: New order emails are sent to the recipient list when an order is received.
fi: Uusi tilaus -sähköpostit lähetetään vastaanottajille kun tilaus on vastaanotettu.

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New passwords do not match.
fi: Uudet salasanat poikkeavat toisistaan.

en: New products
fi: Uudet tuotteet

en: New products added to %s
fi: Uudet tuotteet lisätty %s

en: New products tagged %s
fi: Uudet tuotteet avainsanalla %s

en: Newfoundland and Labrador
fi: Newfoundland ja Labrador

en: Nigerian Naira
fi: Nigerian naira NGN

en: Ningxia Hui / &#23425;&#22799;
fi: Ningxia / &#23425;&#22799;

en: No %1$s data specified to create %1$s
fi: Puuttuu %1$s tiedot jotta voidaan luoda %1$s

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
fi: Puuttuu %1$s tiedot jotta voidaan luoda/muokata %1$s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
fi: Puuttuu %1$s tiedot jotta voidaan muokata %1$s

en: No %s found with the ID equal to %s
fi: Ei löydy %s tunnuksella -ID- %s

en: No Coupons found
fi: Kuponkeja ei löytynyt

en: No Coupons found in trash
fi: Roskakorissa ei ole kuponkeja

en: No Orders found
fi: Tilauksia ei löytynyt

en: No Orders found in trash
fi: Roskakorissa ei ole tilauksia

en: No Product Tags found
fi: Tuotetägejä ei löytynyt

en: No Products found
fi: Etsittyä tuotetta ei löytynyt

en: No Products found in trash
fi: Roskakorissa ei ole tuotteita

en: No Shipping Class Cost
fi: Ei toimitusluokan hintaa

en: No Webhooks found
fi: Webhookeja ei löytynyt

en: No Webhooks found in trash
fi: Roskakorissa ei ole webhookeja

en: No file defined
fi: Tiedostoa ei ole asetettu

en: No product categories exist.
fi: Osastoja ei ole asetettu

en: No products had their stock increased - they may not have stock management enabled.
fi: Tuotteiden varastomääriä ei lisätty – ehkä tuotteilla ei ole käytössä varastoseurantaa.

en: No products had their stock reduced - they may not have stock management enabled.
fi: Tuotteiden varastomääriä ei vähennetty – ehkä tuotteilla ei ole käytössä varastoseurantaa.

en: No products in the cart.
fi: Ostoskori on tyhjä.

en: No products were found matching your selection.
fi: Valitun kaltaisia tuotteita ei löytynyt.

en: No route was found matching the URL and request method
fi: Pyyntötapaa ja URL koskevaa reittiä ei löytynyt

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: North Dakota
fi: Pohjois-Dakota

en: North Khorasan (خراسان جنوبی)
fi: Pohjois-Khorasan (خراسان جنوبی)

en: North Korea
fi: Pohjois-Korea

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Northwest Territories
fi: Luoteisterritoriot

en: Norway
fi: Norja

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu NOK

en: Not that bad
fi: Välttävä

en: Note
fi: Kommentit

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
fi: Kommentti on lisätty {site_title} verkkokaupassa {order_date} tehtyyn tilaukseen

en: Note:
fi: Kommentti:

en: Note: Shipping and taxes are estimated%s and will be updated during checkout based on your billing and shipping information.
fi: Huomaa: toimituskulut sekä verot ovat arvioita%s ja ne päivitetään kassalla laskutus- ja toimitusosoitetietojen perusteella.

en: Number of products to show
fi: Näytetään tuotteita kpl

en: Number of reviews to show
fi: Näytetään tuotearvioita kpl

en: Nusa Tenggara Barat
fi: Läntinen Nusa Tenggara

en: Nusa Tenggara Timur
fi: Itäinen Nusa Tenggara

en: OR
fi: TAI

en: On Hold <span class="count">(%s)</span> | On Hold <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Jonossa <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Jonossa <span class="count">(%s)</span>

en: On-sale Products
fi: Ale-tuotteet

en: One per line: Option Name | Additional Cost [+- Percents] | Per Cost Type (order, class, or item) Example: <code>Priority Mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
fi: Jokainen omalle riville: Toimitusvalinnan nimi | Lisähinta [+- prosenttia] | Hinnan kohdistus (tilaus, luokka tai tuote). Esimerkki:  <code>Priority Mail | 6.95 [+ 0.2%] | tilaus</code>. Suom. huom. ei ole kokeiltu onko suomi korvattava englannilla: tilaus=>order; luokka=>class; tuote=>item

en: Only %s left in stock
fi: Vain %s varastossa

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
fi: Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.

en: Only show children of the current category
fi: Näytä vain valitun osaston alemmat tasot

en: Option Name | Additional Cost [+- Percents%] | Per Cost Type (order, class, or item)
fi: Toimitusvalinnan nimi | Lisähinta [+- prosenttia%] | Hinnan kohdistus (tilaus, luokka tai tuote).

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
fi: Valinnaisesti ota käyttöön 'Payment Data Transfer' (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) ja kopioi ID merkki tähän. Tällöin maksut voidaan varmistaa ilman PayPal IPN menetelmää.

en: Optionally enter the name of the page style you wish to use. These are defined within your PayPal account.
fi: Kirjoita sen sivun tyyli jota käytetään. Ne ovat PayPal-tilissä. Valinnainen.

en: Order
fi: Tilaus

en: Order #%s
fi: Tilaus #%s

en: Order #%s has been marked as refunded - PayPal reason code: %s
fi: Tilaus #%s on merkitty hyvitetyksi - PayPal selityskoodi: %s

en: Order #%s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %s
fi: Tilaus #%s on merkitty odottavaksi perumisen takia – PayPal-selityskoodi: %s

en: Order #%s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %s
fi: Tilausta #%s koskeva peruutus on peruutettu. Tarkasta maksun tila ja päivitä tilauksen tila täällä: %s

en: Order #%s which was made %s has the status &ldquo;%s&rdquo;
fi: Tilauksen #%s -joka tehtiin %s- tila on  &ldquo;%s&rdquo;

en: Order #<mark class="order-number">%s</mark> was placed on <mark class="order-date">%s</mark> and is currently <mark class="order-status">%s</mark>.
fi: Tilaus #<mark class="order-number">%s</mark> joka tilattiin <mark class="order-date">%s</mark> ja jonka tila on nyt <mark class="order-status">%s</mark>.

en: Order &ndash; %s
fi: Tilaus &ndash; %s

en: Order Again
fi: Tilaus uudelleen

en: Order Details
fi: Tilauksen tiedot

en: Order Fully Refunded
fi: Tilaus on kokonaan hyvitetty

en: Order ID
fi: Tilausnumero (ID)

en: Order ID is invalid
fi: Tilauksen tunnus -ID- ei kelpaa

en: Order Notes
fi: Tilauksen kommentit

en: Order Number
fi: Tilausnumero

en: Order Number:
fi: Tilausnumero:

en: Order Received
fi: Tilaus vastaanotettu

en: Order Updates
fi: Tilauksen päivitykset

en: Order by
fi: Järjestä

en: Order cancelled by customer.
fi: Asiakas perui tilauksen.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
fi: Tilaus valmis -sähköpostit lähetetään asiakkaille kun tilaukset on merkitty valmiiksi. Yleensä se tarkoittaa että tilaus on toimitettu - tai luovutettu kuljetukseen.

[ctx: Order date parsed by strftime]
en: %b %d, %Y @ %I:%M %p
fi: %d %b %Y @ %k:%M

en: Order item ID is required
fi: Tilauksen tuotteen tunnus -ID- tarvitaan

en: Order item ID provided is not associated with order
fi: Tilauksen tuotteelle annettu tunnus -ID- ei ole liitetty tilaukseen

en: Order note is required
fi: Tilaukselle tarvitaan kommentti

en: Order number: %s
fi: Tilausnumero: %s

en: Order partially refunded emails are sent to customers when their orders are partially refunded.
fi: Tilaus osittain hyvitetty -sähköpostit lähetetään asiakkaille kun tilaus on osittain hyvitetty.

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are marked refunded.
fi: Tilaus hyvitetty -sähköpostit lähetetään asiakkaille kun tilaus on merkitty hyvitetyksi.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
fi: Peruttu

[ctx: Order status]
en: Completed
fi: Valmistunut

[ctx: Order status]
en: Failed
fi: Epäonnistui

[ctx: Order status]
en: On Hold
fi: Jonossa

[ctx: Order status]
en: Pending Payment
fi: Odottaa maksua

[ctx: Order status]
en: Processing
fi: Käsittelyssä

[ctx: Order status]
en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Order status changed from %s to %s.
fi: Tilaus vaihtui %s -tilasta %s -tilaan.

en: Order {order_number} details
fi: Tilauksen {order_number} tiedot

en: Order: %s
fi: Tilaus: %s

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Our Bank Details
fi: Pankin tiedot

en: Out of stock
fi: Varasto loppu

en: PDT payment completed
fi: PDT maksu suoritettu

en: Page %d
fi: Sivu %d

en: Page Style
fi: Sivun tyyli

[ctx: Page slug]
en: cart
fi: ostoskori

[ctx: Page slug]
en: checkout
fi: kassa

[ctx: Page slug]
en: my-account
fi: oma-tili

[ctx: Page slug]
en: shop
fi: kauppa

[ctx: Page title]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Page title]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Page title]
en: My Account
fi: Oma tili

[ctx: Page title]
en: Shop
fi: Kauppa

en: Palestinian Territory
fi: Palestiinalaisalue

en: Papua Barat
fi: Länsi-Papua

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Para&iacute;ba
fi: Paraíba

en: Paraguayan Guaraní
fi: Paraguayan guaraní PYG

en: Parent %s
fi: Ylempi taso %s

en: Parent %s:
fi: Ylempi taso %s:

en: Parent Coupon
fi: Ylemmän tason kuponki

en: Parent Orders
fi: Ylemmän tason tilaukset

en: Parent Product
fi: Ylemmän tason tuote

en: Parent Product Category
fi: Ylemmän tason osasto

en: Parent Product Category:
fi: Ylemmän tason osasto:

en: Parent Shipping Class
fi: Ylempi toimitusluokka

en: Parent Shipping Class:
fi: Ylempi toimitusluokka:

en: Parent Webhook
fi: Ylemmän tason webhook

en: Partial Refund Email Heading
fi: Sähköpostin otsikko osittain hyvitetylle tilaukselle

en: Partial Refund Subject
fi: Sähköpostin aihe osittain hyvitetylle tilaukselle

en: Partially Refunded order
fi: Osittain hyvitetty tilaus

en: Password
fi: Salasana

en: Password Change
fi: Salasanan vaihto

en: Password Reset Instructions
fi: Ohjeet salasanan palautukselle

en: Password Reset for {site_title}
fi: Salasanan palautus {site_title} verkkokaupassa

en: Password is required.
fi: Salasana vaaditaan.

en: Password reset is not allowed for this user
fi: Salasanaa ei voi palauttaa tälle käyttäjälle.

en: Passwords do not match.
fi: Salasanat poikkeavat toisistaan.

en: Paused
fi: Pysäytetty

en: Pay
fi: Maksa

en: Pay Now
fi: Maksa nyt

en: Pay for Order
fi: Maksa tilaus

en: Pay for order
fi: Maksa tilaus

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
fi: Maksa PayPal' in kautta; voit maksaa PayPal' in kautta luottokortilla. PayPal tiliä ei edellytetä.

en: Pay with cash upon delivery.
fi: Maksu toimituksen yhteydessä.

en: PayPal Acceptance Mark
fi: PayPal hyväksyntämerkki -Acceptance Mark

en: PayPal Email
fi: PayPal-sähköposti

en: PayPal Identity Token
fi: PayPal ID merkki (Identity Token)

en: PayPal Sandbox
fi: PayPal-hiekkalaatikko

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing.
fi: PayPal sallii vain yhden -1- osoitteen. Jos osoitelaput tulostetaan PayPal-palvelussa, ehkä mieluummin käytät toimitusosoitetta etkä laskutusosoitetta.

en: PayPal does not support your store currency.
fi: PayPal ei tue verkkokauppasi käyttämää valuuttaa.

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a developer account <a href="%s">here</a>.
fi: PayPal sandbox (hiekkalaatikko) -palvelua voi käyttää toimivuuden kokeiluun. Kehittäjän tilin (developer account) voi avata <a href="%s">täällä</a>.

en: PayPal standard sends customers to PayPal to enter their payment information. PayPal IPN requires fsockopen/cURL support to update order statuses after payment. Check the %ssystem status%s page for more details.
fi: PayPal standard -maksutapaa käytettäessä asiakas ohjataan PayPaliin jossa he kirjoittavat maksun tiedot. PayPal IPN edellyttää fsockopen/cURL -tukea jotta tilauksen tila päivittyy maksun jälkeen. Lisätietoja %sJärjestelmän tila%s sivulla.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
fi: PayPal tarkastaa osoitteet ja siksi tämä asetus voi tuottaa virheitä. Suositus: ei oteta käyttöön.

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment %s via IPN.
fi: Maksu %s PayPalin IPN-viesti

en: Payment Action
fi: Maksun toteutus

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: Payment Mode
fi: Maksutapa

en: Payment for order #%s refunded/reversed
fi: Tilauksen #%s maksu on hyvitetty/palautettu

en: Payment for order #%s reversed
fi: Tilauksen #%s maksu on palautettu

en: Payment method ID and title are required
fi: Maksutavan tunnus -ID- ja otsikko tarvitaan

en: Payment method added.
fi: Maksutapa lisätty.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: Payment pending: %s
fi: Maksua odotetaan: %s

en: Payment to be made upon delivery.
fi: Maksu toimituksen yhteydessä. Hyväksytään käteinen, mielellään tasaraha, maksukortit: aa, bb, cc, jne.

en: Payment was declined - please try another card.
fi: Maksua ei hyväksytty - kokeile toista korttia, ole hyvä.

en: Payment was declined - the customer need to try another card.
fi: Maksua ei hyväksytty - asiakkaan on kokeiltava toista korttia.

en: Payment was declined by Simplify Commerce.
fi: Simplify Commerce ei hyväksynyt maksua.

en: Pending Payment <span class="count">(%s)</span> | Pending Payment <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Odotetaan maksua <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Odotetaan maksuja <span class="count">(%s)</span>

en: Per Class: Charge shipping for each shipping class individually
fi: Luokan mukaan: veloitetaan kulu jokaiselle toimitusluokalle erikseen

en: Per Order: Charge shipping for the most expensive shipping class
fi: Tilauksen mukaan: veloitetaan kulu kalleimman tilausluokan mukaan

en: Percentage of cart total
fi: Prosenttiosuus ostoskorin kokonaismäärästä

en: Perfect
fi: Täydellinen

en: Permanently deleted %s
fi: %s poistettu pysyvästi

en: Permanently deleted customer
fi: Asiakas poistettu pysyvästi.

en: Permanently deleted order note
fi: Pysyvästi poistettu tilauksen kommennti

en: Permissions is missing.
fi: Oikeudet puuttuvat.

en: Philippine Pesos
fi: Filippiinien peso PHP

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone
fi: Puhelin

en: Place order
fi: Lähetä tilaus

en: Place the payment gateway in sandbox mode using sandbox API keys (real payments will not be taken).
fi: Aseta maksukäytävä hiekkalaatikkotilaan käyttäen hiekkalaatikko API avaimia (oikeita maksuja ei tehdä).

en: Placeholder
fi: Paikanvaraus

en: Plain text
fi: Pelkkä teksti

en: Plain text template
fi: Pelkkä teksti -viestin pohja (malline)

en: Please attempt your purchase again or go to your account page.
fi: Yritä maksaa uudelleen tai siirry asiakastilisi sivulle.

en: Please attempt your purchase again.
fi: Yritä maksaa uudelleen, ole hyvä.

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
fi: Ole hyvä, valitse tuote joka lisätään ostoskoriin...

en: Please choose product options&hellip;
fi: Valitse tuotteen vaihtoehdoista...

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
fi: Ole hyvä, valitse kuinka monta tuotetta lisätään ostoskoriin...

en: Please continue to the checkout and enter your full address to see if there are any available shipping methods.
fi: Näet käytettävissä olevat toimitustavat kun siirryt kassalle ja kirjoitat koko osoitteesi.

en: Please enter a coupon code.
fi: Kirjoita kupongin koodi, ole hyvä

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
fi: Aseta etuliite laskuille. Jos myyt usean verkkokaupan kautta ja maksut ohjataan samalle PayPal-tilille niin varmista että etuliite on toisista poikkeava. PayPal ei salli laskuja joilla on sama numero.

en: Please enter a valid account username.
fi: Kirjoita kelvollinen tilin käyttäjätunnus.

en: Please enter a valid order ID
fi: Kirjoita kelvollinen tilausnumero (ID)

en: Please enter a valid order email
fi: Kirjoita kelvollinen tilauksen sähköpostiosoite

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
fi: Kirjoita kelvollinen postinumero.

en: Please enter an account password.
fi: Anna salasana

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
fi: Kirjoita PayPal-tilisi sähköpostiosoite; tämä tarvitaan maksun vastaanottamiseen.

en: Please enter your current password.
fi: Kirjoita nykyinen salasanasi.

en: Please enter your name.
fi: Kirjoita nimesi, ole hyvä.

en: Please enter your password.
fi: Anna salasana, ole hyvä.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
fi: Kirjoita vähintään toimitusosoite. Sen jälkeen voit valita maksutavan.

en: Please fill in your details to see available shipping methods.
fi: Kirjoita vähintään toimitusosoite. Sen jälkeen voit valita toimitustavan.

en: Please fill out all password fields.
fi: Täytä kaikki salasanan kentät.

en: Please make sure your card details have been entered correctly and that your browser supports JavaScript.
fi: Varmista, että kortin tiedot on syötetty oikein ja että selaimesi tukee JavaScriptiä.

en: Please provide a valid email address.
fi: Kirjoita kelvollinen sähköpostiosoite, ole hyvä.

en: Please rate the product.
fi: Arvostele tuote, ole hyvä.

en: Please re-enter your password.
fi: Kirjoita salasana uudelleen, ole hyvä.

en: Please select a rating
fi: Valitse arvostelu, ole hyvä.

en: Please send your cheque to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
fi: Ole hyvä ja lähetä shekki osoitteella: Kaupan nimi, kaupan katu, kaupan kaupunki, kaupan lääni/alue/osavaltio/provinssi, kaupan postinumero.

en: Please use the shipping calculator to see available shipping methods.
fi: Näet käytettävissä olevat toimitustavat kun käytät kassalla olevaa toimitustapa laskuria.

en: Poland
fi: Puola

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty PLN

en: Pondicherry (Puducherry)
fi: Pondicherry

en: Popular Product Tags
fi: Suosittuja tuotteiden tägejä

en: Portugal
fi: Portugali

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Postcode / Zip
fi: Postinumero

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
fi: Kirjoitukset avainsanalla &ldquo;%s&rdquo;

en: Pounds Sterling
fi: Punta GBP

en: Prefecture
fi: Prefektuuri

en: Premium Support
fi: Korkealuokkainen tukipalvelu

en: Price
fi: Hinta

en: Price:
fi: Hinta:

en: Private Key
fi: Yksityinen avain

en: Proceed to Checkout
fi: Siirry kassalle

en: Proceed to PayPal
fi: Siirry PayPal-maksuun

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>

en: Processing order
fi: Tilausta käsitellään

en: Product
fi: Tuote

en: Product % Discount
fi: Alennus % tuotteesta

en: Product Backorder
fi: Tuotteen jälkitoimitus

en: Product Categories
fi: Osastot

en: Product Category
fi: Osasto

en: Product Description
fi: Tuotekuvaus

en: Product Discount
fi: Alennus tuotteesta

en: Product ID or SKU is required
fi: Tuotteen ID tai tuotetunnus -SKU- tarvitaan

en: Product ID provided does not match this line item
fi: Tuotteelle annettu tunnus -ID- on sopimaton tämän rivin tuotteelle

en: Product Image
fi: Tuotekuva

en: Product Tag
fi: Avainsana tuotteelle

en: Product Tags
fi: Avainsanat tuotteelle

en: Product is invalid
fi: Tuote ei ole kelvollinen

en: Product low in stock
fi: Tuotetta on vain vähän varastossa.

en: Product out of stock
fi: Tuote on loppunut varastosta

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
fi: Määrä

en: Product quantity is required
fi: Tuotteen määrä tarvitaan

en: Product quantity must be a positive float
fi: Tuotteen määrä on oltava positiivinen liukuluku

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
fi: Tuotteet avainsalla &ldquo;%s&rdquo;

en: Provided order currency is invalid
fi: Tilaukselle valittu valuutta ei kelpaa

en: Province
fi: Provinssi

en: Public Key
fi: Julkinen avain

en: Qty
fi: Määrä

en: Quantity
fi: Määrä

en: Quantity: %s
fi: Määrä: %s

en: Query type
fi: Kyselyn tapa

en: Random
fi: Satunnainen

en: Rate&hellip;
fi: Arvostele...

en: Rated %d out of 5
fi: Arvostelu tuotteesta: %s / 5

en: Rated %s out of 5
fi: Arvostelu tuotteesta: %s / 5

en: Re-enter new password
fi: Uusi salasana uudelleen

en: Read
fi: Lue

en: Read More
fi: Lue Lisää

en: Read more
fi: Lue Lisää

en: Read/Write
fi: Lue/kirjoita

en: Receiver Email
fi: Vastaanotto s-postiosoite

en: Recent Orders
fi: Viimeisimmät tilaukset

en: Recent Reviews
fi: Tuoreimmat tuotearviot

en: Recently Viewed Products
fi: Viimeksi katsotut tuotteet

en: Recipient(s)
fi: Vastaanottaja(t)

en: Refund &ndash; %s
fi: Hyvitys &ndash; %s

en: Refund amount is required
fi: Hyvityksen määrä tarvitaan

en: Refund amount must be positive
fi: Hyvityksen määrä on oltava positiivinen

en: Refund failed
fi: Hyvitys epäonnistui

en: Refund was declined.
fi: Hyvitystä ei annettu.

en: Refunded %s - Refund ID: %s
fi: Hyvitetty %s - Hyvityksen tunnus ID: %s

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Hyvitetty <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Hyvitetty <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded order
fi: Hyvitetty tilaus

en: Refunds
fi: Hyvitykset

en: Region
fi: Alue

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Related Products
fi: Tutustu myös

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Remove filter
fi: Poista suodatin

en: Remove product image
fi: Poista tuotekuva

en: Remove selected account(s)
fi: Poista valitut tilit

en: Remove this item
fi: Poista tämä tuote

en: Republic of Ireland
fi: Irlanti

en: Reset Password
fi: Salasanan palautus

en: Reset password
fi: Salasanan palautus

en: Return To Cart
fi: Takaisin ostoskoriin

en: Return To Shop
fi: Takaisin kauppaan

en: Return to homepage
fi: Palaa etusivulle

en: Returning customer?
fi: Palaava asiakas?

en: Reunion
fi: Réunion

en: Reversal cancelled for order #%s
fi: Tilauksen #%s peruutus on peruutettu

en: Reviews
fi: Arviot

en: Reviews (%d)
fi: Arviot (%d)

en: Revoke Key
fi: Kumoa avain

en: Roma
fi: Rooma

en: Romanian Leu
fi: Romanian lei RON

en: Routing Number
fi: Reititys numero

en: Russia
fi: Venäjä

en: Russian Ruble
fi: Venäjän rupla RUB

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
fi: Sao Tome ja Principe

en: SKU:
fi: tuotetunnus (SKU)

en: Saint Barth&eacute;lemy
fi: Saint Barthélemy

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Martin (Dutch part)
fi: Saint Martin (Hollannin osa)

en: Saint Martin (French part)
fi: Saint-Martin (ranskalainen osa)

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Salamanca
fi: Palencia

en: Sale!
fi: Ale!

en: Sales
fi: Myynti

en: Sandbox
fi: Hiekkalaatikko

en: Sandbox Private Key
fi: Hiekkalaatikon yksityinen avain

en: Sandbox Public Key
fi: Hiekkalaatikon julkinen avain

en: Santa Catarina
fi: Santa Catarin

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Address
fi: Tallenna osoite

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Search %s
fi: Etsi %s

en: Search Coupons
fi: Etsi kuponkeja

en: Search Orders
fi: Etsi tilauksia

en: Search Product Categories
fi: Etsi osastoista

en: Search Product Tags
fi: Etsi tuotteiden avainsanoja

en: Search Products
fi: Etsi tuotteita

en: Search Results: &ldquo;%s&rdquo;
fi: Etsinnän tulos: &ldquo;%s&rdquo;

en: Search Shipping Classes
fi: Etsi toimitusluokista

en: Search Webhooks
fi: Etsi webhookeja

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
fi: Etsinnän tulokset &ldquo;%s&rdquo;

en: Seems you don't have permission to do this!
fi: Tarvitset laajemmat oikeudet tähän tehtävään!

en: Select
fi: Valinta

en: Select a category
fi: Valitse osasto

en: Select a country&hellip;
fi: Valitse maa...

en: Select a state&hellip;
fi: Valitse alue...

en: Select an option&hellip;
fi: Valitse joku vaihtoehto...

en: Select options
fi: Valitse vaihtoehdoista

en: Select shipping methods
fi: Valitse toimitustapa

en: Select some countries
fi: Valitse maat

en: Selected countries
fi: Kaikkiin valittuihin maihin

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
fi: Lähetä toimitustiedot PayPal-palveluun, ei laskutustietoja.

en: Separate Product Tags with commas
fi: Erota tuotteiden tägt pilkulla

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
fi: Erota postinumerot pilkulla.  Jokerimerkit hyväksytään, esim. <code>P*</code> hyväksyy postinumeron PE30. Hyväksyy myös kaavan, esim. <code>NG1___</code> hyväksyy NG1 1AA mutta ei NG10 1AA

en: Set product image
fi: Aseta tuotekuva

en: Set the color of the buttons and titles on the modal dialog.
fi: Aseta painikkeiden ja otsikoiden väri keskusteluikkunassa.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Ship to a different address?
fi: Toimitus eri osoitteeseen?

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Shipping #%d
fi: Toimitus #%d

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping Class
fi: Toimitusluokka

en: Shipping Class Costs
fi: Toimitusluokka hinnat

en: Shipping Classes
fi: Toimitusluokat

en: Shipping Details
fi: Toimitustiedot

en: Shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping costs updated.
fi: Toimituskulut päivitetty.

en: Shipping method ID is required
fi: Toimitustavan tunnus -ID- tarvitaan

en: Shipping total must be a positive amount
fi: Toimituskulujen summa on oltava positiivinen

en: Shipping via %s
fi: Toimitustapa %s

en: Shipping:
fi: Toimitus:

en: Shop Manager
fi: Kauppias

en: Show
fi: Näytä

en: Show as dropdown
fi: Näytä pudotusvalikkona

en: Show hidden products
fi: Näytä piilotetut tuotteet

en: Show hierarchy
fi: Näytä hierarkia

en: Show product counts
fi: Näytä tuotteiden lukumäärät

en: Showing all %d results
fi: Näytetään kaikki %d tulosta

en: Showing the single result
fi: Näytetään ainut tulos

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing product categories.
fi: Mukautetut ominaisuudet näytetään vimpaimessa jonka tehtävä on rajata hakua tuotteen ominaisuuksien pohjalta, kun selataan osastoa.

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown products when viewing product categories.
fi: Liukusäädin näytetään vimpaimessa jonka avulla on mahdollista rajata tuotteita hinnan mukaan, kun selataan osastoa.

en: Shows active layered nav filters so users can see and deactivate them.
fi: Näyttää 'Ominaisuuksilla haku' -vimpaimen käytössä olevat suodattimet. Käyttäjä voi silloin ottaa suodattimen pois käytöstä.

en: Sign up for Simplify Commerce
fi: Aloita Simplify Commerce palvelun käyttö

en: Simple product
fi: Perustuote

en: Simplify Commerce Error: Please enter your public and private keys
fi: Simplify Commerce virhe: Kirjoita julkinen ja yksityinen avain.

en: Simplify Commerce Error: Simplify commerce requires PHP 5.3 and above. You are using version %s.
fi: Simplify Commerce virhe: Simplify Commerce tarvitsee PHP 5.3 tai uudemman version. Käytät versiota %s.

en: Simplify Commerce by Mastercard
fi: Simplify Commerce, Mastercard palvelu

en: Simplify Commerce is enabled, but the <a href="%s">force SSL option</a> is disabled; your checkout may not be secure! Please enable SSL and ensure your server has a valid SSL certificate - Simplify Commerce will only work in sandbox mode.
fi: Simplify Commerce on käytössä, mutta <a href="%s">pakota SSL valinta</a> ei ole asetettuna; kassa ei ehkä ole turvattu! Ota SSL käyttöön ja varmista että palvelimellasi on voimassa oleva SSL sertifikaatti. - Simplify Commerce toimii muuten vain hiekkalaatikko tilassa.

en: Simplify Commerce is your merchant account and payment gateway all rolled into one. Choose Simplify Commerce as your WooCommerce payment gateway to get access to your money quickly with a powerful, secure payment engine backed by MasterCard.
fi: Simplify Commerce on samalla sekä kauppiastili että maksukäytävä yhdessä. Valitse Simplify Commerce maksukäytäväksi WooCommerce ohjelmaan ja pääset nopeasti sinulle maksettuihin rahoihin. Palvelun mahdollistaa voimakas ja turvallinen maksukone MasterCardilta.

en: Simplify Transaction Failed (%s)
fi: Simplify tapahtuma epäonnistui (%s)

en: Simplify payment approved (ID: %s, Auth Code: %s)
fi: Simplify Commerce maksu hyväksyttiin (ID: %s, Auth Code: %s)

en: Simplify payment declined
fi: Simplify Commerce ei hyväksynyt maksua

en: Simplify payment error: %s
fi: Virhe Simplify maksussa: %s

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
fi: Selaimesi ei tue JavaScriptiä tai sen käyttö on estetty. Paina <em>Laske uudelleen</em> painiketta ennen tilauksen jatkamista. Muuten veloitettu rahamäärä voi olla virheellinen, jopa liian suuri.

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari SGD

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
fi: Polkutunnus "%s" on käytössä. Vaihda, ole hyvä.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
fi: Polkutunnus "%s" on varattu järjestelmälle. Vaihda, ole hyvä.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
fi: Polkutunnus "%s" ylittää max. pituuden (28 merkkiä). Lyhennä, ole hyvä.

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
fi: Joku on lähettänyt pyynnön palauttaa salasana tähän tiliin:

en: Sorry but there is no translation available for your language =/
fi: Pahoittelemme, kielialueellesi ei ole käännöstä =/

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
fi: Pahoittelemme, kupongin poisto epäonnistui.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
fi: '%s' ei ole varastossa. Muokkaa tilausta ja yritä uudelleen, ole hyvä. Pahoittelemme aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
fi: Pahoittelemme, "%s" kuponki on jo asetettu ja sitä ei voi käyttää muun kupongin kanssa.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelemme, (ennalta asetetut) maksutavat eivät ole käytettävissä tässä sijainnissa. Ole hyvä ja ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita tai haluat keskustella mitä voisi olla tehtävissä.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelemme, (ennalta asetetut) maksutavat eivät ole käytettävissä tällä alueella. Ole hyvä ja ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita tai haluat keskustella mitä voisi olla tehtävissä.

en: Sorry, it seems that there are no payment methods which support adding a new payment method. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelemme. Vaikuttaa siltä, että ei ole maksutapaa joka tukisi uuden maksutavan liittämistä. Ole hyvä ja ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita tai haluat keskustella mitä voisi olla tehtävissä.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
fi: Pahoittelemme, kuponki '%s' ei kelpaa – se on nyt irrotettu tilauksesta.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
fi: Pahoittelemme, kuponki '%s' ei liity tiliisi – se on nyt irrotettu tilauksesta.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
fi: Pahoittelemme, valitun kaltaisia tuotteita ei löytynyt. Ole hyvä, valitse eri tavalla.

en: Sorry, the minimum allowed order total is 0.50 to use this payment method.
fi: Pahoittelemme, pienin tilauksen kokonaissumma tällä maksutavalla on 0,50.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää osaston %s tuotteille.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää tuotteille: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää ostoskorissa oleville tuotteille.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää tarjoustuotteille.

en: Sorry, this download has expired
fi: Pahoittelemme, pääsy lataukseen on umpeutunut.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
fi: Pahoittelemme, tilaus ei ole kelvollinen ja sitä ei voi maksaa.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
fi: Pahoittelemme, tätä tuotetta ei voi ostaa.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
fi: Pahoittelemme, tämä tuote ei ole saatavilla. Ole hyvä, valitse eri tavalla.

en: Sorry, we could not find that order ID in our database.
fi: Pahoittelemme. Tilausnumeroa -ID- ei löytynyt tietokannasta.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
fi: Varastossa ei ole tarpeeksi '%s' tuotetta. Voimme korkeintaan toimittaa varastossa olevat %s kpl. Ole hyvä ja muokkaa tilausta ja yritä uudelleen. Pahoittelemme aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order right now. Please try again in %d minutes or edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
fi: Varastossa ei ole tarpeeksi '%s' tuotetta joten emme voi nyt täyttää tilausta.  Ole hyvä ja yritä uudelleen %d minuutin kuluttua tai muokkaa tilausta ja yritä uudelleen. Pahoittelemme aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
fi: Pahoittelemme, tiedoston latausten määrä on ylittänyt maksimimäärän.

en: Sorry, your session has expired.
fi: Pahoittelemme, istunto on vanhentunut.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to homepage</a>
fi: Pahoittelemme. Istunto on umpeutunut. <a href="%s" class="wc-backward">Palaa etusivulle</a>

en: Sort Code
fi: Lajittelukoodi (Sort Code)

en: Sort by average rating
fi: Lajittelu: arvostetuin ensin

en: Sort by newness
fi: Lajittelu: uusin ensin

en: Sort by popularity
fi: Lajittelu: ostetuin ensin

en: Sort by price: high to low
fi: Lajittelu: kallein ensin

en: Sort by price: low to high
fi: Lajittelu: halvin ensin

[ctx: Sorting order]
en: Order
fi: Järjestys

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South African rand
fi: Etelä-Afrikan randi ZAR

en: South Australia
fi: Etelä-Australia

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: South Georgia/Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Sandwichsaaret

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
fi: Etelä Khorasan (خراسان جنوبی)

en: South Korea
fi: Etelä-Korea

en: South Korean Won
fi: Etelä-Korean won KRW

en: South Sudan
fi: Etelä-Sudan

en: Spain
fi: Espanja

en: Specific Countries
fi: Määritellyt maat

en: Standard
fi: Standardi

en: Standard will display the credit card fields on your store (SSL required). %1$s Hosted Payments will display a Simplify Commerce modal dialog on your store (if SSL) or will redirect the customer to Simplify Commerce hosted page (if not SSL). %1$s Note: Hosted Payments need a new API Key pair with the hosted payments flag selected. %2$sFor more details check the Simplify Commerce docs%3$s.
fi: Standard esittää tarvittavat luottokortin kentät verkkokaupan sivulla (SSL salaus tarvitaan). %1$s Hosted Payments esittää Simplify Commercen keskusteluikkunan sivuillasi (jos on SSL) tai edelleenohjaa asiakkaan Simplify Commercen ylläpitämälle sivulle (jos ei ole SSL). %1$s Huom.: Hosted Payments edellyttää uuden API avainparin ja hosted payments merkki on oltava valittuna. %2$sLisätietoja Simplify Commerce asiakirjoista%3$s.

en: State
fi: Osavaltio

en: State / County
fi: Lääni / alue ym.

en: State / county
fi: Lääni / alue ym.

en: Status
fi: Tila

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject (downloadable)
fi: Aihe (ladattava tiedosto)

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: Suburb
fi: Lähiö

en: Sulawesi Barat
fi: Länsi-Sulawesi

en: Sulawesi Selatan
fi: Etelä-Sulawesi

en: Sulawesi Tengah
fi: Keski-Sulawesi

en: Sulawesi Tenggara
fi: Kaakkois-Sulawesi

en: Sulawesi Utara
fi: Pohjois-Sulawesi

en: Sumatera Barat
fi: Länsi-Sumatra

en: Sumatera Selatan
fi: Etelä-Sumatra

en: Sumatera Utara
fi: Länsi-Sumatra

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
fi: Tukee seuraavia paikanvaraus -merkkejä: <code>[qty]</code> = tuotteiden lukumäärä, <code>[cost]</code> = tuotteiden hinta, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = prosentti perusteinen hinta.

en: Suriname
fi: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Svalbard ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu SEK

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi CHF

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syria
fi: Syyria

en: TEST MODE ENABLED. Use a test card: %s
fi: TESTITILA KÄYTÖSSÄ. Käytä testissä korttia: %s

en: Tag: | Tags:
fi[0]: Avainsana tuotteelle
fi[1]: Avainsanat tuotteelle

en: Taiwan New Dollars
fi: Taiwanin uusi dollari TWD

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Take payments via Simplify Commerce - uses simplify.js to create card tokens and the Simplify Commerce SDK. Requires SSL when sandbox is disabled.
fi: Vastaanota maksuja Simplify Commerce:n kautta. Se käyttää simplify.js skriptiä luodessaan Simplify Commerce SDK. Tarvitsee SSL yhteyden kun ei käytetä hiekkalaatikkoa.

en: Tanzania
fi: Tansania

en: Tax
fi: Verot

en: Tax Status
fi: Verotus

[ctx: Tax status]
en: None
fi: Ei mitään

en: Taxable
fi: Verotettava

en: Tehran  (تهران)
fi: Teheran  (تهران)

en: Tel
fi: Puh

en: Telephone:
fi: Puhelin:

en: Template file copied to theme.
fi: Pohja (malline) tiedosto kopioitu teeman hakemistoon.

en: Template file deleted from theme.
fi: Pohja (malline) tiedosto poistettu teeman hakemistosta.

en: Text
fi: Teksti

en: Thai Baht
fi: Thaimaan baht THB

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thank you for your order
fi: Kiitos tilauksesta

en: Thank you for your order, please click the button below to pay with credit card using Simplify Commerce by MasterCard.
fi: Kiitos tilauksesta. Maksa painamalla alla olevaa painiketta kun haluat maksaa MasterCardin kortilla, Simplify Commercen kautta.

en: Thank you. Your order has been received.
fi: Kiitos. Tilaus on otettu vastaan.

en: Thanks for creating an account on %s. Your username is <strong>%s</strong>.
fi: Kiitos tilin luomisesta %s. Käyttäjätunnus on <strong>%s</strong>.

en: The "publish" order status is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
fi: Tilauksen tilaa "julkaistu" ei ole enää WooCommerce 2.2 versiossa! Käytä uutta WooCommerce post_status sen sijaan, <a href="%s">lue lisää...</a>

en: The %s is not a valid URL
fi: %s ei ole kelvollinen verkko-osoite URL

en: The API key provided does not have read permissions
fi: Annetulla API avaimella ei ole lukuoikeuksia

en: The API key provided does not have write permissions
fi: Annetulla API avaimella ei ole kirjoitusoikeuksia

en: The JSONP callback function is invalid
fi: JSONP 'callback' toiminto ei kelpaa

en: The SKU already exists on another product
fi: Tuotetunnus -SKU- on jo toisella tuotteella

en: The callback_url need to be over SSL
fi: callback_url -on tapahduttava suojatussa tilassa SSL

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
fi: Ostoskorissa on nyt aiemman tilauksen tuotteet.

en: The coupon code already exists
fi: Sama alennuskoodi on jo olemassa

en: The customer cannot be deleted
fi: Asiakasta ei voi poistaa

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
fi: Kassalla käytetään näitä osoitteita oletuksena.

en: The handler for the route is invalid
fi: Reitin kahva (handler) ei kelpaa

en: The maximum spend for this coupon is %s.
fi: Kupongilla kulutettava maksimi on %s.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
fi: Kupongin (hyväksymisen) minimiostos on %s.

en: The order #%d from %s has been cancelled. The order was as follows:
fi: Tilaus #%d asiakkaalta %s on peruttu. Tilaus oli tämä:

en: The order note ID provided is not associated with the order
fi: Tilauksen kommentille annettu tunnus -ID- ei ole liitetty tilaukseen

en: The order refund ID provided is not associated with the order
fi: Tilauksen hyvitykselle annettu tunnus -ID- ei ole liitetty tilaukseen

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the Place Order button at the bottom of the page.
fi: Tilauksen loppusummat päivitetty. Tee tilaus painamalla Lähetä tilaus -painiketta sivun alaosassa.

en: The product variation is invalid
fi: Tuotteen muunnelma ei kelpaa

en: The shop_order_status taxonomy is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
fi: shop_order_status ei ole enää WooCommerce 2.2 versiossa! Käytä uutta WooCommerce post_status sen sijaan, <a href="%s">lue lisää...</a>

en: There are %d left
fi: Jäljellä on %d

en: There are no reviews yet.
fi: Tuotearvioita ei vielä ole.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
fi: Yhtään sopivaa toimitustapaa ei ole käytettävissä. Tarkasta osoitteesi uudelleen tai ota yhteyttä meihin jos tarvitset apua.

en: There are some issues with the items in your cart (shown above). Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
fi: Ostoskorissa olevissa tuotteissa on jotain selvitettävää. Ole hyvä ja palaa ostoskoriin ja pyri selvittämään asiat ennen kassalle siirtymistä.

en: These costs can optionally be added based on the %sproduct shipping class%s.
fi: Valinnaisesti voidaan nämä hinnat lisätä, perustuen %stuotteen toimitusluokkaan%s.

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
fi: Nämä lisähinnat koskevat maksullisia lisäpalveluita (kiinteän toimituskulun päälle).

en: This %s cannot be deleted
fi: Tätä %s ei voi poistaa

en: This controls the description which the user sees during checkout.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
fi: Tässä asetetaan sähköpostin 'Aihe'. Kun tyhjä, käytetään oletusta: <code>%s</code>.

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
fi: Tässä asetetaan sähköpostin viestiosan (=tekstin) otsikko. Kun tyhjä, käytetään oletusta: <code>%s</code>.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
fi: Kirjoita tähän tieto josta käyttäjä tunnistaa maksutavan.

en: This coupon has expired.
fi: Kupongin voimassaolo on päättynyt.

en: This email address is already registered.
fi: Tämä sähköpostiosoite on jo rekisteröity.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
fi: Tätä toimintoa ei pitäisi kutsua ennen woocommerce_init.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
fi: Tämä verkkokauppa on vain esittelyä varten &mdash; tilauksia ei käsitellä.

en: This is an order notification sent to customers containing their order details after payment.
fi: Tämä on tilausvahvistus, joka lähetetään asiakkaalle kun tilaus on maksettu. Viestissä on tilauksen tiedot.

en: This is not your download link.
fi: Tämä ei ole (sinulle tarkoitettu) latauslinkki.

en: This is where store orders are stored.
fi: Täällä säilytetään kaupan tilaukset.

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
fi: Tässä tehdään uusia kuponkeja. Asiakkaat saavat niillä alennuksia/etuja tuotteista ja palveluista.

en: This is where you can add new products to your store.
fi: Tässä lisätään tuotteita verkkokauppaan.

en: This order note cannot be deleted
fi: Tätä tilauksen kommenntia ei voi poistaa

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
fi: Tilauksen tila on &ldquo;%s&rdquo;&mdash; sitä ei voi maksaa. Epäselvässä tapauksessa ota meihin yhteyttä, selvitämme asian.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
fi: Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

en: This product is protected and cannot be purchased.
fi: Tuote on suojattu ja sitä ei voi ostaa.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: <code>%s</code>.
fi: Teema käyttää korvaavaa pohjaa (mallinetta). Se on täällä: <code>%s</code>.

en: This variable product has no active variations so cannot be published. Changing status to draft.
fi: Tähän muunnelmatuotteeseen ei ole liitetty yhtään muunnelmaa joten sitä ei julkaista. Tilaksi asetetaan luonnos.

en: This will give "%s" <strong>%s</strong> access which will allow it to:
fi: Tällöin "%s" <strong>%s</strong> sallitaan pääsy joka mahdollistaa:

en: Tibet / &#35199;&#34255;
fi: Tiibet / &#35199;&#34255;

en: Timor-Leste
fi: Itä-Timor

en: Title
fi: Otsikko

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or %2$scancel and return to %1$s%3$s
fi: Jotta voit liittyä %1$s on oltava kirjauttuna. Kirjaudu sisään kauppaan tai %2$speru ja palaa %1$s%3$s

en: To override and edit this email template copy <code>%s</code> to your theme folder: <code>%s</code>.
fi: Tämä pohja ohitetaan, kun <code>%s</code> kopioidaan teeman hakemistoon: <code>%s</code>. Malline on muokattavissa siellä.

en: To reset your password, visit the following address:
fi: Kun haluat palauttaa salasanan, mene seuraavaan osoitteeseen:

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
fi: Kun haluat seurata tilauksen etenemistä, kirjoita tilausnumero alla olevaan kenttään ja paina "Seuraa" painiketta. Tilausnumero on kuitissa ja tilausvahvistuksessa jonka olisi pitänyt saapua sinulle.

en: Tokyo
fi: Tokio

en: Top Rated Products
fi: Parhaaksi arvioidut tuotteet

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Town / City
fi: Postitoimipaikka

en: Town / District
fi: Kaupunki / alue

en: Track
fi: Seuraa

en: Translations installed/updated successfully!
fi: Käännös asennettu/päivitetty!

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira TRY

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: US Dollars
fi: Yhdysvaltain dollari USD

en: US Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: US Virgin Islands
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Ukrainian Hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia UAH

en: Unable to accept more than %s items for this request
fi: Tälle pyynnölle voidaan hyväksyä vain %s kohdetta

en: Uncategorized
fi: Ei-luokiteltu

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
fi: Valitettavasti <strong>emme toimita osoitteeseen %s</strong>. Kirjoita muu toimitusosoite, ole hyvä.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction.
fi: Valittevasti tilausta ei voi käsitellä, koska pankkisi on estänyt maksun.

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

en: United Arab Emirates Dirham
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat Dirham AED

en: United Kingdom (UK)
fi: Yhdistynyt kuningaskunta (UK)

en: United States (US)
fi: Yhdysvallat (USA)

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
fi: Maksamaton tilaus peruutettu – aikaraja ylittyi.

en: Unsupported request method
fi: Ei tuettu pyynnön tapa

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update Cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Update Product Category
fi: Päivitä osasto

en: Update Product Tag
fi: Päivitä avainsana

en: Update Shipping Class
fi: Päivitä toimitusluokka

en: Update Totals
fi: Päivitä muutokset

en: Update country
fi: Päivitä maa

en: Update totals
fi: Laske uudelleen

en: Use $args argument as an array instead. Deprecated argument will be removed in WC 2.2.
fi: Käytä $args argumenttia matriisille. Vanhentunut argumentti poistuu WC versiossa 2.2.

en: Use as product image
fi: Käytä tuotekuvana

en: User is missing.
fi: Käyttäjä puuttuu.

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username is required.
fi: Käyttäjätunnus vaaditaan.

en: Username or email
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Username or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Username: %s
fi: Käyttäjätunnus: %s

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
fi: Maksuton toimitus vain silloin kun asiakkaan tilaus on vähintään näin suuri (jos otettu käyttöön yllä).

en: VAT
fi: alv./VAT

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-IPN-vastausviesti eri sähköpostiosoitteesta (%s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-summat eivät täsmää (määrä %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-summat eivät täsmää (brutto %s)

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-valuutat eivät täsmää (koodi %s).

en: Value
fi: Arvo

en: Variable product
fi: Muunnelmatuote

en: Variation #%s of %s
fi: Muunnelma nro.%s / %s

en: Variations
fi: Muunnelmat

en: Vatican
fi: Vatikaani

en: Venezia
fi: Venetsia

en: Very Poor
fi: Huono

en: Vietnamese Dong
fi: Vietnamin dong VND

en: View
fi: Katso

en: View Cart
fi: Katso ostoskori

en: View Coupon
fi: Katso kuponkia

en: View Coupons
fi: Katso kuponkeja

en: View Order
fi: Tarkastele tilausta

en: View Product
fi: Tarkastele tuotetta

en: View Webhook
fi: Katso webhook

en: View Webhooks
fi: Katso webhookit

en: View WooCommerce API Docs
fi: Tarkastele WooCommerce API selosteita

en: View WooCommerce Documentation
fi: Tarkastele WooCommerce seloste asiakirjoja

en: View WooCommerce Settings
fi: Tarkastele WooCommerce asetuksia

en: View and manage coupons
fi: Katso ja hallinnoi kuponkeja

en: View and manage customers
fi: Katso ja hallinnoi asiakkaita

en: View and manage orders and sales reports
fi: Katso ja hallinnoi tilauksia ja myyntiraportteja

en: View and manage products
fi: Katso ja hallinnoi tuotteita

en: View coupons
fi: Katso kuponkeja

en: View customers
fi: Katso asiakkaat

en: View order: %s
fi: Tarkastele tilausta: %s

en: View orders and sales reports
fi: Katso tilaukset ja myyntiraportit

en: View products
fi: Näytä tuotteet

en: View template
fi: Näytä pohja (malline)

en: Visit Premium Customer Support Forum
fi: Vieraile premium asiakastuen foorumilla

en: We were unable to process your order, please try again.
fi: Virhe: Tilausta ei voitu käsitellä, yritä uudelleen.

en: Webhook created on %s
fi: Webhook luotu %s

[ctx: Webhook created on date parsed by strftime]
en: %b %d, %Y @ %I:%M %p
fi: %d %b %Y @ %k:%M

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
fi: Webhookin kohde URL on oltava kelvollinen verkko-.osoite joka alkaa http:// tai https://

en: Webhook topic is required and must be valid
fi: Webhook tarvitsee otsikon ja sen on oltava kelvollinen

en: Webhook topic must be valid
fi: Webhookin otsikon on oltava kelvollinen

en: Webhooks
fi: Webhookit

en: Weight
fi: Paino

en: Welcome to {site_title}
fi: Tervetuloa  {site_title} verkkokauppaan

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
fi: Länsi-Azarbaizan (آذربایجان غربی)

en: West Bengal
fi: Länsi-Bengali

en: Western Australia
fi: Länsi-Australia

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: Western Samoa
fi: Länsi-Samoa

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
fi: Kirjoita lähialueelle toimituksesta valoitettava hinta. Ei huomioida jos maksuton toimitus. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: What is PayPal?
fi: Mikä PayPal on?

en: What zip/post codes are available for local delivery?
fi: Mille postinumeroalueille paikallinen nouto on saatavilla?

en: What zip/post codes are available for local pickup?
fi: Mille postinumeroalueille paikallinen nouto on saatavilla?

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field
fi: WooCommerce API. Käytä asiakasavainta käyttäjätunnus -kentässä ja asiakkaan salasanaa salasana -kentässä.

en: WooCommerce Cart
fi: WC Ostoskori

en: WooCommerce Layered Nav
fi: WC Ominaisuuksilla haku

en: WooCommerce Layered Nav Filters
fi: WC 'Ominaisuuksilla haku' -suodattimet

en: WooCommerce Price Filter
fi: WC Hintahaarukka

en: WooCommerce Product Categories
fi: WC Osastot

en: WooCommerce Product Search
fi: WC Tuotehaku

en: WooCommerce Product Tags
fi: WC Tuoteavainsanat

en: WooCommerce Products
fi: WC Tuotteet

en: WooCommerce Recent Reviews
fi: WC Uudet tuotearviot

en: WooCommerce Recently Viewed
fi: WC Viimeksi katsotut tuotteet

en: WooCommerce Top Rated Products
fi: WC Parhaaksi arvioidut tuotteet

en: Write
fi: Kirjoita

en: You are now logged in as <strong>%s</strong>
fi: Oletko nyt kirjautuneena nimellä <strong>%s</strong>

en: You can access your account area to view your orders and change your password here: %s.
fi: Tilistäsi voit katsoa tilauksesi ja muuttaa salasanan. Pääset tiliin tästä: %s.

en: You can only have 1 %s in your cart.
fi: Ostoskoriin voi lisätä vain yhden (1 kpl) %s.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
fi: &quot;%s&quot; ei voi lisätä ostoskoriin, koska tuote on loppunut varastosta.

en: You cannot add another &quot;%s&quot; to your cart.
fi: Et voi lisätä toista &quot;%s&quot; ostoskoriin.

en: You cannot add that amount of &quot;%s&quot; to the cart because there is not enough stock (%s remaining).
fi: Lisää ostoskoriin vähemmän &quot;%s&quot; tuotetta, koska sitä on varastossa vain %s kappaletta.

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %s in stock and you already have %s in your cart.
fi: Lisää ostoskoriin vähemmän tuotetta, koska sitä on varastossa vain %s kappaletta ja ostoskorissasi on jo %s kpl.

en: You do not have permission to create coupons
fi: Et voi luoda alennuskoodeja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create order notes
fi: Et voi luoda tilauksen kommentteja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create order refunds
fi: Et voi luoda tilauksille hyvityksiä. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create orders
fi: Et voi luoda tilauksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create product attributes
fi: Et voi luoda tuotteen ominaisuuksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create products
fi: Et voi luoda tuotteita. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create this customer
fi: Et voi tehdä tätä asiakasta. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create webhooks
fi: Et voi luoda webhookeja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to delete product attributes
fi: Et voi poistaa tuotteen ominaisuuksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to delete this %s
fi: Et voi poistaa tätä %s. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to delete this customer
fi: Et voi poistaa tätä asiakasta. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit product attributes
fi: Et voi muokata tuotteen ominaisuuksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit this %s
fi: Et voi muokata tätä %s. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit this customer
fi: Et voi muokata tämän asiakkaan tietoja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read product attributes
fi: Et voi lukea tuotteen ominaisuuksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read product categories
fi: Et voi lukea osastoja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the coupons count
fi: Et voi lukea kuponkien lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the customers count
fi: Et voi lukea asiakkaiden lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the orders count
fi: Et voi lukea tilausten lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the products count
fi: Et voi lukea tuotteiden lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the webhooks count
fi: Et voi lukea webhookien määrää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read this %s
fi: Et voi lukea tätä %s. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read this customer
fi: Et voi lukea tämän asiakkaan tietoja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read this report
fi: Et voi lukea tätä raporttia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permissions to access this page!
fi: Sivulle pääsy on rajoitettu. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You have not set up this type of address yet.
fi: Tällaista osoitetta ei ole asetettu.

en: You have received an order from %s.
fi: Tilaus on saapunut asiakkaalta %s.

en: You have received an order from %s. The order is as follows:
fi: Tilaus on saapunut asiakkaalta %s. Se on tässä:

en: You may also like&hellip;
fi: Saatat myös pitää...

en: You may be interested in&hellip;
fi: Saatat olla kiinnostunut...

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
fi: Pyydämme hyväksymään Tilaus- ja sopimusehtomme. Kiitos.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a review.
fi: Vain <a href="%s">sisäänkirjautuneena</a> voit kirjoittaa tuotearvioinnin.

en: You must be logged in to checkout.
fi: Vain sisäänkirjautuneena pääset kassalle. Kirjaudu sisään, ole hyvä.

en: You must be logged in to download files.
fi: Vain sisäänkirjautuneena voit ladata tiedostoja. Kirjaudu sisään, ole hyvä.

en: Your Rating
fi: Arvostelusi

en: Your Review
fi: Arviosi

en: Your account on {site_title}
fi: Tili {site_title} verkkokaupassa

en: Your cart is currently empty.
fi: Ostoskori on tyhjä.

en: Your comment is awaiting approval
fi: Kommentti odottaa hyväksymistä.

en: Your current password is incorrect.
fi: Nykyinen salasanasi on väärä.

en: Your details
fi: Tiedot

en: Your most used product tags in cloud format.
fi: Eniten käytetyt (tuote)avainsanat, esitys pilvenä.

en: Your order
fi: Tilauksesi

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
fi: Tilaustasi ei voi enää peruuttaa. Ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita.

en: Your order has been fully refunded
fi: Tilaus on kokonaan hyvitetty

en: Your order has been partially refunded
fi: Tilaus on osittain hyvitetty

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
fi: Tilaus on vastaanotettu ja sitä käsitellään. Tilauksen tiedot ovat tässä:

en: Your order is complete
fi: Tilaus on valmis

en: Your order is complete - download your files
fi: Tilaus on valmis – tiedostot voi ladata

en: Your order was cancelled.
fi: Tilaus peruttiin.

en: Your password has been automatically generated: <strong>%s</strong>
fi: Salasana on luotu automaattisesti: <strong>%s</strong>

en: Your password has been reset.
fi: Salasana on palautettu

en: Your password is <strong>%s</strong>.
fi: Salasanasi on <strong>%s</strong>.

en: Your {site_title} order from {order_date}
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, joka on tehty pvm. {order_date}

en: Your {site_title} order from {order_date} has been partially refunded
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, tehty pvm. {order_date} on osittain hyvitetty

en: Your {site_title} order from {order_date} has been refunded
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, tehty pvm. {order_date} on hyvitetty

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, tehty pvm. {order_date} on valmis

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete - download your files
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, tehty pvm. {order_date} on valmis – tiedostot voi ladata

en: Your {site_title} order receipt from {order_date}
fi: Vastaanottokuitti {site_title} verkkokaupasta, tilaus pvm. {order_date}

en: Yukon Territory
fi: Yukon

en: Zambia
fi: Sambia

en: Zero size file downloaded
fi: Ladatun tiedoston koko on 0, siis tyhjä.

en: Zip
fi: Postinumero

en: [Remove]
fi: [Poista]

en: [{site_title}] Cancelled order ({order_number})
fi: [{site_title}] Peruttu tilaus ({order_number})

en: [{site_title}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
fi: [{site_title}] Uusi tilaus asiakkaalta ({order_number}) - {order_date}

en: ago
fi: sitten

en: and
fi: ja

en: and was completed
fi: ja valmistui

en: based on %s customer rating | based on %s customer ratings
fi[0]: perustuen %s asiakasarvosteluun
fi[1]: perustuen %s asiakasarvosteluun

[ctx: breadcrumb]
en: Home
fi: Etusivu

[ctx: by comment author]
en: by %1$s
fi: kirjoittaja %1$s

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
fi: laskutus

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
fi: toimitus

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
fi: %qty% tulosta, käytä ylös- ja alas nuolinäppäimiä siirtymiseen.

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
fi: Lataus epäonnistui

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
fi: Lataa lisää ...

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
fi: Ei löytynyt

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
fi: Yksi tulos, valitse painamalla enter-näppäintä.

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
fi: Poista %qty% merkkiä

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
fi: Poista yksi -1- merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
fi: Kirjoita %qty% tai useampi merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
fi: Kirjoita yksi -1- tai useampi merkki

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
fi: Etsii ...

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
fi: Voit lisätä vain %qty% tuotetta

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
fi: Voit lisätä vain yhden -1- tuotteen

[ctx: hash before order number]
en: #
fi: nro.

en: is a required field.
fi: on vaadittu tieto.

en: is invalid
fi: ei ole kelvollinen

en: is not a valid email address.
fi: ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: is not a valid phone number.
fi: ei ole kelvollinen puhelinnumero.

en: is not valid. Please enter one of the following:
fi: ei ole kelvollinen. Ole hyvä, valitse joku näistä:

en: jS F Y
fi: j F Y

en: l jS \o\f F Y, h:ia
fi: l j. F Y H:i:s

[ctx: label]
en: Search for:
fi: Etsi:

[ctx: min_price]
en: From:
fi: Alkaen:

en: out of %s5%s
fi: %s5%s:stä

en: out of 5
fi: / 5

en: pay
fi: maksa

[ctx: placeholder]
en: Apartment, suite, unit etc. (optional)
fi: Huoneisto, PL tms. (valinnainen)

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
fi: Kommentti koskien tilausta, esim. koskien toimitusta.

[ctx: placeholder]
en: Password
fi: Salasana

[ctx: placeholder]
en: Search Products&hellip;
fi: Hae tuotteita...

[ctx: placeholder]
en: Street address
fi: Katuosoite

[ctx: placeholder]
en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: required
fi: vaaditaan

[ctx: slug]
en: product
fi: tuote

[ctx: slug]
en: product-category
fi: tuote-osasto

[ctx: slug]
en: product-tag
fi: tuote-avainsana

[ctx: slug]
en: uncategorized
fi: Ei-luokiteltu

[ctx: submit button]
en: Search
fi: Haku

en: the
fi: -

en: to
fi: ->

en: to the
fi: ->

en: verified owner
fi: varmistettu kirjoittaja
