WooCommerce - en to da_DK translation catalogue (1191 entries)

en: key
da_DK: nøgle

en: keys
da_DK: nøgler

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Consumer Key Ending In
da_DK: Forbrugernøglee udløber om

en: User
da_DK: Bruger

en: Permissions
da_DK: Tilladelser

en: Last Access
da_DK: Sidste adgang

en: API Key
da_DK: API-nøgle

en: View/Edit
da_DK: Vis/Rediger

en: Revoke API Key
da_DK: Tilbagekald API-nøgle

en: Revoke
da_DK: Tilbagekald

en: Read
da_DK: Læs

en: Write
da_DK: Skrive

en: Read/Write
da_DK: Læs/Skrive

en: Unknown
da_DK: Ukendt

en: Keys/Apps
da_DK: Nøgler/Apps

en: Add Key
da_DK: Tilføj nøgle

en: Search Key
da_DK: Søg nøgle

en: API Key revoked successfully.
da_DK: API-nøgle tilbagekaldt korrekt.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
da_DK: Handling mislykkedes. Opdater siden og prøv venligst igen.

en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
da_DK: Indtast i decimal (%er) format uden tusindtalsadskiller.

en: Please enter in monetary decimal (%s) format without thousand separators and currency symbols.
da_DK: Indtast i monetære decimal (%er) format uden tusindtalsadskiller og valutasymboler.

en: Please enter in country code with two capital letters.
da_DK: Skriv venligst din landekode med to store bogstaver.

en: Please enter in a value less than the regular price.
da_DK: Indtast venligst en værdi der er lavere end den normale pris.

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
da_DK: Er du sikker på, at du vil linke alle varianter? Dette vil oprette en ny variant for hver mulig kombination af variantegenskaber (maks. 50 pr. kørsel).

en: Enter a value
da_DK: Angiv en værdi

en: Enter a value (fixed or %)
da_DK: Indtast en værdi (fast eller %)

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette alle varianter? Dette kan ikke fortrydes.

en: Last warning, are you sure?
da_DK: Sidste advarsel, er du sikker?

en: Choose an image
da_DK: Vælg et billede

en: Set variation image
da_DK: Sæt variantbillede

en: variation added
da_DK: variant tilføjet

en: variations added
da_DK: varianter tilføjet

en: No variations added
da_DK: Ingen varianter tilføjet

en: Are you sure you want to remove this variation?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne denne variant?

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
da_DK: Tilbud start dato (formateres som YYYY-MM-DD eller efterlad tom)

en: Save changes before changing page?
da_DK: Gem ændringer før du forlader siden?

en: %qty% variation
da_DK: %qty% varianter

en: %qty% variations
da_DK: %qty% varianter

en: Select an option&hellip;
da_DK: Vælg en mulighed&hellip;

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
da_DK: Er du sikker på at du vil fjerne de udvalgte produkter? Hvis du tidligere har reduceret dette produkt lager, eller denne ordre blev bestilt af en kunde, er du nødt til til manuelt at genskabe produktets lager.

en: Please select some items.
da_DK: Vælg venligst nogle produkter

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du ønsker at igangsætte denne tilbagebetaling? Denne handling kan ikke annulleres.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne tilbagebetaling? Denne handling kan ikke annulleres.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne momskolonne? Denne handling kan ikke annulleres.

en: Remove this item meta?
da_DK: Fjern dette produkt meta?

en: Remove this attribute?
da_DK: Fjern dette attribut?

en: Name
da_DK: Navn

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Click to toggle
da_DK: Klik for at (slå) til/fra

en: Value(s)
da_DK: Værdi(er)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
da_DK: Angiv noget tekst eller nogle egenskaber separeret med det man kalder en kanal (|).

en: Visible on the product page
da_DK: Synlig på produktsiden

en: Used for variations
da_DK: Brugt til varianter

en: Enter a name for the new attribute term:
da_DK: Indtast et navn for det nye attribut term:

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
da_DK: Kalkuler total baseret på ordre produkter, rabatter, og forsendelse?

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
da_DK: Beregn linie-moms? Dette vil beregne moms baseret på kundelandet. Hvis ingen fakturering/forsendelse er sat vil den bruge butiksgrundlandet.

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
da_DK: Kopier faktureringsoplysninger til forsendelsesoplysninger? Dette vil fjerne enhver allerede indtastet forsendelsesoplysning.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
da_DK: Indlæs kundens faktureringsoplysninger? Dette vil fjerne enhver allerede indtastet faktureringsoplysning.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
da_DK: Indlæs kundens forsendelsesoplysninger? Dette vil fjerne enhver allerede indtastet forsendelsesoplysning.

en: Featured
da_DK: Udvalgte

en: No customer selected
da_DK: Ingen kunde valgt

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
da_DK: Kunne ikke tildele adgang - brugeren kan allerede have tilladelse til denne fil eller fakturerings e-mail er ikke sat. Du skal sikre dig at din e-mail til fakturering er sat, og ordre er blevet gemt.

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
da_DK: Er du sikker på, at du vil tilbagekalde adgang til denne download?

en: You cannot add the same tax rate twice!
da_DK: Du kan ikke lægge den samme afgift på to gange

en: Your product has variations! Before changing the product type, it is a good idea to delete the variations to avoid errors in the stock reports.
da_DK: Dit produkt findes i flere varianter. Før du ændrer produkttype, er det en god idé at slette varianterne for at undgå fejl i lagerlisterne

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
da_DK: Slug "%s" er for langt (Max 28 bogstaver). Vær venlig at forkorte din slug.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
da_DK: Slug "%s" er ikke gyldigt fordi det er et reserveret nøgleord. Vær venlig at ændre det.

en: Please, provide an attribute name and slug.
da_DK: Vær venlig at give din attribut  og slug et navn.

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
da_DK: Slug "%s" er allerede i brug. Vær venlig at ændre den.

en: Attribute updated successfully
da_DK: Attribut opdateret succesfuld

en: Edit Attribute
da_DK: Rediger attribut

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
da_DK: Navn for attributtet (vist på frontenden).

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
da_DK: Unikt slug/reference på Unikt produkt/reference på attributtet; skal være kortere end 28 bogstaver.

en: Enable Archives?
da_DK: Aktivere arkivere?

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
da_DK: Aktivér dette hvis du vil have denne egenskab til at vises i produkter.

en: Determines how you select attributes for products. Under admin panel -> products -> product data -> attributes -> values, <strong>Text</strong> allows manual entry whereas <strong>select</strong> allows pre-configured terms in a drop-down list.
da_DK: Bestemmer, hvordan du vælger egenskaber for produkter. Under admin panel -> Produkter -> produktdata -> egenskaber -> værdier, <strong>tekst</ strong> giver mulighed for manuel indtastning hvorimod <strong> vælg</ strong> giver prækonfigurerede termer i en drop-down liste.

en: Default sort order
da_DK: Standardsortering

en: Custom ordering
da_DK: Tilpasset rækkefølge

en: Name (numeric)
da_DK: Navn (numerisk)

en: Term ID
da_DK: Udtryk ID

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
da_DK: Bestemmer sorteringsrækkefølgen af de termer på frontend shop produktsider. Hvis du bruger tilpasset rækkefølge, kan du trække og slippe termer i denne egenskab.

en: Update
da_DK: Opdater

en: Attributes
da_DK: Egenskaber

en: Order by
da_DK: Sorter efter

en: Terms
da_DK: Termer

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Delete
da_DK: Slet

en: Public
da_DK: Offentlig

en: Configure terms
da_DK: Konfigurer udtryk

en: No attributes currently exist.
da_DK: Ingen attributter eksisterer p.t.

en: Add New Attribute
da_DK: Tilføj Nyt Attribut

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
da_DK: Attributter lader dig definere ekstra produktdata, så som størrelse eller farve. Du kan bruge disse attributter i sidebaren ved at bruge "layered nav" widgets. Noter venligst: du kan ikke omdøbe et attribut senere hen.

en: Add Attribute
da_DK: Tilføj Attribut

en: Are you sure you want to delete this attribute?
da_DK: Er du sikker du vil slette dette attribut?

en: WooCommerce Recent Reviews
da_DK: WooCommerce seneste anmeldelser

en: <strong>%s</strong> sales this month
da_DK: <strong>%s</strong> salg denne måned

en: %s top seller this month (sold %d)
da_DK: %s top sælger denne måned (solgte %d)

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
da_DK[0]: <strong>%s ordre</strong> afventer behandling
da_DK[1]: <strong>%s ordrer</strong> afventer behandling

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
da_DK[0]: <strong>%s ordre</strong> afventer
da_DK[1]: <strong>%s ordrer</strong> afventer

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
da_DK[0]: <strong>%s produkt</strong> med lav lagerstatus
da_DK[1]: <strong>%s produkter</strong> med lav lagerstatus

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
da_DK[0]: <strong>%s produkt</strong> er udsolgt
da_DK[1]: <strong>%s produkter</strong> er udsolgt

en: out of 5
da_DK: ud af 5

en: reviewed by
da_DK: anmeldt af

en: There are no product reviews yet.
da_DK: Der er ingen produktanmeldelser endnu.

en: Make a duplicate from this product
da_DK: Lav et duplikat fra dette produkt

en: Duplicate
da_DK: Duplikat

en: Copy to a new draft
da_DK: Kopier til et nyt udkast

en: No product to duplicate has been supplied!
da_DK: Intet produkt at duplikere er blevet valgt!

en: Product creation failed, could not find original product:
da_DK: Produktoprettelse mislykkedes, kunne ikke finde det oprindelige produkt:

en: (Copy)
da_DK: (Kopier)

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Product Settings
da_DK: Produktindstillinger

en: Tax Settings
da_DK: Moms-indstillinger

en: Checkout Settings
da_DK: Bestillings-indstillinger

en: Shipping Settings
da_DK: Forsendelsesindstillinger

en: Account Settings
da_DK: Kontoindstillinger

en: Email Settings
da_DK: Email-indstillinger

en: Webhook Settings
da_DK: Webhook-indstillinger

en: Free Shipping
da_DK: Gratis fragt

en: Local Delivery
da_DK: Lokal levering

en: Local Pickup
da_DK: Lokal afhentning

en: Product Categories, Tags, Shipping Classes, &amp; Attributes
da_DK: Produktkategorier, tags, forsendelsesklasser &amp; egenskaber

en: Simple Products
da_DK: Simple produkter

en: Reports
da_DK: Rapporter

en: Coupons
da_DK: Kuponer

en: Managing Orders
da_DK: Administrer ordre

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, please read our documentation. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
da_DK: Har du brug for hjælp til at forstå, bruge eller udvide WooCommerce, så læs venligst vores dokumentation. Du kan finde forskellige ressourcer indeholdende uddrag, vejledninger og meget mere.

en: WooCommerce Documentation
da_DK: WooCommerce dokumentation

en: Developer API Docs
da_DK: API dokumentation for udviklere

en: After %sreading the documentation%s, for further assistance you can use the %scommunity forums%s on WordPress.org to talk with other users. If however you are a WooThemes customer, or need help with premium add-ons sold by WooThemes, please %suse our helpdesk%s.
da_DK: Efter %sdu har læst dokumentationen%s, kan du få yderligere assistance, ved at bruge %scommunity forums%s på WordPress.org til at snakke med andre brugere. Hvis du er WooThemes kunde eller har behov for hjælp til premium tilføjelser solgt af WooThemes, så kontakt venligst vores %shelpdesk%s.

en: Before asking for help we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
da_DK: Før du beder om hjælp, anbefaler vi at kontrollere system status-siden for at afdække eventuelle problemer med din konfiguration.

en: WordPress.org Forums
da_DK: WordPress.org Forumer

en: WooThemes Customer Support
da_DK: WooThemes Kunde Support

en: Education
da_DK: Uddannelse

en: If you would like to learn about using WooCommerce from an expert, consider following a WooCommerce course ran by one of our educational partners.
da_DK: Hvis du gerne vil lære mere om WooCommerce fra en ekspert, overvej da at følge et WooCommerce kursus afholdt af en af vores uddannelsespartnere.

en: View Education Partners
da_DK: Se uddannelsespartnere

en: Found a bug?
da_DK: Fundet en fejl?

en: Report a bug
da_DK: Rapportér en fejl

en: For more information:
da_DK: For mere information:

en: About WooCommerce
da_DK: Om WooCommerce

en: WordPress.org Project
da_DK: Wordpress.org projekt

en: Github Project
da_DK: Github Projekt

en: Official Themes
da_DK: Officielle Temaer

en: Official Extensions
da_DK: Officielle udvidelser

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
da_DK: "WooCommerce momssatser (CSV)

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
da_DK: Importer <strong>momssatser</strong> til din butik via en CSV-fil.

en: Shipping Classes
da_DK: Forsendelsesklasser

en: Sales Reports
da_DK: Salgsrapporter

en: WooCommerce Settings
da_DK: WooCommerce Indstillinger

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: WooCommerce Add-ons/Extensions
da_DK: WooCommerce Tilføjelser/Udvidelser

en: Add-ons
da_DK: Tilføjelser

en: WooCommerce Endpoints
da_DK: WooCommerce Slutpunkter

en: Select All
da_DK: Vælg alt

en: Add to Menu
da_DK: Tilføj til Menu

en: Visit Store
da_DK: Besøg butik

en: Product Short Description
da_DK: Kort produktbeskrivelse

en: Product Data
da_DK: Produkt data

en: Product Gallery
da_DK: Produktgalleri

en: %s Items
da_DK: %s emner

en: %s Notes
da_DK: %s noter

en: Downloadable Product Permissions
da_DK: Download-bare produkt tilladelser

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
da_DK: Bemærk: Tilladelse for ordreprodukter vil automatisk blive givet når ordrestatus ændres til behandler/afsluttet.

en: %s Actions
da_DK: %s handlinger

en: Coupon Data
da_DK: Kupondata

en: Reviews
da_DK: Anmeldelser

en: Cheatin&#8217; huh?
da_DK: Snyder du?

en: Product permalink base
da_DK: Produkt permalink base

en: Product category base
da_DK: Produktkategori-base

en: Product tag base
da_DK: Produkt tag base

en: Product attribute base
da_DK: Produktattribut base

en: These settings control the permalinks used for products. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
da_DK: Disse indstillinger styrer permalinkerne brugt for produkter. Disse indstillinger gælder først når <strong>bruger ikke "standard" permalinks ovenfor</strong>.

en: Default
da_DK: Standard

en: Product
da_DK: Produkt

en: Shop base
da_DK: Basis butik

en: Shop base with category
da_DK: Basis butik med kategori

en: Custom Base
da_DK: Tilpasset Basis

en: Enter a custom base to use. A base <strong>must</strong> be set or WordPress will use default instead.
da_DK: Indtast en tilpasset basis der skal bruges. En Basis <strong>skal</strong> sættes ellers vil WordPress vil bruge standard i stedet.

en: Product Name
da_DK: Produktnavn

en: Product Description
da_DK: Produktbeskrivelse

en: Choose Product Type
da_DK: Vælg produkttype

en: Virtual Products
da_DK: Virtuelle produkter

en: Downloadable Products
da_DK: Downloadbare produkter

en: Prices
da_DK: Priser

en: Product Images
da_DK: Produktbilleder

en: Product Tags
da_DK: Produkttags

en: Product Categories
da_DK: Produktkategorier

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
da_DK: Produkt opdateret. <a href="%s">Se produkt</a>

en: Custom field updated.
da_DK: Brugerdefineret felt opdateret.

en: Custom field deleted.
da_DK: Brugerdefineret felt slettet.

en: Product updated.
da_DK: Produkt opdateret.

en: Product restored to revision from %s
da_DK: Produkt genoprettet til revision fra %s

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
da_DK: Produkt udgivet. <a href="%s">Vis produkt</a>

en: Product saved.
da_DK: Produkt gemt.

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
da_DK: Produkt indsendt. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
da_DK: Produkt planlagt til: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
da_DK: Produktudkast opdateret. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Order updated.
da_DK: Ordre opdateret.

en: Order restored to revision from %s
da_DK: Ordre genoprettet til revision fra %s

en: Order saved.
da_DK: Ordre gemt.

en: Order submitted.
da_DK: Ordre indsendt.

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
da_DK: Ordre planlagt til: <strong>%1$s</strong>.

en: Order draft updated.
da_DK: Ordreforslag opdateret.

en: Order updated and email sent.
da_DK: Ordre opdateret og email afsendt.

en: Coupon updated.
da_DK: Kupon opdateret.

en: Coupon restored to revision from %s
da_DK: Kupon genoprettet til revision fra %s

en: Coupon saved.
da_DK: Kupon gemt.

en: Coupon submitted.
da_DK: Kupon indsendt.

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
da_DK: Kupon planlagt til: <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon draft updated.
da_DK: Kuponforslag opdateret.

en: Image
da_DK: Billede

en: SKU
da_DK: Varenummer

en: Stock
da_DK: Lager

en: Price
da_DK: Pris

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Date
da_DK: dato

en: Code
da_DK: Kode

en: Coupon type
da_DK: Kupontype

en: Coupon amount
da_DK: Kuponbeløb

en: Product IDs
da_DK: Produkt ID'er

en: Usage / Limit
da_DK: Brug/grænse

en: Expiry date
da_DK: Udløbsdato

en: Order
da_DK: Ordrer

en: Purchased
da_DK: Købt

en: Ship to
da_DK: Send til

en: Customer Message
da_DK: Besked fra kunde

en: Order Notes
da_DK: Ordre bemærkninger

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: Grouped
da_DK: Grupperet

en: External/Affiliate
da_DK: Ekstern/Partner

en: Virtual
da_DK: Virtuel

en: Downloadable
da_DK: Kan downloades

en: Simple
da_DK: Enkel/Enkelt

en: Variable
da_DK: Variabel

en: Toggle featured
da_DK: (slå) til/fra fremhævet

en: Yes
da_DK: Ja

en: No
da_DK: Nej

en: In stock
da_DK: På lager

en: Out of stock
da_DK: Ikke på lager

en: Edit this item
da_DK: Rediger dette produkt

en: Edit this item inline
da_DK: Rediger dette produkt inlinie

en: Quick&nbsp;Edit
da_DK: Quick&nbsp;Rediger

en: Restore this item from the Trash
da_DK: Genskab dette produkt fra papirkurven

en: Restore
da_DK: Genskab

en: Move this item to the Trash
da_DK: Flyt dette produkt til papirkurven

en: Trash
da_DK: Papirkurv

en: Delete this item permanently
da_DK: Slet dette produkt permanent

en: Delete Permanently
da_DK: Slet Permanent

en: Preview &#8220;%s&#8221;
da_DK: Forhåndsvisning &#8220;%s&#8221;

en: Preview
da_DK: Forhåndsvisning

en: View &#8220;%s&#8221;
da_DK: Vis &#8220;%s&#8221;

en: View
da_DK: Vis

en: Unpublished
da_DK: Ikke offentliggjort

en: %d item | %d items
da_DK[0]: %d produkt
da_DK[1]: %d produkter

en: plus %d other note | plus %d other notes
da_DK[0]: plus %d anden note
da_DK[1]: plus %d andre noter

en: %d note | %d notes
da_DK[0]: %d note
da_DK[1]: %d noter

en: Billing:
da_DK: Fakturering:

en: Tel:
da_DK: Tlf:

en: Guest
da_DK: Gæst

en: Processing
da_DK: Behandler

en: Complete
da_DK: Gennemført

en: Sort Products
da_DK: Sortere produkter

en: Mark processing
da_DK: Marker forarbejdning

en: Mark on-hold
da_DK: Marker "i bero"

en: Mark complete
da_DK: Marker som færdig

en: Order status changed by bulk edit:
da_DK: Ordrestatus ændret ved masseredigering:

en: Order status changed. | %s order statuses changed.
da_DK[0]: Ordrestatus ændret.
da_DK[1]: %s ordrestatuser ændret.

en: Show all product types
da_DK: Vis alle produkttyper

en: Grouped product
da_DK: Grupperet produkt

en: External/Affiliate product
da_DK: Eksternt/Partner produkt

en: Variable product
da_DK: Variabelt produkt

en: Simple product
da_DK: Enkel/Enkelt produkt

en: Show all types
da_DK: Vis alle typer

en: Search for a customer&hellip;
da_DK: Søg efter kunde&hellip;

en: Product name
da_DK: Produktnavn

en: Coupon code
da_DK: Kuponkode

en: Description (optional)
da_DK: Beskrivelse (valgfrit)

en: Insert into %s
da_DK: Indsæt ind i %s

en: Uploaded to this %s
da_DK: Uploaded til denne %s

en: Catalog/search
da_DK: Katalog/søgning

en: Catalog
da_DK: Katalog

en: Search
da_DK: Søg

en: Hidden
da_DK: Skjul

en: Catalog visibility:
da_DK: Katalogsynlighed:

en: Define the loops this product should be visible in. The product will still be accessible directly.
da_DK: Definer løkkerne dette produkt burde være synligt i. Produktet vil stadigvæk være tilgængeligt direkte.

en: Enable this option to feature this product.
da_DK: Aktiver denne indstilling for at fremhæve dette produkt.

en: Featured Product
da_DK: Fremhævet Produkt

en: Cancel
da_DK: Annullere

en: Customer Billing Address
da_DK: Kunde faktureringsadresse

en: First name
da_DK: Fornavn

en: Last name
da_DK: Efternavn

en: Company
da_DK: Firma

en: Address 1
da_DK: Adresse 1

en: Address 2
da_DK: Adresse 2

en: City
da_DK: By

en: Postcode
da_DK: Postnummer

en: Country
da_DK: Land

en: Select a country&hellip;
da_DK: Vælg et land&hellip;

en: State/County
da_DK: Stat/Land

en: State/County or state code
da_DK: Stat/Land eller statskode

en: Telephone
da_DK: Telefon

en: Email
da_DK: E-mail

en: Customer Shipping Address
da_DK: Kunde leveringsadresse

en: Orders
da_DK: Alle ordrer

en: Sales by date
da_DK: Salg efter dato

en: Sales by product
da_DK: Salg efter produkt

en: Sales by category
da_DK: Salg pr. kategori

en: Coupons by date
da_DK: Kuponer efter dato

en: Customers
da_DK: Kunder

en: Customers vs. Guests
da_DK: Kunder vs. gæster

en: Customer List
da_DK: Kunde liste

en: Low in stock
da_DK: Lav beholdning

en: Most Stocked
da_DK: Højeste beholdning

en: Taxes
da_DK: Moms

en: Taxes by code
da_DK: Moms/skat efter kode

en: Taxes by date
da_DK: Moms efter dato$

en: Your settings have been saved.
da_DK: Dine indstillinger er blevet gemt.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
da_DK: Ændringerne du har foretaget dig vil gå tabt hvis du navigerer væk fra denne side.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
da_DK: Indstillinger på billedestørrelse er blevet slået fra, fordi værdierne er blevet overskrevet af et filter

en: Select a page&hellip;
da_DK: Vælg en side&hellip;

en: Choose a country&hellip;
da_DK: Vælg et land&hellip;

en: Choose countries&hellip;
da_DK: Vælg lande&hellip;

en: Select all
da_DK: Vælg alle

en: Select none
da_DK: Vælg ingen

en: Introduction
da_DK: Introduktion

en: Page Setup
da_DK: Sideopsætning

en: Store Locale
da_DK: Butik landestandard

en: Shipping &amp; Tax
da_DK: Forsendelse &amp; moms

en: Payments
da_DK: Betalinger

en: Ready!
da_DK: Klar!

en: Not right now
da_DK: Ikke lige nu

en: Page Name
da_DK: Sidenavn

en: The shop page will display your products.
da_DK: Butikssiden vil vise dine produkter.

en: Continue
da_DK: Fortsæt

en: Skip this step
da_DK: Spring dette trin over

en: Store Locale Setup
da_DK: Butik landestandard opsætning

en: Where is your store based?
da_DK: Hvor er din butik placeret?

en: Which currency will your store use?
da_DK: Hvilken valuta vil du bruge i din butik?

en: Currency Position
da_DK: Valuta position

en: Left
da_DK: Venstre

en: Right
da_DK: Højre

en: Left with space
da_DK: Venstre med mellemrum

en: Right with space
da_DK: Højre med mellemrum

en: Thousand Separator
da_DK: Tusindeseparator

en: Decimal Separator
da_DK: Decimalseparator

en: Shipping &amp; Tax Setup
da_DK: Forsendelse &amp; moms opsætning

en: Basic Shipping Setup
da_DK: Grundlæggende forsendelses-opsætning

en: Will you be shipping products?
da_DK: Kommer du til at sende produkter?

en: Yes, I will be shipping physical goods to customers
da_DK: Ja, jeg vil sende fysiske varer til kunder

en: <strong>Domestic</strong> shipping costs:
da_DK: <strong>Indenrigs</strong> forsendelsesomkostninger:

en: Basic Tax Setup
da_DK: Grundlæggende moms-opsætning

en: State
da_DK: Stat

en: Cash on Delivery
da_DK: Efterkrav

en: Your Store is Ready!
da_DK: Din butik er klar!

en: Want to help make WooCommerce even more awesome? Allow WooThemes to collect non-sensitive diagnostic data and usage information, and get %s discount on your next WooThemes purchase. %sFind out more%s.
da_DK: Vil du hjælpe med at gøre WooCommerce endnu mere fantastisk?
    Tillad WooThemes at samle ikke-sensitiv diagnoseringsdata og frobrugsinformation, og få %s rabat på dit næste WooThemes køb. %sFind ud af mere%s.

en: Allow
da_DK: Tillad

en: No thanks
da_DK: Nej tak

en: Next Steps
da_DK: Næste trin

en: Create your first product!
da_DK: Opret dit første produkt!

en: Learn More
da_DK: Lær mere

en: Watch the WC 101 video walkthroughs
da_DK: Se WC 101 video-gennemgang

en: Get eCommerce advice in your inbox
da_DK: Få e-handels-råd i din inboks

en: Product Transients Cleared
da_DK: Produkt transient ryddet

en: %d Transients Rows Cleared
da_DK: %d Transients Kolonner Rydet

en: Roles successfully reset
da_DK: Roller nulstillet

en: Terms successfully recounted
da_DK: Termer succesfuldt fintalte

en: Sessions successfully cleared
da_DK: Sessions ryddet med succes.

en: All missing WooCommerce pages was installed successfully.
da_DK: Alle manglende WooCommerce sider er nu blevet oprettet.

en: Tax rates successfully deleted
da_DK: Moms satser slette med succes

en: Usage tracking settings successfully reset.
da_DK: Forbrugs sporingsindstillinger nulstillet med succes.

en: There was an error calling %s::%s
da_DK: Der var en kaldefejl %s::%s

en: There was an error calling %s
da_DK: Der var en kaldefejl %s

en: Your changes have been saved.
da_DK: Dine ændringer er nu gemt.

en: Clear transients
da_DK: Ryd transients

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
da_DK: Dette redskab vil ryde produkt/butik transients cache.

en: Expired Transients
da_DK: Udløbede Transients

en: Clear expired transients
da_DK: Ryd udløbende  transients

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
da_DK: Dette værktøj vil ryde ALLE udløbedt transients fra Wordpress.

en: Term counts
da_DK: Termtællinger

en: Recount terms
da_DK: Fintælling termer

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
da_DK: Dette redskab vil fintælle produkttermer - nyttigt når man ændrer sine indstillinger på en måde som skjuler produkter for kataloget.

en: Capabilities
da_DK: Funktioner

en: Reset capabilities
da_DK: Nulstil funktioner

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
da_DK: Dette værktøj vil nulstille admin, kunde og shop-administrator roller til standard. Brug denne hvis brugere ikke kan tilgå alle WooCommerce administrationssider.

en: Customer Sessions
da_DK: Kunde Sessions

en: Clear all sessions
da_DK: Ryd alle Sessions

en: <strong class="red">Warning:</strong> This tool will delete all customer session data from the database, including any current live carts.
da_DK: <strong class="red"> Advarsel: </strong> Dette værktøj vil slette alle oplysninger om kundens session fra databasen, herunder eventuelle igangværende indkøbskurve.

en: Install WooCommerce Pages
da_DK: Installer WooCommerce Sider

en: Install pages
da_DK: Opret sider

en: <strong class="red">Note:</strong> This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
da_DK: <strong class="red"> Bemærk: </strong> Dette værktøj vil installere alle de forsvundne WooCommerce sider. Sider, der allerede er defineret og sat op, vil ikke blive erstattet.

en: Delete all WooCommerce tax rates
da_DK: Slet alle WooCommerce moms satser

en: Delete ALL tax rates
da_DK: Slet alle moms satser

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will delete ALL of your tax rates, use with caution.
da_DK: <strong class="red"> Bemærk: </strong> Dette vil slette alle dine moms satser, vær forsigtig.

en: Reset Usage Tracking Settings
da_DK: Nulstil forbrugs sporingsindstillinger

en: Reset usage tracking settings
da_DK: Nulstil forbrugs sporingsindstillinger

en: Translation Upgrade
da_DK: Oversættelse opdatering

en: Force Translation Upgrade
da_DK: Tving oversættelse opdatering

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will force the translation upgrade for your language if a translation is available.
da_DK: <strong class="red">Bemærk:</strong> Dette vil opdatere oversættelsen af dit sporg, hvis en oversættelse er tilgængelig.

en: Display type
da_DK: Visningstype

en: Products
da_DK: Produkter

en: Subcategories
da_DK: Underkategorier

en: Both
da_DK: Begge

en: Thumbnail
da_DK: Miniaturebilleder

en: Upload/Add image
da_DK: Upload/Tilføj billede

en: Remove image
da_DK: Fjern billede

en: Use image
da_DK: Brug billede

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top of the page.
da_DK: Produktkategorier til din butik kan administreres her. For at ændre rækkefølgen af kategorier på front-end delen kan du trække og slippe for at sortere. Hvis du vil se flere kategorier opført så klik på "skærmindstillinger" linket øverst på siden.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type. These groups can then be used by certain shipping methods to provide different rates to different products.
da_DK: Forsendelsesklasser kan bruges til at gruppere produkter af lignende type. Disse grupper kan bruges ved visse forsendelsesmetoder for at give forskellige satser for forskellige produkter.

en: Topic
da_DK: Emne

en: Delivery URL
da_DK: Leverings webadresse

en: Activated <span class="count">(%s)</span>
da_DK: Aktiveret <span class="count">(%s)</span>

en: Paused <span class="count">(%s)</span>
da_DK: Afventer <span class="count">(%s)</span>

en: Disabled <span class="count">(%s)</span>
da_DK: Deaktiveret <span class="count">(%s)</span>

en: Move to Trash
da_DK: Flyt til papirkurven

en: Empty Trash
da_DK: Tøm papirkurv

en: Webhook created on %s
da_DK: Webhook dannet på %s

en: You don't have permissions to create Webhooks!
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette Webhooks!

en: You don't have permissions to edit Webhooks!
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere Webhooks!

en: You don't have permissions to delete Webhooks!
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette Webhooks!

en: 1 webhook moved to the Trash. | %d webhooks moved to the Trash.
da_DK[0]: 1 webhook flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %d webhooks flyttet til papirkurven.

en: 1 webhook restored from the Trash. | %d webhooks restored from the Trash.
da_DK[0]: 1 webhook genskabt fra papirkurven.
da_DK[1]: %d webhooks genskabt fra papirkurven.

en: 1 webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
da_DK[0]: 1 webhook slettet permanent.
da_DK[1]: %d webhooks slettet permanent.

en: Webhook updated successfully.
da_DK: Webhook opdateret.

en: Webhook created successfully.
da_DK: Webhook oprettet.

en: Add Webhook
da_DK: Tilføj webhook

en: Search Webhooks
da_DK: Søg webhooks

en: This Webhook has no log yet.
da_DK: Denne Webhook har endnu ingen log.

en: &lsaquo; Previous
da_DK: &lsaquo; Forrige

en: Next &rsaquo;
da_DK: Næste &rsaquo;

en: Welcome to WooCommerce
da_DK: Velkommen til WooCommerce

en: Welcome to WooCommerce %s
da_DK: Velkommen til WooCommerce %s

en: Thanks, all done!
da_DK: Tak, alt er udført!

en: Thank you for updating to the latest version!
da_DK: Tak for at du opdaterede til den seneste version!

en: Thanks for installing!
da_DK: Tak for at du installerede!

en: %s WooCommerce %s is more powerful, stable and secure than ever before. We hope you enjoy using it.
da_DK: %s WooCommerce %s er mere kraftfuldt, stabilt og sikkert end nogensinde før. Vi håber du nyder at bruge det.

en: Docs
da_DK: Dokumentation

en: What's New
da_DK: Hvad er nyt

en: Credits
da_DK: Anbefalinger

en: Translators
da_DK: Oversættere

en: Go to WooCommerce Settings
da_DK: Gå til WooCommerce indstillinger

en: View %s
da_DK: Vis %s

en: HTML Email Template
da_DK: HTML E-mail Skabelon

en: Thanks :)
da_DK: Tak :)

en: Thank you for selling with WooCommerce.
da_DK: Tak fordi du sælger med WooCommerce.

en: The file does not exist, please try again.
da_DK: Filen eksisterer ikke, prøv venligst igen.

en: The CSV is invalid.
da_DK: Ugyldig CSV-fil.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> tax rates.
da_DK: Import afsluttet - Importerede <strong>%s</strong> momssatser.

en: All done!
da_DK: Gennemført!

en: View Tax Rates
da_DK: Vis momssatser

en: Import Tax Rates
da_DK: Importer momssatser

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
da_DK: Hej der! Upload en CSV-fil der indeholder momssatser. For at importere indholdet til din butik. Vælg en csv-fil og upload den, klik derefter på "Upload fil og importer".

en: Tax rates need to be defined with columns in a specific order (10 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
da_DK: Momssatser skal defineres med kolonner i en specifik rækkefølge (10 kolonner). <a href="%s">Klik her for at downloade et eksempel</a>.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
da_DK: Før du kan uploade din importfil, er du nødt til at rette følgende fejl:

en: Choose a file from your computer:
da_DK: Vælg en fil fra din computer:

en: Maximum size: %s
da_DK: Maksimumstørrelse: %s

en: OR enter path to file:
da_DK: ELLER indtast stien til filen:

en: Delimiter
da_DK: Variabler

en: Upload file and import
da_DK: Upload fil og indfør

en: Sorry, there has been an error.
da_DK: Desværre, der er opstået en fejl.

en: Usage Restriction
da_DK: Brug Restriktioner

en: Usage Limits
da_DK: Brugs begrænsninger

en: Discount type
da_DK: Rabat type

en: Value of the coupon.
da_DK: Værdi af kuponen

en: Allow free shipping
da_DK: Tillad Fri fragt

en: Coupon expiry date
da_DK: Kupon udløbs dato

en: Minimum spend
da_DK: Minimumsordrebeløb

en: No minimum
da_DK: Intet minimum

en: This field allows you to set the minimum subtotal needed to use the coupon.
da_DK: Dette felt lader dig definere en minimums subtotal for at kunne bruge kuponen

en: Maximum spend
da_DK: Maks ordrebeløb

en: No maximum
da_DK: Intet maks

en: This field allows you to set the maximum subtotal allowed when using the coupon.
da_DK: Dette felt tillader at sætte et maks subtotal beløb når kuponen benyttes.

en: Individual use only
da_DK: Kun Individuelt brug

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
da_DK: Marker denne boks hvis kuponen ikke kan bruges sammen med andre kuponer.

en: Exclude sale items
da_DK: Udeluk salgsprodukter

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are no sale items in the cart.
da_DK: Marker denne box hvis kuponen ikke skal gælde for produkter til salg. Per-poduktkuponer vil kun virke hvis poduktet ikke er til salg. Per-kurvkuponer vil kun virke hvis der er nogle salgsprodukter i kurven.

en: Search for a product&hellip;
da_DK: Søg efter et produkt&hellip;

en: Products which need to be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are discounted.
da_DK: Produkter som skal være i kurven for at kunne anvende denne kupon eller for "Produktrabatter", for hvilke produkter der er rabat på.

en: Exclude products
da_DK: Ekskluder produkter

en: Products which must not be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are not discounted.
da_DK: Produkter som ikke må være i kurven for at kunne anvende denne kupon eller for "Produktrabatter", for hvilke produkter der ikke er rabat på.

en: Product categories
da_DK: Produktkategorier

en: Any category
da_DK: Enhver kategori

en: A product must be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will be discounted.
da_DK: Et produkt skal være i denne kategori, for at kopunen forbliver gyldig, eller for "Produktrabatter" for hvilke produkter i disse kategorier der vil være rabat på.

en: Exclude categories
da_DK: Ekskluder kategorier

en: No categories
da_DK: Ingen kategorier

en: Product must not be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will not be discounted.
da_DK: Produktet må ikke være i denne kategori, for at kopunen forbliver gyldig, eller for "Produktrabatter" for hvilke produkter i disse kategorier der ikke vil være rabat på.

en: Email restrictions
da_DK: E-mailrestriktioner

en: No restrictions
da_DK: Ingen restriktioner

en: Usage limit per coupon
da_DK: Brugs antal pr kupon

en: How many times this coupon can be used before it is void.
da_DK: Hvor mange gange denne kupon kan bruges før den bliver ugyldig.

en: Limit usage to X items
da_DK: Begræns brug til X produkter

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
da_DK: Det maksimale antal af enkelte produkter denne kupon kan anvendes på, når du bruger produkt rabatter. Lad stå tom til at gælde for alle kvalificerende varer i indkøbsvognen.

en: Usage limit per user
da_DK: Brugsgrænse per bruger

en: How many times this coupon can be used by an invidual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
da_DK: Hvor mange gange denne kupon kan bruges af en invidual bruger. Bruger fakturerings e-mail for gæster, og bruger-id til brugere der er logget.

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
da_DK: Kuponkode eksisterer allerede - kunder vil bruge den seneste kupon med denne kode.

en: Resend order emails
da_DK: Gensend ordre e-mails

en: Generate download permissions
da_DK: Generere download tilladelser

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Save %s
da_DK: Gem %s

en: Save/update the %s
da_DK: Gem/opdater %s

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Phone
da_DK: Telefon

en: %s %s details
da_DK: %s %s detaljer

en: Payment via %s
da_DK: Betaling via %s

en: Customer IP
da_DK: Kunde IP

en: General Details
da_DK: Generelle detaljer

en: Order date:
da_DK: Ordre dato:

en: h
da_DK: t

en: Order status:
da_DK: Ordrestatus:

en: Customer:
da_DK: Kunde:

en: View other orders
da_DK: Gennemse andre ordrer

en: Billing Details
da_DK: Faktureringsoplysninger

en: Load billing address
da_DK: Indlæs faktureringsadresse

en: Address
da_DK: Adresse

en: No billing address set.
da_DK: Ingen faktureringsadresse sat.

en: Payment Method:
da_DK: Betalings metode:

en: Other
da_DK: Andre

en: Transaction ID
da_DK: Transaktions ID

en: Shipping Details
da_DK: Forsendelsesoplysninger

en: Copy from billing
da_DK: Kopier efter fakturering

en: Load shipping address
da_DK: Indlæs kunde leveringsadresse.

en: No shipping address set.
da_DK: Ingen leveringsadresse sat.

en: Customer's notes about the order
da_DK: Kundes bemærkninger omkring ordren

en: File %d
da_DK: Fil %d

en: Search for a downloadable product&hellip;
da_DK: Søg efter et download produkt&hellip;

en: Grant Access
da_DK: Tildeling af adgang

en: added on %1$s at %2$s
da_DK: tilføjet den %1$s kl. %2$s

en: by %s
da_DK: af %s

en: Delete note
da_DK: Slet bemærkning

en: There are no notes yet.
da_DK: Der er ingen bemærkninger.

en: Add note
da_DK: Tilføj bemærkning

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
da_DK: Tilføj en bemærkning til din reference, eller tilføje en kundebemærkning (brugeren vil blive underrettet).

en: Private note
da_DK: Privat bemærkning

en: Note to customer
da_DK: Bemærkning til kunde

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Product Type
da_DK: Produkttype

en: Virtual products are intangible and aren't shipped.
da_DK: Virtuelle produkter er uhåndgribelige og bliver ikke sendt.

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
da_DK: Downloadbare produkter giver adgang til en fil ved køb.

en: Inventory
da_DK: Beholdning

en: Shipping
da_DK: Forsendelse

en: Linked Products
da_DK: Forbundede produkter

en: Variations
da_DK: Variationer

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: Stock Keeping Unit
da_DK: Varenummer

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
da_DK: SKU/varenummer henviser til en forsendelse-beholdende enhed, en unik identifikator for hvert tydeligt produkt og tjeneste der kan bestilles.

en: Product URL
da_DK: Produkt URL

en: Enter the external URL to the product.
da_DK: Angiv den eksterne URL for produktet.

en: Button text
da_DK: Knap tekst

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
da_DK: Denne tekst vil blive vist på knap-linket til det eksterne produkt.

en: Regular Price
da_DK: Normal pris

en: Sale Price
da_DK: Tilbudspris

en: Schedule
da_DK: Tidsplan

en: Sale Price Dates
da_DK: Tilbudsprisens gyldighed

en: Downloadable Files
da_DK: Filer der kan downloades

en: This is the name of the download shown to the customer.
da_DK: Dette er navnet på filen vist til kunden.

en: File URL
da_DK: Fil url

en: Add File
da_DK: Tilføj fil

en: Download Limit
da_DK: Downloadbegrænsning

en: Unlimited
da_DK: Ubegrænset

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
da_DK: Efterlad blank for ubegrænsede tibagevendende-downloads.

en: Download Expiry
da_DK: Download udløb

en: Never
da_DK: Aldrig

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
da_DK: Indtast antallet af dage før et download link udløber, eller lad det være blankt.

en: Choose a download type - this controls the <a href="%s">schema</a>.
da_DK: Vælg Download type - dette styrer <a href="%s">skema</a>.

en: Standard Product
da_DK: Standard produkt

en: Application/Software
da_DK: Applikation/software

en: Music
da_DK: Musik

en: Tax Status
da_DK: Momsstatus

en: Taxable
da_DK: Momspligtig

en: Shipping only
da_DK: Kun forsendelse

en: Tax Class
da_DK: Momsklasser

en: Manage stock?
da_DK: Administrer lager?

en: Enable stock management at product level
da_DK: Aktiver lagerstyring på produktniveau

en: Stock Qty
da_DK: Lager stk.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
da_DK: Lagerantal. Hvis dette er en variant af et produkt vil denne værdi blive anvendt til at kontrollere lagerstatus for alle varianter, med mindre du definerer lagerstatus ved variantniveau.

en: Allow Backorders?
da_DK: Tillad restordrer?

en: Do not allow
da_DK: Tillad ikke

en: Allow, but notify customer
da_DK: Tillad, men underret kunde

en: Stock status
da_DK: Lagerstatus

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
da_DK: Kontrollerer hvorvidt produktet vises som "på lager" eller "Ikke på lager" på frontend.

en: Sold Individually
da_DK: Solgt Individuelt

en: Enable this to only allow one of this item to be bought in a single order
da_DK: Aktiver kun dette for at tillade et af dette produkt kan købes i en enkelt ordre

en: Weight
da_DK: Vægt

en: Weight in decimal form
da_DK: Vægt i decimal form

en: Dimensions
da_DK: Størrelse

en: Length
da_DK: Længde

en: Width
da_DK: Bredde

en: Height
da_DK: Højde

en: LxWxH in decimal form
da_DK: LxBxH i decimal form

en: No shipping class
da_DK: Ingen forsendelsesklasse

en: Shipping class
da_DK: Forsendelsesklasse

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
da_DK: Forsendelse klasser bliver brugt til at visse sendemetoder for at gruppere lignende produkter.

en: Expand
da_DK: Åben

en: Close
da_DK: Luk

en: Custom product attribute
da_DK: Tilpasset produkt egenskab

en: Save Attributes
da_DK: Gem egenskaber

en: Up-Sells
da_DK: Mersalg

en: Up-sells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
da_DK: Mersalg er produkter, som du anbefaler i stedet for det aktuelt viste produkt, f.eks. produkter der er mere rentable, bedre kvalitet eller dyrere.

en: Cross-Sells
da_DK: Krydssalg

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
da_DK: Krydssalg er produkter som du promoverer i kassen, baseret på det aktuelle produkt.

en: Grouping
da_DK: Gruppering

en: Set this option to make this product part of a grouped product.
da_DK: Sæt denne indstilling for at lave denne produktdel af et grupperet produkt.

en: Purchase Note
da_DK: Bemærkning til køb

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
da_DK: Angiv en valgfri bemærkning der sendes til kunden efter et køb.

en: Menu order
da_DK: Menu orden

en: Custom ordering position.
da_DK: Placering i tilpasset rækkefølge.

en: Enable reviews
da_DK: Aktiver anmeldelser

en: Before adding variations, add and save some attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
da_DK: Før du begynder at tilføje varianter, skal du oprette og gemme nogle attributter under <strong>Attributter</strong>.

en: Learn more
da_DK: Lær mere

en: Default Form Values
da_DK: Standard valgte egenskaber

en: These are the attributes that will be pre-selected on the frontend.
da_DK: Det er disse egenskaber der vil være forvalgt på butikken

en: No default
da_DK: Ingen standard

en: Add variation
da_DK: Tilføj variant

en: Delete all variations
da_DK: Slette alle varianter

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
da_DK: (slå) til/fra &quot;Aktiveret&quot;

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
da_DK: (slå) til/fra &quot;"Download-bare&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
da_DK: (slå) til/fra &quot;Virtuel&quot;

en: Pricing
da_DK: Prissætning

en: Downloadable products
da_DK: Produkter til download

en: Download limit
da_DK: Downloadbegrænsning

en: Go
da_DK: Fortsæt

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Product SKU must be unique.
da_DK: Produkt SKU/varenummer skal være unikt.

en: Variation #%s of %s
da_DK: Variant #%s af %s

en: Delete image
da_DK: Slet billede

en: Add Images to Product Gallery
da_DK: Tilføj Billeder til produktgalleri

en: Add to gallery
da_DK: Tilføj til galleri

en: Add product gallery images
da_DK: Tilføj produktgalleribilleder

en: Revoke Access
da_DK: Ophæv adgang

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
da_DK[0]: Downloadet %s gang
da_DK[1]: Downloadet %s gange

en: Downloads Remaining
da_DK: Resterende downloads

en: Access Expires
da_DK: Adgang udløber

en: Fee
da_DK: Gebyr

en: Fee Name
da_DK: Gebyr-Navn

en: Product ID:
da_DK: Produkt ID:

en: Variation ID:
da_DK: Variant ID:

en: No longer exists
da_DK: Eksisterer ikke længere

en: Product SKU:
da_DK: Produkt SKU/varenummer:

en: Add&nbsp;meta
da_DK: Tilføj&nbsp;meta

en: After pre-tax discounts.
da_DK: Efter moms rabatter

en: Before pre-tax discounts.
da_DK: Før moms rabatter.

en: Item
da_DK: Produkt

en: Cost
da_DK: Omkostning

en: Qty
da_DK: Stk

en: Tax
da_DK: Moms

en: Coupon(s) Used
da_DK: Kupon(er) brugt

en: Discount
da_DK: Rabat

en: This is the total discount. Discounts are defined per line item.
da_DK: Dette er total rabatten. Rabbatter er defineret pr. varelinje

en: Order Total
da_DK: Ordre total

en: Refunded
da_DK: Tilbagebetalt

en: Delete selected line item(s)
da_DK: Slet markerede linjeemne(r)

en: Stock Actions
da_DK: Lager-Handlinger

en: This order has been paid for and is no longer editable
da_DK: Denne ordre er betalt og kan ikke længere redigeres

en: Add Tax
da_DK: Tilføj moms

en: Refund
da_DK: Tilbagebetaling

en: Calculate Taxes
da_DK: Udregn moms

en: Calculate Total
da_DK: Beregn total

en: Add product(s)
da_DK: Tilføj produkt(er)

en: Add fee
da_DK: Tilføj gebyr

en: Add shipping cost
da_DK: Tilføj forsendelsesomkostninger

en: Save
da_DK: Gem

en: Refund amount
da_DK: Tilbagebetal beløb

en: Payment Gateway
da_DK: Betalingsgateway

en: Add products
da_DK: Tilføj produkter

en: Add tax
da_DK: Tilføj moms

en: Tax class
da_DK: Momsklasse

en: Rate %
da_DK: Sats %

en: Or, enter tax rate ID:
da_DK: Eller indtast momsrate ID:

en: Optional
da_DK: Valgfri

en: Shipping Name
da_DK: Forsendelsesnavn

en: Shipping Method
da_DK: Forsendelsesmetode

en: Select terms
da_DK: Vælg termer

en: Add new
da_DK: Tilføj ny

en: File Name
da_DK: Fil navn

en: Choose file
da_DK: Vælg fil

en: Insert file URL
da_DK: Indtast fil URL

en: Any
da_DK: Alle

en: Enter a SKU for this variation or leave blank to use the parent product SKU.
da_DK: Angiv et varenummer for at anvende det eksisterende produkt SKU/varenummer eller undlad at anvende forælder produkt varenummeret.

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
da_DK: Aktiver denne indstilling, hvis der gives adgang til en download-fil ved køb af et produkt.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
da_DK: Aktiver denne indstilling hvis et produkt ikke er sendt, eller der ikke er nogen forsendelsesomkostninger

en: Regular Price:
da_DK: Normal Pris:

en: Variation price (required)
da_DK: Variant pris (påkrævet)

en: Sale Price:
da_DK: Tilbudspris:

en: Cancel schedule
da_DK: Annuller tidsplan

en: Sale start date:
da_DK: Salgstartdato:

en: Sale end date:
da_DK: Salg slutdato:

en: Stock Qty:
da_DK: Lager stk:

en: Enter a quantity to enable stock management at variation level, or leave blank to use the parent product's options.
da_DK: Angiv et antal for at aktivere lageradministration for at anvende det eksisterende produkts lagerindstillinger, eller efterlad blank for at bruge forælder produkts lagerindstillinger.

en: Enter a weight for this variation or leave blank to use the parent product weight.
da_DK: Angiv en vægt for at anvende det eksisterende produkts vægt, eller efterlad den blank for at anvende forælder produktets vægt.

en: Dimensions (L&times;W&times;H)
da_DK: Dimensioner (L&times;B&times;H)

en: Shipping class:
da_DK: Forsendelsesklasse:

en: Same as parent
da_DK: Det samme som forælder

en: Tax class:
da_DK: Momsklasse:

en: Variation Description:
da_DK: Variation beskrivelse:

en: Download Limit:
da_DK: Downloadbegrænsning:

en: Download Expiry:
da_DK: Download Ophør:

en: Sold %s worth in the last %d days
da_DK: Solgt %s værd i de sidste %d dage

en: Sold 1 item in the last %d days | Sold %d items in the last %d days
da_DK[0]: Solgte 1 produkt de sidste %d dage
da_DK[1]: Solgte produkter %d produkter de sidste %d dage

en: %s discounts in total
da_DK: %s rabatter total

en: Year
da_DK: År

en: Last Month
da_DK: Seneste måned

en: This Month
da_DK: Denne måned

en: Last 7 Days
da_DK: Seneste 7 dage

en: Filter by coupon
da_DK: Filtrer efter kupon

en: Choose coupons&hellip;
da_DK: Vælg kuponer&hellip;

en: All coupons
da_DK: Alle kuponer

en: Show
da_DK: Vis

en: No used coupons found
da_DK: Ingen kuponer fundet

en: Most Popular
da_DK: Mest Populære

en: No coupons found in range
da_DK: Ingen kuponer fundet inden for området

en: Most Discount
da_DK: Mest rabat

en: Export CSV
da_DK: Eksporter CSV

en: Number of coupons used
da_DK: Antallet af kuponer brugt

en: Discount amount
da_DK: Rabat beløb

en: Customer
da_DK: Kunde

en: No customers found.
da_DK: Ingen kunder fundet.

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
da_DK[0]: %s tidligere ordre forbundet
da_DK[1]: %s tidligere ordrer forbundet

en: Search customers
da_DK: Søg kunder

en: View orders
da_DK: Vis ordre

en: Link previous orders
da_DK: Link tidligere ordrer

en: Name (Last, First)
da_DK: Navn (efternavn, fornavn)

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Location
da_DK: Område

en: Last order
da_DK: Seneste ordre

en: %s signups in this period
da_DK: %s tilmeldinger i denne periode

en: Customer Sales
da_DK: Kunde salg

en: Guest Sales
da_DK: Gæstesalg

en: Customer Orders
da_DK: Kunde ordre

en: Guest Orders
da_DK: Gæsteordre

en: orders
da_DK: Ordre

en: customer orders
da_DK: Kunde ordre

en: guest orders
da_DK: gæsteordre

en: Signups
da_DK: tilmeldinger

en: new users
da_DK: Nye brugere

en: No low in stock products found.
da_DK: Ingen produkter med lav lagerbeholdning fundet.

en: No out of stock products found.
da_DK: Ingen "ikke på lager" produkter fundet

en: %s sales in %s
da_DK: %s omsætning i %s

en: Select categories&hellip;
da_DK: Vælg kategorier&hellip;

en: None
da_DK: Ingen

en: All
da_DK: Alle

en: &larr; Choose a category to view stats
da_DK: &larr; Vælg en kategori for at se statestik

en: %s average daily sales
da_DK: %s gennemsnitlige daglige omsætning

en: %s average monthly sales
da_DK: %s gennemsnitlige månedlig omsætning

en: %s orders placed
da_DK: %s ordre afgivet

en: %s items purchased
da_DK: %s produkter købt

en: %s charged for shipping
da_DK: %s opkrævet i fragt

en: %s worth of coupons used
da_DK: %s værd af kuponer, der er brugt

en: Number of items sold
da_DK: Antal af produkter solgt

en: Number of orders
da_DK: Antal ordre

en: Average sales amount
da_DK: Gennemsnitlig salgsbeløb

en: Shipping amount
da_DK: Fragt beløb

en: %s sales for the selected items
da_DK: %s salg for de valgte produkter

en: %s purchases for the selected items
da_DK: %s køb for de valgte produkter

en: Showing reports for:
da_DK: Viser rapporter for

en: Product Search
da_DK: Produkt søgning

en: Top Sellers
da_DK: Top sælgere

en: No products found in range
da_DK: Ingen produkter fundet indenfor omrødet

en: Top Earners
da_DK: Top sælgere

en: &larr; Choose a product to view stats
da_DK: &larr; Vælg et produkt for at se statestik

en: Sales amount
da_DK: Salgsbeløb

en: No products found.
da_DK: Ingen produkter fundet

en: product
da_DK: produkt

en: Parent
da_DK: Forældre

en: Units in stock
da_DK: Enheder på lager

en: Rate
da_DK: Sats

en: Tax Amount
da_DK: Moms beløb

en: This is the sum of the "Tax Rows" tax amount within your orders.
da_DK: Dette er summen af "moms rækker" moms beløb inde i dine ordrer.

en: Shipping Tax Amount
da_DK: Fragt moms beløb

en: This is the sum of the "Tax Rows" shipping tax amount within your orders.
da_DK: Dette er summen af "moms rækker" forsendelse moms beløb inden for dine ordrer.

en: Total Tax
da_DK: Moms total

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
da_DK: Dette er den samlede moms for sats (forsendelse moms + produkt moms).

en: No taxes found in this period
da_DK: Ingen moms fundet i denne periode

en: Period
da_DK: Periode

en: Total Sales
da_DK: Total Salg

en: This is the sum of the 'Order Total' field within your orders.
da_DK: Dette er summen af 'Order Total' feltet inden for dine ordrer.

en: Total Shipping
da_DK: Total Forsendelse

en: This is the sum of the 'Shipping Total' field within your orders.
da_DK: Dette er summen af 'Forsendelse Total'  feltet inden for dine ordrer.

en: Net profit
da_DK: Nettofortjeneste

en: Total sales minus shipping and tax.
da_DK: Samlet salg minus forsendelse og moms.

en: Totals
da_DK: Totaler

en: Accounts
da_DK: Konti

en: Account Pages
da_DK: Min konto sider

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to access account related functionality.
da_DK: Disse sider skal indstilles således, at WooCommerce ved, hvor brugere skal sendes hen.

en: My Account Page
da_DK: Min Konto Side

en: Page contents:
da_DK: Sideindhold:

en: My Account Endpoints
da_DK: Min konto slutpunkt

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique.
da_DK: Slutpunkter er tilføjet til dine webadresser for at håndtere specifikke handlinger på "min konto" siderne. De bør være unikke.

en: View Order
da_DK: Vis-Ordre

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Order page
da_DK: Slutpunkt for Min konto &rarr; Vis ordre side

en: Edit Account
da_DK: Rediger konto

en: Endpoint for the My Account &rarr; Edit Account page
da_DK: Slutpunkt for "min konto" &rarr; rediger profil side

en: Edit Address
da_DK: Rediger Adresse

en: Endpoint for the My Account &rarr; Edit Address page
da_DK: Slutpunkt for "Min konto" &rarr; Rediger adresse side

en: Lost Password
da_DK: Mistet Pasword

en: Endpoint for the My Account &rarr; Lost Password page
da_DK: Slutpunkt for "Min konto" &rarr; Glemt kodeord side

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
da_DK: Slutpunkt for den udløsende logud. Du kan tilføje denne til dine menuer via et brugerdefineret link: dinhjemmeside.dk/?customer-logout=true

en: Registration Options
da_DK: Instillinger for registering

en: Enable Registration
da_DK: Aktiver registering

en: Enable registration on the "Checkout" page
da_DK: Aktiver registrering på "Checkout" side

en: Enable registration on the "My Account" page
da_DK: Aktiver registrering på "Min konto" siden

en: Display returning customer login reminder on the "Checkout" page
da_DK: Vis tilbagevendende kunde login påmindelse på "Checkout" side

en: Account Creation
da_DK: Konto oprettelse

en: Automatically generate username from customer email
da_DK: Generer automatisk brugernavn ud fra kundens e-mail

en: Automatically generate customer password
da_DK: Generer automatisk kodeord til kunde

en: General Options
da_DK: Generelle indstillinger

en: Enable the REST API
da_DK: Aktiver REST API

en: Checkout Options
da_DK: Checkout instillinger

en: Enable the use of coupons
da_DK: Aktiver anvendelse af kuponer

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
da_DK: Kuponer kan anvendes fra kassen og checkoutsiderne.

en: Enable guest checkout
da_DK: Aktiver gæste checkout

en: Allows customers to checkout without creating an account.
da_DK: Tillad kunderne at gå til kassen uden at oprette en konto.

en: Force secure checkout
da_DK: Gennemtving sikker checkout

en: Force HTTP when leaving the checkout
da_DK: Tving HTTP når man forlader checkout

en: Checkout Pages
da_DK: Checkout sider

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
da_DK: Disse sider skal indstilles således, at WooCommerce ved, hvor brugere skal sendes hen når de går til kasse.

en: Cart Page
da_DK: Kasse-side

en: Checkout Page
da_DK: Checkout Side

en: Terms and Conditions
da_DK: Vilkår og betingelser

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
da_DK: Hvis du definerer en "Betingelse" side, vil kunden blive spurgt, om de accepterer betingelserne ved kassen.

en: Checkout Endpoints
da_DK: Checkout slutpunkt

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
da_DK: Endepunkter er tilføjet til dine webadresser for at håndtere specifikke handlinger under checkud. De bør være unikke.

en: Pay
da_DK: Betal

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Pay page
da_DK: Slutpunkt for Kassen &rarr; Betal siden

en: Order Received
da_DK: Ordre modtaget

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Order Received page
da_DK: Slutpunkt til checkout &rarr; Ordre modtaget side

en: Add Payment Method
da_DK: Tilføj betalingsmetode

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Add Payment Method page
da_DK: Slutpunkt for checkud &rarr; tilføj betalings metode side

en: Payment Gateways
da_DK: Betalings Gateways

en: Installed gateways are listed below. Drag and drop gateways to control their display order on the frontend.
da_DK: Installerede gateways er angivet nedenfor. Træk og slip gateways for at bestemme visningsrækkefølge på shoppen.

en: Emails
da_DK: E-mails

en: Email Options
da_DK: E-mailindstillinger

en: Email Sender Options
da_DK: E-mail sendeindstillinger

en: The following options affect the sender (email address and name) used in WooCommerce emails.
da_DK: Følgende indstillinger påvirker afsenderen (e-mailadresse og navn) brugt i WooCommerce e-mails.

en: "From" Name
da_DK: "Fra" Navn

en: "From" Email Address
da_DK: "Fra" e-mailadresse

en: Email Template
da_DK: E-mail skabelon

en: This section lets you customise the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>. For more advanced control copy <code>woocommerce/templates/emails/</code> to <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.
da_DK: Denne sektion lader dig konfigurerer WooCommerce e-mails. <a href="%s" target="_blank">Klik her for at se din e-mailtemplate</a>. For mere advanceret kontrol kopier <code>woocommerce/templates/emails/</code> til <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.

en: Header Image
da_DK: Header billede

en: Enter a URL to an image you want to show in the email's header. Upload your image using the <a href="%s">media uploader</a>.
da_DK: Angiv en URL til billedet du vil vise i e-mail header'en. Upload dit billede ved at bruge <a href="%s">Medie uploader</a>.

en: Email Footer Text
da_DK: E-mail footer tekst

en: The text to appear in the footer of WooCommerce emails.
da_DK: Teksten der vises i bunden af WooCommerce e-mails.

en: Powered by WooCommerce
da_DK: Leveret af WooCommerce

en: Base Colour
da_DK: Basis farve

en: The base colour for WooCommerce email templates. Default <code>#557da1</code>.
da_DK: Basisfarven for WooCommerce e-mail templates. Standard <code>#557da1</code>.

en: Background Colour
da_DK: Baggrundsfarve

en: The background colour for WooCommerce email templates. Default <code>#f5f5f5</code>.
da_DK: Baggrundsfarven for WooCommerce e-mail templates. Standard <code>#eeeeee</code>.

en: Email Body Background Colour
da_DK: E-mail body baggrundsfarve

en: The main body background colour. Default <code>#fdfdfd</code>.
da_DK: Hoved body baggrundsfarven. Standard <code>#fdfdfd</code>.

en: Email Body Text Colour
da_DK: E-mail body tekst farve

en: The main body text colour. Default <code>#505050</code>.
da_DK: Hoved Body tekst farven. Standard <code>#505050</code>.

en: Base Location
da_DK: Lande indstilling

en: This is the base location for your business. Tax rates will be based on this country.
da_DK: Dette er dit standard land for din virksomhed. Momssatser vil blive baseret på dette land.

en: Selling Location(s)
da_DK: Salgs placering (er)

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
da_DK: Denne indstilling gør du kan begrænse, hvilke lande du er villig til at sælge til.

en: Sell to all countries
da_DK: Sælg til alle lande

en: Sell to specific countries only
da_DK: Sælg kun til specifikke lande

en: Specific Countries
da_DK: Specificer lande

en: No address
da_DK: Ingen adresse

en: Shop base address
da_DK: Butiksadresse

en: Store Notice
da_DK: Butik-Meddelelse

en: Enable site-wide store notice text
da_DK: Aktiver hjemmeside butiksskriftlig meddelelsestekst

en: Store Notice Text
da_DK: Butiksskriftlig meddelelsestekst

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
da_DK: Dette er en demobutik til testformål &mdash; ingen ordrer vil blive ekspederet.

en: Currency Options
da_DK: Valuta indstillinger

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
da_DK: Følgende indstillinger påvirker hvordan priser vises på brugerfladen.

en: Currency
da_DK: Valuta

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
da_DK: Dette kontroller hvilken valuta priser vises i, i kataloget, og hvilken valuta gateways vil tage betalinger i.

en: This controls the position of the currency symbol.
da_DK: Dette kontrollerer positionen af valutasymbolet.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
da_DK: Dette sætter tusindeseparatoren i viste priser.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
da_DK: Dette sætter decimalseparatoren i viste priser.

en: Number of Decimals
da_DK: Antallet af decimaler

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
da_DK: Dette sætter antallet af decimalbrøker vist i viste priser

en: Display
da_DK: Visning

en: Shop & Product Pages
da_DK: Butik og produktsider

en: Shop Page
da_DK: Butikside

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
da_DK: Butik siden kan også bruges i din <a href="%s"> produkt permalinks </a>.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
da_DK: Dette opsætter basissiden af din butik - dette er hvor dit produktarkiv vil være.

en: Shop Page Display
da_DK: Butiks-Side-Visning

en: This controls what is shown on the product archive.
da_DK: Dette styrer hvad der bliver vist på produktarkivet.

en: Show products
da_DK: Vis produkter

en: Show categories &amp; subcategories
da_DK: Vis kategorier &amp; underkategorier

en: Default Category Display
da_DK: Standard Kategori Visning

en: This controls what is shown on category archives.
da_DK: Dette styrer hvad der bliver vist på kategoriarkiver.

en: Show subcategories
da_DK: Vis underkategorier

en: Default Product Sorting
da_DK: Standard produktsortering

en: This controls the default sort order of the catalog.
da_DK: Dette kontrollerer standardsortering af kataloget.

en: Default sorting (custom ordering + name)
da_DK: Standardsortering (tilpasset rækkefølge + navn)

en: Popularity (sales)
da_DK: Popularitet (salg)

en: Average Rating
da_DK: Gennemsnitlig Bedømmelse

en: Sort by most recent
da_DK: Sorter efter nyeste

en: Sort by price (asc)
da_DK: Sorter efter pris (stigende)

en: Sort by price (desc)
da_DK: Sorter efter pris (faldende)

en: Redirect to the cart page after successful addition
da_DK: Omdiriger til kassesiden efter vellykket tilføjelse

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
da_DK: Aktiver AJAX tilføj til kasseknapper på arkiver

en: Catalog Images
da_DK: Katalog billeder

en: This size is usually used in product listings
da_DK: Denne størrelse anvendes normalt i produktlister

en: Single Product Image
da_DK: Enkelt Produkt Billede

en: This is the size used by the main image on the product page.
da_DK: Dette er størrelsen, der bliver anvendt på det primære billede på produktsiden.

en: Product Thumbnails
da_DK: Produktminiaturebilleder

en: This size is usually used for the gallery of images on the product page.
da_DK: Denne størrelse anvendes normalt i galleribilleder på produktsiden.

en: Product Image Gallery
da_DK: Produktgalleri

en: Enable Lightbox for product images
da_DK: Aktivér Lightbox for produktbilleder

en: Include WooCommerce's lightbox. Product gallery images will open in a lightbox.
da_DK: Medtag WooCommerce s lightbox. Produkt galleri billeder vil åbne i et lightbox.

en: Manage Stock
da_DK: Administrer lager

en: Enable stock management
da_DK: Aktiver lageradministration

en: Hold Stock (minutes)
da_DK: Tilbagehold (minuter)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
da_DK: Tilbagehold (for ubetalt ordre) 1 x minuter.  Når denne grænse bliver nået, vil den uafklarede ordre blive annulleret. Lad den være blank for at inaktivere.

en: Notifications
da_DK: Meddelelser

en: Enable low stock notifications
da_DK: Aktiver lav lagerstatus meddelelser

en: Enable out of stock notifications
da_DK: Aktiver ikke på lager meddelelser

en: Notification Recipient
da_DK: Anmeldelsesmodtager

en: Low Stock Threshold
da_DK: Lav lagergrænse

en: Out Of Stock Threshold
da_DK: Ikke på lager grænse

en: Out Of Stock Visibility
da_DK: Ikke på lager synlighed

en: Hide out of stock items from the catalog
da_DK: Skjul produkter i kataloget, der ikke er på lager

en: Stock Display Format
da_DK: Lager-Visning-Format

en: This controls how stock is displayed on the frontend.
da_DK: Dette styrer hvordan lager bliver vist på frontenden.

en: Always show stock e.g. "12 in stock"
da_DK: Vis altid lager f.eks. "12 på lager"

en: Only show stock when low e.g. "Only 2 left in stock" vs. "In Stock"
da_DK: Vis kun lager når det er lavt f.eks. "Kun 2 tilbage på lager" vs. "I Lager"

en: Never show stock amount
da_DK: Vis aldrig lagerstatus

en: File Download Method
da_DK: Fil downloadmetode

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
da_DK: Gennemtvingelse af downloads vil holde URL's skjulte, men nogle servere kan håndtere store filer upålideligt. Hvis det ikke er understøttet, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> kan bruges til at levere downloads istedet (server kræver <code>mod_xsendfile</code>).

en: Force Downloads
da_DK: Gennemtving downloads

en: Redirect only
da_DK: Kun omdirigering

en: Access Restriction
da_DK: Adgang-Restriktioner

en: Downloads require login
da_DK: Download kræver logind

en: This setting does not apply to guest purchases.
da_DK: Disse indstillinger gælder ikke for gæstekøb.

en: Grant access to downloadable products after payment
da_DK: Bevillingsadgang til downloadbare produkter efter betaling

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
da_DK: Aktiver denne indstilling for for kun at bevillige adgang når en ordre "behandles", fremfor "udført"

en: Measurements
da_DK: Mål

en: Weight Unit
da_DK: Vægt enhed

en: This controls what unit you will define weights in.
da_DK: Dette kontrollerer hvilken enhed, du vil definere vægt i.

en: Dimensions Unit
da_DK: Dimensions enhed

en: This controls what unit you will define lengths in.
da_DK: Dette kontrollerer hvilken enhed, du vil definere længde i.

en: Product Ratings
da_DK: Produkt Bedømmelse

en: Enable ratings on reviews
da_DK: Aktiver bedømmelser på anmeldelser

en: Ratings are required to leave a review
da_DK: Bedømmelse er påkrævet for at afgive en anmeldelse

en: Show "verified owner" label for customer reviews
da_DK: Vis "verificeret ejer" label for kundeanmeldelser

en: Only allow reviews from "verified owners"
da_DK: Tillader kun anmeldelser fra "verificerede brugere"

en: Shipping Options
da_DK: Forsendelse Indstillinger

en: Shipping Calculations
da_DK: Forsendelsesberegninger

en: Enable shipping
da_DK: Aktiver forsendelse

en: Enable the shipping calculator on the cart page
da_DK: Aktiver forsendelsesberegneren på kurvsiden

en: Hide shipping costs until an address is entered
da_DK: Skjul forsendelsesomkostninger indtil en adresse er angivet

en: Shipping Display Mode
da_DK: Fragt visnings måde

en: This controls how multiple shipping methods are displayed on the frontend.
da_DK: Dette styrer hvordan multiple forsendelsesmetoder bliver vist på frontenden.

en: Display shipping methods with "radio" buttons
da_DK: Vis fragt metoder med "radio"-knapper

en: Display shipping methods in a dropdown
da_DK: Vis fragt metoder med dropdown

en: Shipping Destination
da_DK: Forsendelsessted

en: This controls which shipping address is used by default.
da_DK: Dette styrer hvilken leveringsadresse vil blive brugt som standard.

en: Default to shipping address
da_DK: Brug som standard leveringsadressen

en: Default to billing address
da_DK: Brug som standard faktureringsadressen

en: Restrict shipping to Location(s)
da_DK: Begræns forsendelse til placering (er)

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all <a href="%s">locations you sell to</a>.
da_DK: Vælg hvilke lande, du ønsker at sende til, eller vælg at sende til alle <a href="%s"> steder, du sælger til</a>.

en: Ship to all countries you sell to
da_DK: Send til alle lande du sælger til

en: Ship to all countries
da_DK: Send til alle lande

en: Ship to specific countries only
da_DK: Send kun til specifikke lande

en: Shipping Methods
da_DK: Forsendelsesmetoder

en: Drag and drop the above shipping methods to control their display order.
da_DK: Træk og slip de ovennævnte shipping metoder for at bestemme visningsrækkefølge.

en: Tax Options
da_DK: Moms Indstillinger

en: Standard Rates
da_DK: Standard priser

en: %s Rates
da_DK: %s priser

en: Generate API Key
da_DK: Generér API nøgle

en: Revoke Key
da_DK: Tilbagekald nøgle

en: Copied!
da_DK: Kopieret!

en: Tax Rates for the "%s" Class
da_DK: Momssatser for "%s" Klasse

en: Define tax rates for countries and states below. <a href="%s">See here</a> for available alpha-2 country codes.
da_DK: Definer momssatser for lande og stater nedenfor.. <a href="%s">Se her</a> for disponible alfa-2 landekoder.

en: Country&nbsp;Code
da_DK: Land&nbsp;Kode

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
da_DK: En 2 cifret landekode, f.eks. US. Lad det være blankt for at gælde for alle.

en: State&nbsp;Code
da_DK: Stat&nbsp;Kode

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
da_DK: Et 2 cifret statkode, f.eks. AL. Lad det være blankt for at gælde for alle.

en: ZIP/Postcode
da_DK: ZIP/Postnummer

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) can be used. Ranges for numeric postcodes (e.g. 12345-12350) will be expanded into individual postcodes.
da_DK: Postnummer for denne regel. Semikolon (;) særskilte multiple værdier. Lad det være blankt for at gælde for alle områder. Wildcards (*) kan bruges. Rækkevider for numeriske postnumre (f.eks. 12345-12350) vil blive udvidet i individuelle postnumre.

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
da_DK: Byer for denne regel. Semikolon (;) særskilte multiple værdier. Lad det være blankt for at gælde for alle byer.

en: Rate&nbsp;%
da_DK: Sats&nbsp;%

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
da_DK: Indtast en momssats (procentdel) til 4 decimale punkter.

en: Tax&nbsp;Name
da_DK: Moms&nbsp;Navn

en: Enter a name for this tax rate.
da_DK: Indtast et navn for denne momssats.

en: Priority
da_DK: Prioriteret

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
da_DK: Vælg en prioritet for denne momssats. Kun 1 dertil matchende momssats per prioritet vil blive brugt. For at definere multiple momssatser for et enkelt område er du til at præcisere en anden prioritet per momssats.

en: Compound
da_DK: Sammensatte

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
da_DK: Vælg om dette skal være en sammensat sats. Sammensatte momssatser anvendes over andre momssatser.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
da_DK: Vælg hvorvidt denne momssats også bliver anvendt ved forsendelse.

en: Tax rate ID
da_DK: Momsrate ID

en: Insert row
da_DK: Indsæt række

en: Remove selected row(s)
da_DK: Fjern valgt række(r)

en: Import CSV
da_DK: Importer CSV

en: No row(s) selected
da_DK: Ingen række(r) valgt

en: Country Code
da_DK: Landekode

en: State Code
da_DK: Statskode

en: Tax Name
da_DK: Momsnavn

en: Method
da_DK: Metode

en: Duration
da_DK: Varighed

en: Content
da_DK: Indhold

en: Request
da_DK: Forespørgsel

en: Response
da_DK: Svar

en: Coupon Created
da_DK: Kupon oprettet

en: Coupon Updated
da_DK: Kupon opdateret

en: Coupon Deleted
da_DK: Kupon slettet

en: Customer Created
da_DK: Kunde oprettet

en: Customer Updated
da_DK: Kunde opdateret

en: Customer Deleted
da_DK: Kunde slettet

en: Order Created
da_DK: Ordre oprettet

en: Order Updated
da_DK: Ordre opdateret

en: Order Deleted
da_DK: Ordre slettet

en: Product Created
da_DK: Produkt oprettet

en: Product Updated
da_DK: Produkt opdateret

en: Product Deleted
da_DK: Produkt slettet

en: Action
da_DK: Handling

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Action Event
da_DK: Handling

en: Enter the Action that will trigger this webhook.
da_DK: Indsæt handling der vil aktivere denne webhook.

en: Custom Topic
da_DK: Brugerdefineret emne

en: Enter the Custom Topic that will trigger this webhook.
da_DK: Indsæt det brugerdefinerede emne der vil aktivere denne webhook.

en: Secret
da_DK: Hemmelighed

en: Webhook Actions
da_DK: Webhook handlinger

en: Created at
da_DK: Oprettet

en: Updated at
da_DK: Opdateret

en: Save Webhook
da_DK: Gem Webhook

en: Enable Taxes
da_DK: Aktiver Moms

en: Enable taxes and tax calculations
da_DK: Aktiver moms og momsberegninger

en: Prices Entered With Tax
da_DK: Priser indtastet med moms

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
da_DK: Denne indstilling er vigtig eftersom den vil påvirke hvordan du indsætter priser. Ved ændring vil det ikke opdatere eksisterende produkter.

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
da_DK: Ja, jeg vil indtaste priser inklusiv moms

en: No, I will enter prices exclusive of tax
da_DK: Nej, jeg vil indtaste priser eksklusive moms

en: Calculate Tax Based On:
da_DK: Beregn moms baseret på:

en: This option determines which address is used to calculate tax.
da_DK: Denne indstilling afgør hvilken adresse der bliver brugt til at beregne moms.

en: Customer shipping address
da_DK: Kunde leveringsadresse

en: Customer billing address
da_DK: Kunde faktureringsadresse

en: Shipping Tax Class:
da_DK: Forsendelse Momsklasser:

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
da_DK: Valgfri kontrol med hvilken momsklasse forsendelsen får, eller vælg at overlade det til forsendelsesmoms baseret på kurvprodukterne selv.

en: Shipping tax class based on cart items
da_DK: Forsendelse momsklasse baseret på kurvprodukter

en: Rounding
da_DK: Afrunding

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
da_DK: Afrund moms på subtotalniveau, i stedet for at afrunde per linie

en: Additional Tax Classes
da_DK: Ekstra Momsklasser

en: Reduced Rate%sZero Rate
da_DK: Reduceret Sats%sNulsats

en: Display Prices in the Shop:
da_DK: Vis priser i Butik:

en: Including tax
da_DK: incl. moms

en: Excluding tax
da_DK: ekskl. moms

en: Display Prices During Cart and Checkout:
da_DK: Vis priser under Kurv og Betaling:

en: Display Tax Totals:
da_DK: Vis momstotal:

en: As a single total
da_DK: Som en enkelt samlet

en: Itemized
da_DK: specificeret

en: Browse all extensions
da_DK: Gennemse alle udvidelser

en: Popular
da_DK: Populær

en: Import/export
da_DK: import/eksport

en: Accounting
da_DK: Bogføring

en: Free
da_DK: Gratis

en: Third-party
da_DK: Tredjeparts

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooThemes.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
da_DK: Vores katalog over WooCommerce Extensions kan findes på WooThemes.com her: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</ a>

en: Looking for a WooCommerce theme?
da_DK: Leder du efter et WooCommerce tema?

en: We recommend Storefront, the %sofficial%s WooCommerce theme.
da_DK: Vi anbefaler Storefront, det %sofficielle%s WooCommerce tema.

en: Storefront is an intuitive &amp; flexible, %sfree%s WordPress theme offering deep integration with WooCommerce and many of the most popular customer-facing extensions.
da_DK: Storefront er et intuitivt &amp; fleksibelt %sgratis%s WordPress tema, som udbyder høj integration med WooCommerce og mange af de andre populære kundeorienterede udvidelser.

en: Read all about it
da_DK: Læs alt om det her

en: Download &amp; install
da_DK: Download &amp; installér

en: Log file: %s (%s)
da_DK: Log fil: %s (%s)

en: There are currently no logs to view.
da_DK: I øjeblikket er der inden log at vise.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
da_DK: Kopiér og indsæt denne information i din ticket når du kontakter support:

en: Get System Report
da_DK: Generér systemrapport

en: Understanding the Status Report
da_DK: Forstå statusrapporten

en: Copy for Support
da_DK: Kopi til support

en: Home URL
da_DK: Hjemme URL

en: Site URL
da_DK: Hjemmeside URL

en: The version of WooCommerce installed on your site.
da_DK: Nuværende WooCommerce version installeret på dit websted.

en: The version of WordPress installed on your site.
da_DK: Nuværende WordPress version installeret på dit websted.

en: WP Multisite
da_DK: WP Multiwebsted

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
da_DK: Viser om du har WordPress Multiwebsted aktiveret.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
da_DK: Det maksimale antal af hukommelse (RAM) dit websted kan bruge på én gang.

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s" target="_blank">Increasing memory allocated to PHP</a>
da_DK: %s - Vi forslår at sætte hukommelse til minimum 64MB. Se: <a href="%s" target="_blank">Øg hukommelsen allokeret til PHP</a>

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
da_DK: Viser om WordPress er i Debug Mode.

en: Language
da_DK: Sprog

en: The current language used by WordPress. Default = English
da_DK: Nuværende sprog i brug af WordPress. Standard = Engelsk

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
da_DK: Information om webserveren der udbyder dit websted.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
da_DK: PHP version der er installeret på webserveren.

en: %s - We recommend a minimum PHP version of 5.4. See: <a href="%s" target="_blank">How to update your PHP version</a>
da_DK: %s - Vi anbefaler minimum PHP version 5.4. Se: <a href="%s" target="_blank">Hvordan du opdaterer din PHP version</a>

en: Couldn't determine PHP version because phpversion() doesn't exist.
da_DK: Kunne ikke bestemme PHP version fordi phpversion() ikke eksisterer.

en: PHP Post Max Size
da_DK: PHP Indlæg Max Størrelse

en: The largest filesize that can be contained in one post.
da_DK: Den maksimale filstørrelse et indlæg kan indeholde.

en: Default timezone is %s - it should be UTC
da_DK: Standard tidszone er %s - Det bør være UTC

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
da_DK: Din server har ikke fsockopen eller cURL aktiveret - PayPal IPN og andre script som kommunikerer med andre servere vil ikke fungere. Kontakt din webhosting leverandør.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
da_DK: Din server har ikke  <a href="%s">SOAP Client</a> klasse aktiveret - nogle gateways som bruger SOAP fungerer måske ikke som ventet.

en: Error: %s
da_DK: Fejl: %s

en: Status code: %s
da_DK: Statuskode: %s

en: The version of WooCommerce that the database is formatted for. This should be the same as your WooCommerce Version.
da_DK: Hvilken WooCommerce version din database er formatteret til. Denne bør være den samme som din nuværende WooCommerce version.

en: Active Plugins
da_DK: Aktive udvidelser

en: Visit plugin homepage
da_DK: Gå Til Plugin Siden

en: Network enabled
da_DK: Netværk aktiveret

en: Force SSL
da_DK: Gennemtving SSL

en: API Enabled
da_DK: API aktiveret

en: Does your site have REST API enabled?
da_DK: Har dit websted REST API aktiveret?

en: WC Pages
da_DK: WC Sider

en: Page not set
da_DK: Siden er ikke defineret

en: Page does not exist
da_DK: Side eksisterer ikke

en: Page does not contain the shortcode: %s
da_DK: Siden indeholder ikke shortcode: %s

en: Product Types
da_DK: Produkttyper

en: Theme
da_DK: Tema

en: %s is available
da_DK: %s er tilgængelig

en: Author URL
da_DK: Skribent URL

en: Child Theme
da_DK: Child Tema

en: Parent Theme Name
da_DK: Forældretema navn

en: The name of the parent theme.
da_DK: Navn på forældretemaet.

en: Parent Theme Version
da_DK: Forældretema version

en: The installed version of the parent theme.
da_DK: Installeret version af forældretemaet.

en: Parent Theme Author URL
da_DK: Forældretema forfatter URL

en: The parent theme developers URL.
da_DK: URL til forældretemaets udvikler.

en: Not Declared
da_DK: Ikke deklareret

en: Templates
da_DK: Skabeloner

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
da_DK: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> er forældet. Kerne versionen er %s

en: Learn how to update outdated templates
da_DK: Lær at opdatere forældede skabeloner

en: Tools
da_DK: Værktøjer

en: Shipping Debug Mode
da_DK: Forsendelse Debug Mode

en: This tool will disable shipping rate caching.
da_DK: Dette værktøj vil deaktivere caching af satser til forsendelser

en: This tool will disable template overrides for logged-in administrators for debugging purposes.
da_DK: Dette værktøj vil deaktivere skabelonen overskrivelser for brugere der er logget ind som administratorer til fejlfindings formål.

en: Save changes
da_DK: Gem ændringer

en: — No Change —
da_DK: — Ingen ændring —

en: Change to:
da_DK: Skift til:

en: Increase by (fixed amount or %):
da_DK: Forhøjelse med (fast beløb eller %):

en: Decrease by (fixed amount or %):
da_DK: Nedjuster med (fast beløb eller %):

en: Enter price (%s)
da_DK: Indtast pris (%s)

en: Sale
da_DK: Salg

en: Decrease regular price by (fixed amount or %):
da_DK: Nedjuster regulær pris med (fast beløb eller %):

en: Enter sale price (%s)
da_DK: Indtast tilbudspris (%s)

en: L/W/H
da_DK: L/B/H

en: Length (%s)
da_DK: Længde (%s)

en: Width (%s)
da_DK: Bredde (%s)

en: Height (%s)
da_DK: Højde (%s)

en: Visibility
da_DK: Synlighed

en: Catalog &amp; search
da_DK: Katalog &amp; søgning

en: In stock?
da_DK: På lager?

en: Backorders?
da_DK: Restordrer?

en: Sold Individually?
da_DK: Solgt individuelt?

en: Learn More About Templates
da_DK: Lær mere om skabeloner

en: Hide This Notice
da_DK: Skjul denne meddelelse

en: Read More About Storefront
da_DK: Læs mere om Storefront

en: Theme Integration Guide
da_DK: Tema-Integration Guide

en: No, do not bother me again
da_DK: Nej, og forstyr mig ikke igen

en: <strong>WooCommerce Translation Available</strong> &#8211; Install or update your <code>%s</code> translation to version <code>%s</code>.
da_DK: <strong>WooCommerce oversættelse tilgængelig</strong> &#8211; Installer eller opdater din <code>%s</code> oversættelse til version <code>%s</code>.

en: Update Translation
da_DK: Opdatér oversættelse

en: Force Update Translation
da_DK: Gennemtving opdatering af oversættelse

en: Hide This Message
da_DK: Skjul denne besked

en: <strong>WooCommerce Data Update Required</strong> &#8211; We just need to update your install to the latest version
da_DK: <strong>WooCommerce kræver en opdatering</strong> &#8211; Det er nødvendigt at opdatere din installation til den nyeste version

en: Run the updater
da_DK: Start opdateringen

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
da_DK: Det anbefales på det kraftigeste at du tager backup af din database før næste skridt. Er du sikker på at du ønsker at foretage opdateringen nu?

en: Custom:
da_DK: Brugerdefineret:

note: Description of the plugin/theme
en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
da_DK: Et e-handels toolkit, der hjælper dig med at sælge noget. Smukt.

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
da_DK: Et resultat er tilgængeligt, tryk enter for at vælge det.

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
da_DK: %qty% resultater er tilgængelige, brug op/ned pilene på dit tastatur til at navigere.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
da_DK: Ingen resultater fundet

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
da_DK: Indlæsning fejlede

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
da_DK: Indtast venligst 1 eller flere tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
da_DK: Indtast venligst %qty% eller flere tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
da_DK: Slet venligst 1 tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
da_DK: Slet venligst %qty% tegn

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
da_DK: Du kan kun vælge 1 emne

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
da_DK: Du kan kun vælge %qty% emner

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
da_DK: Indlæser flere resultater&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
da_DK: Søger&hellip;

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
da_DK: Ordrer

[ctx: slug]
en: product-category
da_DK: produkt-kategori

[ctx: slug]
en: product-tag
da_DK: produkt-tag

[ctx: slug]
en: product
da_DK: produkt

[ctx: default-slug]
en: shop
da_DK: butik

[ctx: default-slug]
en: product
da_DK: produkt

[ctx: Order number by X]
en: %s by %s
da_DK: %s af %s

[ctx: Page title]
en: Shop
da_DK: Butik

[ctx: Page title]
en: Cart
da_DK: Kurv

[ctx: Page title]
en: Checkout
da_DK: Check ud

[ctx: Page title]
en: My Account
da_DK: Min Konto

[ctx: Webhook created on date parsed by strftime]
en: %b %d, %Y @ %I:%M %p
da_DK: %b %d, %Y kl. %I:%M %p

[ctx: placeholder]
en: YYYY-MM-DD
da_DK: ÅÅÅÅ-MM-DD

[ctx: placeholder]
en: Unlimited usage
da_DK: Ubegrænset brug

[ctx: placeholder]
en: Apply to all qualifying items in cart
da_DK: Anvend på alle kvalificerende varer i indkøbsvognen

[ctx: placeholder]
en: Buy product
da_DK: Køb produkt

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
da_DK: Fra&hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
da_DK: Til&hellip;

[ctx: Tax status]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: number of pages]
en: of
da_DK: af

[ctx: Refund $amount]
en: Refund %s via %s
da_DK: Tilbagebetal %s via %s

[ctx: Refund $amount manually]
en: Refund %s manually
da_DK: Refunder %s manuelt

[ctx: Ex: Refund - $date >by< $username]
en: by
da_DK: af

[ctx: Settings tab label]
en: Checkout
da_DK: Check ud

[ctx: Version info]
en: %s is available
da_DK: %s er tilgængelig

[ctx: by author]
en: by %s
da_DK: af %s

[ctx: Page setting]
en: Shop Base
da_DK: Butik basisside

[ctx: Page setting]
en: Cart
da_DK: Kurv

[ctx: Page setting]
en: My Account
da_DK: Min Konto

[ctx: WC Pages links in the System Status]
en: Edit %s page
da_DK: Redigér %s side
