WooCommerce - en to ca translation catalogue (554 entries)

en: "From" Email Address
ca: Adreça de correu "De"

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s" target="_blank">Increasing memory allocated to PHP</a>
ca: %s - Us recomanem d'establir la memòria almenys a 64mB. Mireu: <a href="%s" target="_blank">Com augmentar la memòria permesa per PHP</a>

en: %s Actions
ca: %s accions

en: %s Items
ca: %s Articles

en: %s WooCommerce %s is more powerful, stable and secure than ever before. We hope you enjoy using it.
ca: %s WooCommerce %s és més potent, estable i segur que mai.

en: %s average daily sales
ca: %s vendes de mitjana diària

en: %s average monthly sales
ca: %s vendes de mitjana mensual

en: %s discounts in total
ca: %s descomtes en total

en: %s gross sales in this period
ca: %s vendes al major en aquest periode

en: %s is available
ca: %s disponible

en: %s sales in %s
ca: %s vendes en %s

en: %s signups in this period
ca: %s registres en aquest període

en: %s top seller this month (sold %d)
ca: %s més venut d'aquest més ( %d vendes)

en: &larr; Choose a category to view stats
ca: &larr; Escolliu una categoria per veure'n l'estat

en: (Copy)
ca: (Copia)

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will force the translation upgrade for your language if a translation is available.
ca: <strong class="red">Nota:</strong> Aquesta opció força l'actualització de la traducció del teu idioma si està disponible.

en: <strong class="red">Note:</strong> This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
ca: <strong class="red">Nota:</strong> Aquesta eina instal·larà les pàgines perdudes de WooCommerce. Les pàgines que ja estiguin definides i configurades no es substituiran.

en: <strong class="red">Warning:</strong> This tool will delete all customer session data from the database, including any current live carts.
ca: <strong class="red">Compte:</strong> Aquesta eina eliminarà totes les dades dels usuaris de la base de dades incloent-hi els carros actuals.

en: <strong>%s</strong> sales this month
ca: <strong>%s</strong> vendes aquest mes

en: About WooCommerce
ca: Quant a WooCommerce

en: Accounts
ca: Comptes

en: Action
ca: Acció

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ca: Error. Sisplau, actualitzeu la pàgina i torneu-ho a intentar.

en: Actions
ca: Accions

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Attribute
ca: Afegeix un atribut

en: Add File
ca: Afegeix un fitxer

en: Add Images to Product Gallery
ca: Afegeix imatges a la galeria del producte

en: Add New Attribute
ca: Afegeix un atribut nou

en: Add Payment Method
ca: Afegeix un mètode de pagament

en: Add Tax
ca: Afegeix impostos

en: Add fee
ca: Afegeix taxes

en: Add new
ca: Crea'n

en: Add note
ca: Afegeix una nota

en: Add product gallery images
ca: Afegeix imatges del producte a la galeria

en: Add product(s)
ca: Afegeix producte(s)

en: Add products
ca: Afegeix productes

en: Add shipping cost
ca: Afegeix despeses d'enviament

en: Add tax
ca: Afegeix impostos

en: Add to Menu
ca: Afegeix al menú

en: Add to gallery
ca: Afegeix a la galeria

en: Add&nbsp;meta
ca: Afegeix&nbsp;meta

en: Additional Tax Classes
ca: Tipus addicionals d'impostos

en: Address
ca: Adreça

en: Address 1
ca: Adreça 1

en: Address 2
ca: Adreça 2

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ca: Comandes

en: All
ca: Totes

en: All coupons
ca: Tots els cupons

en: All missing WooCommerce pages was installed successfully.
ca: S'han instal·lat totes les pàgines perdudes de WooCommerce

en: Allow
ca: Permet

en: Allow, but notify customer
ca: Permet, però notifica-ho al client

en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
ca: Un joc d'eines de comerç electrònic que us ajuda a vendre qualsevol cosa. Elegantment.

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any category
ca: Qualsevol categoria

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
ca: Segur que desitja esborrar totes les variacions? Aquesta operació no pot desfer-se.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ca: Voleu eliminar aquest atribut?

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
ca: Segur que desitja vincular totes les variacions? Això crearà una nova variació per a totes i cadascuna de les possibles combinacions que es dedueixen dels atributs de variació (max. 50 cada vegada).

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
ca: Esteu segur que voleu suprimir els elements seleccionats? Si ha reduït prèviament els estocs d'aquest article, o aquesta ordre va ser presentada per un client, vostè haurà de restaurar manualment l'estoc de l'article.

en: Are you sure you want to remove this variation?
ca: Voleu eliminar aquesta variació?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
ca: Voleu revocar l'accés a aquesta baixada?

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta devolució? Aquesta acció no es pot desfer

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
ca: Voleu eliminar aquesta columna d'impostos? Aquesta acció no es pot desfer

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu realitzar aquesta devolució? Aquesta opció no es pot desfer.

en: Attribute updated successfully
ca: L'atribut s'ha actualitzat satisfactòriament

en: Attributes
ca: Atributs

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
ca: Els atributs permeten definir les dades adicionals dels productes, com la mida o el color. Feu servir aquests atributs a la barra lateral de la botiga utilitzant els widgets "de navegació per capes". Tingueu en compte: no es pot canviar el nom d'un atribut més endavant.

en: Before adding variations, add and save some attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
ca: Abans d'afegir variacions, afegeix i desa alguns atributs en la pestanya <strong>Atributs</strong>

en: Billing Details
ca: Detalls de facturació

en: Billing:
ca: Facturació:

en: Both
ca: Ambdós

en: Calculate Taxes
ca: Calcula impostos

en: Calculate Total
ca: Calcula el total

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
ca: Calcula els impostos per línia? Això calcularà els impostos basats en el país dels clients. Si no s'ha triat facturació/enviament del client s'estableix que utilitzarà el país origen de la botiga.

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
ca: Calcula els totals basats en articles de la comanda, descomptes i enviament?

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel schedule
ca: Cancel·la la planificació

en: Cash on Delivery
ca: Pagament contra reemborsament

en: Catalog
ca: Catàleg

en: Catalog visibility:
ca: Visibilitat del catàleg:

en: Catalog/search
ca: Catàleg/cerca

en: Checkout Page
ca: Finalitzar compra

en: Choose a country&hellip;
ca: Escolliu un estat&hellip;

en: Choose an image
ca: Tria una imatge

en: Choose countries&hellip;
ca: Escolliu una província&hellip;

en: Choose coupons&hellip;
ca: Escull els cupons&hellip;

en: Choose file
ca: Escull el fitxer

en: City
ca: Ciutat

en: Clear all sessions
ca: Buida les sessions

en: Click to toggle
ca: Feu clic per alternar

en: Code
ca: Codi

en: Company
ca: Empresa

en: Complete
ca: Completat

en: Copied!
ca: S'ha copiat

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ca: Copia la informació de facturació a la informació d'enviament? Aquesta acció esborrarà la informació existent.

en: Copy for Support
ca: Copia-ho pel suport

en: Copy to a new draft
ca: Copia-ho en un nou esborrany

en: Country
ca: País

en: Coupon Created
ca: S'ha creat el cupó

en: Coupon Data
ca: Dades del cupó

en: Coupon Deleted
ca: S'ha suprimit el cupó

en: Coupon Updated
ca: S'ha actualitat el cupó

en: Coupon amount
ca: Valor del cupó

en: Coupon code
ca: Codi del cupó

en: Coupon draft updated.
ca: S'ha actualitzat l'esborrany del cupó.

en: Coupon restored to revision from %s
ca: S'ha restaurat el cupó a la versió de %s

en: Coupon saved.
ca: S'ha desat el cupó

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ca: S'ha programat el cupó per a: <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon submitted.
ca: S'ha enviat el cupó

en: Coupon type
ca: Tipus de cupó

en: Coupon updated.
ca: S'ha actualitzat el cupó.

en: Coupon(s) Used
ca: Cupó(ns) utilitzat(s)

en: Coupons
ca: Cupons

en: Coupons by date
ca: Cupons per data

en: Credits
ca: Crèdits

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom field deleted.
ca: S'ha suprimit el camp personalitzat

en: Custom field updated.
ca: S'ha actualitzat el camp personalitzat

en: Custom ordering
ca: Ordre personalizat

en: Customer
ca: Client

en: Customer Billing Address
ca: Adreça de facturació

en: Customer Created
ca: S'ha creat un client

en: Customer Deleted
ca: S'ha suprimit un client

en: Customer List
ca: Llista de clients

en: Customer Message
ca: Missatge del client

en: Customer Orders
ca: Comandes de clients

en: Customer Sales
ca: Vendes a clients

en: Customer Sessions
ca: Sessions dels clients

en: Customer Shipping Address
ca: Adreça d'enviament

en: Customer Updated
ca: S'ha actualitzat un client

en: Customer billing address
ca: Adreça de facturació del client

en: Customer shipping address
ca: Adreça d'enviament del client

en: Customer:
ca: Client:

en: Customers
ca: Clients

en: Customers vs. Guests
ca: Clients vs Convidats

en: Date
ca: Data

en: Default
ca: Estàndard

en: Default Timezone is UTC
ca: La zona horària predeterminada és GTM

en: Default sort order
ca: Ordre predeterminat

en: Default timezone is %s - it should be UTC
ca: La zona horària predeterminada és %s - hauria de ser GTM

en: Default to billing address
ca: Adreça de facturació predeterminada

en: Default to shipping address
ca: Adreça d'enviament predeterminada

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete Permanently
ca: Suprimeix permanentment

en: Delete image
ca: Esborra la imatge

en: Delete note
ca: Esborrar nota

en: Delete this item permanently
ca: Suprimeix permanentment

en: Delivery URL
ca: URL d'entrega

en: Description
ca: Descripció

en: Description (optional)
ca: Descripció (opcional)

en: Developer API Docs
ca: Documents API per a desenvolupadors

en: Dimensions (L&times;W&times;H)
ca: Mides (L&times;A&times;P)

en: Discount
ca: Descompte

en: Discount amount
ca: Valor del descompte

en: Display type
ca: Mostra el tipus

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
ca: Mostra si Wordpress està en mode derrors o no.

en: Do not allow
ca: No ho permetis

en: Docs
ca: Documents

en: Documentation
ca: Documentació

en: Download &amp; install
ca: Baixa &amp; instal·la-ho

en: Download Limit:
ca: Límit de descàrrega:

en: Downloadable
ca: Descarregable

en: Downloadable Product Permissions
ca: Permisos dels productes descarregables

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Address
ca: Edita l'adreça

en: Edit Attribute
ca: Edita l'atribut

en: Edit this item
ca: Edita aquest element

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Emails
ca: Email

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
ca: Habilita AJAX per als botons de compra dels fitxers

en: Enable Archives?
ca: Activar Arxius?

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enter a name for the new attribute term:
ca: Entreu un nom per al nou atribut:

en: Enter a quantity to enable stock management at variation level, or leave blank to use the parent product's options.
ca: Escriviu una quantitat per habilitar la gestió de l'estoc a nivell de variacions o deixeu-ho en blanc per a utilitar les opcions del producte pare.

en: Enter a value
ca: Escriviu un valor

en: Enter a value (fixed or %)
ca: Introdueix un valor (adsolut o %)

en: Enter a weight for this variation or leave blank to use the parent product weight.
ca: Escriviu un pes per aquesta variació o deixeu-ho en blanc per a utilitzar el pes del producte pare.

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
ca: Escriviu un text, o diferents atributs separats per la barra vertical (|)

[ctx: Ex: Refund - $date >by< $username]
en: by
ca: per

en: Exclude categories
ca: Excloure categories

en: Exclude products
ca: Excloure productes

en: Expiry date
ca: Data de finalització

en: Export CSV
ca: Exporta-ho en format CSV

en: External/Affiliate
ca: Extern/Afiliat

en: External/Affiliate product
ca: Producte Extern/Afiliat

en: Featured
ca: Destacats

en: Featured Product
ca: Producte destacat

en: File %d
ca: Arxiu %d

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: Filter by coupon
ca: Filtra-ho per cupó

en: First Name
ca: Nom

en: First name
ca: Nom

en: For more information:
ca: Més informació a:

en: Force SSL
ca: Força l'ús de SSL

en: Force Translation Upgrade
ca: Força l'actualització de la traducció

en: Found a bug?
ca: Heu trobat un error?

en: Free
ca: Gratuït

en: Free Shipping
ca: Enviament gratuït

en: General Options
ca: Opcions Generals

en: Generate API Key
ca: Genera la clau API

en: Github Project
ca: Projecte a Github

en: Grant Access
ca: Permetre Accés

en: Grouped
ca: Agrupat

en: Grouped product
ca: Producte agrupat

en: Guest
ca: Convidat

en: Guest Orders
ca: Comandes de visitants

en: Guest Sales
ca: Vendes a visitants

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hide shipping costs until an address is entered
ca: No mostris les despeses d'enviament fins que no s'hagi escrit una adreça

en: Home URL
ca: URL d'inici

en: Image
ca: Imatge

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
ca: Importeu <strong>les taxes d'impostos</strong> a la botiga mitjançant un fitxer csv.

en: In stock
ca: En estoc

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
ca: Informació sobre el servidor que allotja la web

en: Insert file URL
ca: Inserir la URL del fitxer

en: Install WooCommerce Pages
ca: Instal·la les pàgines de WooCommerce

en: Install pages
ca: Instal·la les pàgines

en: Item
ca: Producte

en: Language
ca: Idioma

en: Last 7 Days
ca: Els últims 7 dies

en: Last Month
ca: L'últim mes

en: Last Name
ca: Cognom

en: Last name
ca: Cognom

en: Last order
ca: Última comanda

en: Last warning, are you sure?
ca: Última advertència, estàs segur?

en: Learn more
ca: Apren més

en: Left
ca: Esquerra

en: Link previous orders
ca: Enllaça amb comandes anteriors

en: Load billing address
ca: Escriu l'adreça de facturació

en: Load shipping address
ca: Escriu l'adreça d'enviament

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
ca: Voleu afegir la informació de facturació? Eliminareu qualsevol informació que ja hi hagi.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ca: Voleu escriure la informació d'enviament? Eliminareu qualsevol informació d'enviament que ja hi hagi.

en: Local Delivery
ca: Enviaments locals

en: Local Pickup
ca: Recollida local

en: Location
ca: Ubicació

en: Log Directory Writable
ca: Es pot escriure a la carpeta Log

en: Logout
ca: Tancar sessió

en: Lost Password
ca: Heu perdut la contrasenya?

en: Low in stock
ca: Baix d'estoc

en: Make a duplicate from this product
ca: Duplica aquest producte

en: Mark complete
ca: Marca-ho completat

en: Mark on-hold
ca: Marca-ho en espera

en: Mark processing
ca: Marca-ho s'està processant

en: Money Spent
ca: Diners gastats

en: Most Popular
ca: Els més populars

en: Most Stocked
ca: Amb més estoc

en: Move this item to the Trash
ca: Mou a la paperera

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: MySQL Version
ca: Versió de MySQL

en: Name
ca: Nom

en: Name (Last, First)
ca: Nom (Cognom, nom)

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ca: Nom de l'atribut  (es mostrarà a la web)

en: Never
ca: Mai

en: No address
ca: Cap adreça

en: No attributes currently exist.
ca: Actualment no hi ha cap atribut.

en: No billing address set.
ca: Falta l'adreça de facturació

en: No coupons found in range
ca: No s'han trobat cupons en aquest interval

en: No customer selected
ca: No s'ha seleccionat cap client

en: No customers found.
ca: No s'han trobat clients.

en: No low in stock products found.
ca: No hi ha productes amb poc estoc.

en: No out of stock products found.
ca: No hi ha productes fora d'estoc

en: No product to duplicate has been supplied!
ca: No s'ha marcat cap producte per duplicar

en: No shipping address set.
ca: Falta l'adreça d'enviament

en: No used coupons found
ca: Tobats cupons no utilitzats

en: No variations added
ca: No s'ha afegit cap variació

en: None
ca: Cap

en: Number of coupons used
ca: Nombre de cupons utilitzats

en: Number of items sold
ca: Nombre d'articles venuts

en: OK
ca: D'acord

en: Official Extensions
ca: Extensions oficials

en: Official Themes
ca: Temes oficials

en: Optional
ca: Opcional

en: Order
ca: Comanda

en: Order Created
ca: S'ha creat una comanda

en: Order Deleted
ca: S'ha suprimit una comanda

en: Order Notes
ca: Notes de la comanda

en: Order Received
ca: S'ha rebut la comanda

en: Order Total
ca: Total de comanda

en: Order Updated
ca: S'ha actualitzat una comanda

en: Order by
ca: Ordena per

en: Order draft updated.
ca: S'ha actualitzat l'esborrany de la comanda.

en: Order restored to revision from %s
ca: S'ha restaurat la comanda a la versió de %s

en: Order saved.
ca: S'ha desat la comanda

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ca: S'ha programat la comanda per a: <strong>%1$s</strong>.

en: Order status changed by bulk edit:
ca: Estat de les comandes que han canviat en massa:

en: Order submitted.
ca: S'ha enviat la comanda

en: Order updated and email sent.
ca: S'ha actualitzat la comanda i s'ha enviat el correu.

en: Order updated.
ca: S'ha actualitzat la comanda

en: Orders
ca: Comandes

en: Out of stock
ca: Fora d'estoc

en: PHP Time Limit
ca: Límit de temps de PHP

en: PHP Version
ca: Versió de PHP

[ctx: Page setting]
en: Cart
ca: Carret

[ctx: Page setting]
en: Checkout
ca: Finalitzar compra

[ctx: Page setting]
en: My Account
ca: El meu compte

[ctx: Page title]
en: Cart
ca: Carret

[ctx: Page title]
en: Checkout
ca: Finalitzar compra

[ctx: Page title]
en: My Account
ca: El meu compte

[ctx: Page title]
en: Shop
ca: Botiga

en: Parent
ca: Pare

en: Pay
ca: Pagar

en: Payment Gateway
ca: Passarel·la de pagament

en: Payment Method:
ca: Forma de pagament:

en: Phone
ca: Telèfon

en: Please enter in a value less than the regular price.
ca: Si us plau, introdueix un valor menor al preu regular.

en: Please enter in country code with two capital letters.
ca: Escriviu el codi de país amb dues lletres majúscules.

en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
ca: Escriviu en format decimal (% s) sense separadors de milers.

en: Please enter in monetary decimal (%s) format without thousand separators and currency symbols.
ca: Escriviu en format decimal (%s) sense separador de milers i símbol de moneda.

en: Please select some items.
ca: Si us plau seleccioneu alguns elements.

en: Postcode
ca: Codi postal

en: Powered by WooCommerce
ca: WooCommerce

en: Preview
ca: Previsualització

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ca: Previsualitzaci &#8220;%s&#8221;

en: Price
ca: Preu

en: Prices
ca: Preus

en: Processing
ca: S'està processant

en: Product
ca: Producte

en: Product Categories
ca: Categories de productes

en: Product Created
ca: S'ha creat el producte

en: Product Data
ca: Dades del producte

en: Product Deleted
ca: S'ha suprimit el producte

en: Product Description
ca: Detalls del producte

en: Product Gallery
ca: Galeria del producte

en: Product IDs
ca: ID del producte

en: Product SKU:
ca: SKU del producte:

en: Product Short Description
ca: Breu descripció del producte

en: Product Tags
ca: Etiquetes de producte

en: Product Updated
ca: S'ha actualitzat el producte

en: Product categories
ca: Categories de productes

en: Product creation failed, could not find original product:
ca: Ha fallat la creació del producte. No s'ha pogut trobar el producte original:

en: Product name
ca: Nom del producte

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
ca: S'ha publicat el producte. <a href="%s">Mira'l</a>

en: Product restored to revision from %s
ca: S'ha restaurat el producte des de la revisió de %s

en: Product saved.
ca: S'ha desat el producte.

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
ca: S'ha programat el producte per a: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Mostra'l</a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
ca: S'ha enviat el producte. <a target="_blank" href="%s">Mostra'l</a>

en: Product updated.
ca: S'ha actualitzat el producte

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
ca: S'ha actualitzat el producte. <a href="%s">Mostra el producte</a>

en: Products
ca: Productes

en: Public
ca: Públic

en: Purchased
ca: S'ha comprat

en: Qty
ca: Quant.

en: Quick&nbsp;Edit
ca: Edició&nbsp;ràpida

en: Rating
ca: Qualificació

en: Read
ca: Llegeix

en: Read all about it
ca: Més informació

en: Read/Write
ca: Llegeix/Escriu

en: Reason for refund (optional)
ca: Raó del reemborsament (opcional)

en: Redirect to the cart page after successful addition
ca: Redirecciona a la pàgina del carro després d'afegir un producte satisfactòriament

en: Refresh stats
ca: Actualitza l'estat

en: Refund
ca: Reemborsa

[ctx: Refund $amount manually]
en: Refund %s manually
ca: Reintegrament %s manual

en: Refunded
ca: Reemborsat

en: Regular Price:
ca: Preu normal:

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove image
ca: Suprimeix la imatge

en: Remove this attribute?
ca: Esborrar aquest atribut?

en: Remove this item meta?
ca: Esborrar aquesta etiqueta meta?

en: Report a bug
ca: Informa d'un error

en: Reports
ca: Informes

en: Restock refunded items
ca: Reposa a l'estoc elements reemborsats

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore this item from the Trash
ca: Restaura aquest element des de la paperera

en: Reviews
ca: Opinions

en: Revoke API Key
ca: Revoca la clau API

en: Right
ca: Dreta

en: Roles successfully reset
ca: S'han reiniciat els rols

en: Sale Price
ca: Preu de venda

en: Sale Price:
ca: Preu de venda:

en: Sale end date:
ca: Data final de la venda:

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ca: Data d'inici del descompte (en format AAA-MM-DD o deixeu-ho en blanc)

en: Sale start date:
ca: Data d'inici de la venda:

en: Sales by category
ca: Vendes per categoria

en: Sales by date
ca: Vendes per data

en: Sales by product
ca: Vendes per producte

en: Same as parent
ca: Igual que el pare

en: Save
ca: Guardar

en: Save changes
ca: Guardar els canvis

en: Search
ca: Cerca

en: Search customers
ca: Cerca clients

en: Search for a customer&hellip;
ca: Cerca un client &hellip;

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select a country&hellip;
ca: Selecciona un país&hellip;

en: Select a page&hellip;
ca: Seleccioneu una pàgina&hellip;

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select an option&hellip;
ca: Selecciona una opció&hellip;

en: Select categories&hellip;
ca: Selecciona les categories&hellip;

en: Select none
ca: No seleccionis res

en: Server Environment
ca: Entorn del servidor

en: Server Info
ca: Informació del servidor

en: Sessions successfully cleared
ca: S'han eliminat les sessions

en: Set variation image
ca: Estableix imatge de variació

en: Settings
ca: Configuració

[ctx: Settings group label]
en: Checkout
ca: Finalitzar compra

[ctx: Settings tab label]
en: Checkout
ca: Finalitzar compra

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
ca: Moltes extensions de WooCommerce poden escriure logs que faciliten la resolució de problemes. Perquè sigui així la carpeta ha de tenir permisos d'escriptura.

en: Ship to
ca: Envia-ho a

en: Shipping
ca: Enviament

en: Shipping Classes
ca: Classes d'enviament

en: Shipping Details
ca: Detalls de l'enviament

en: Shipping Method
ca: Sistema d'enviament

en: Shipping Name
ca: Nom de l'enviament

en: Shipping Options
ca: Tipus d'enviament

en: Shipping class:
ca: Tipus d'enviament:

en: Shop base address
ca: Adreça de la botiga

en: Show
ca: Mostra

en: Show all product types
ca: Mostra tots els tipus de producte

en: Show all types
ca: Mostra'n tots els tipus

en: Show products
ca: Mostrar productes

en: Signups
ca: Registres

en: Simple
ca: Senzill

en: Simple product
ca: Producte senzill

en: Site URL
ca: URL del web

en: Sort Products
ca: Ordena els productes

en: Sort by most recent
ca: Ordenar per més recents

en: Specific Countries
ca: Països específics

en: Standard
ca: Estàndard

en: State
ca: Estat

en: State/County
ca: Estat/País

en: State/County or state code
ca: Estat/País o codi d'estat

en: Status
ca: Estat

en: Stock
ca: Estoc

en: Stock Qty:
ca: Quantitat a l'estoc:

en: Subcategories
ca: Sub-categories

en: Support
ca: Ajuda

en: System Status
ca: Estat del sistema

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tax
ca: Impostos

en: Tax Status
ca: Estatus dels impostos

[ctx: Tax status]
en: None
ca: Cap

en: Taxable
ca: Subjecte a impostos

en: Taxes
ca: Impostos

en: Taxes by code
ca: Impostos per codi

en: Taxes by date
ca: Impostos per data

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Terms
ca: Termes

en: Thank you for updating to the latest version!
ca: S'ha actualitzat a l'última versió.

en: Thanks for installing!
ca: S'ha instal·lat

en: Thanks, all done!
ca: Fet!

en: The URL of your site's homepage.
ca: La URL de la pàgina d'inici de la web

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
ca: La quantitat de temps (en segons) que el web ha de gastar en una sola operació abans del temps d'espera (per evitar bloquejos al servidor)

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ca: Si canvieu de pàgina es perdran els canvis.

en: The current language used by WordPress. Default = English
ca: L'idioma que s'utilitza a WordPress. Per defecte = Anglès

en: The decimal separator of displayed prices.
ca: El separador dels decimals en mostrar els preus.

en: The default timezone for your server.
ca: La zona predeterminada al servidor.

en: The following options affect the sender (email address and name) used in WooCommerce emails.
ca: Les següents opcions afecten al destinatari (adreça de correu i nom) utilitzat en els correus de WooCommerce

en: The largest filesize that can be contained in one post.
ca: El fitxer més gran que hi pot haver en una entrada.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
ca: La màxima quantitat de memòria (RAM) que pot utilitzar el web alhora.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
ca: El nombre de decimals mostrat als preus

en: The payment gateway used to place this order does not support automatic refunds.
ca: La passarel·la de pagament d'aquesta comanda no suporta reemborsaments automàtics.

en: The position of the currency symbol.
ca: Posició del símbol de moneda

en: The root URL of your site.
ca: La URL de l'arrel del web

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
ca: S'han desactivat els paràmetres d'aquesta imatge perquè els seus valors estan sobreescrits per un filtre.

en: The thousand separator of displayed prices.
ca: El separador dels milers en mostrar els preus

en: The version of PHP installed on your hosting server.
ca: La versió de PHP instal·lada al servidor

en: The version of WooCommerce installed on your site.
ca: La versió de WooCommerce instal·lada al vostre web

en: The version of WooCommerce that the database is formatted for. This should be the same as your WooCommerce Version.
ca: La versió de la base de dades formatada per Woocommerce. Hauria de ser la mateixa que la vostra versió de Woocommerce

en: The version of WordPress installed on your site.
ca: La versió de WP instal·lada al vostre web

en: There are no product reviews yet.
ca: No hi ha productes ressenyats

en: There was an error calling %s
ca: S'ha produït un error en cridar %s

en: There was an error calling %s::%s
ca: S'ha produït un error en cridar %s::%s

en: This Month
ca: Aquest més

en: This controls which shipping address is used by default.
ca: Controla quina adreça d'enviament s'utilitza per defecte.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ca: Això és una botiga de mostra per poder fer proves &mdash; no es tramitaran comandes.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
ca: Aquesta es la suma del total de les comandes després dels reemborsaments i s'inclouen enviaments i impostos

en: This option determines the customers default address (before they input their details).
ca: Aquesta opció determina quina és l'adreça predeterminada del client (abans no l'escriguin)

en: This option determines which address is used to calculate tax.
ca: Aquesta opció determina quina adreça s'utilitza per a calcular els impostos.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Topic
ca: Tema

en: Total available to refund
ca: Total disponible per a remmborsar

en: Translation Upgrade
ca: Actualització de la traducció

en: Translators
ca: Traductors

en: Trash
ca: Paperera

en: Type
ca: Tipus

en: Unpublished
ca: No publicat

en: Update
ca: Actualitza

en: Upload/Add image
ca: Penja una imatge

en: Uploaded to this %s
ca: S'ha actualitzat a %s

en: Usage / Limit
ca: Ús / Límit

en: Usage tracking settings successfully reset.
ca: S'han reiniciat els paràmetres de seguiment de l'ús

en: Use image
ca: Utilitza la imatge

en: Used for variations
ca: S'utilitza per a les variacions

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Value(s)
ca: Valor(s)

en: Variable product
ca: Producte variable

en: Variation #%s of %s
ca: Variació #%s de %s

en: Variation price (required)
ca: Preu de la variació (obligatori)

en: Variations
ca: Variacions

en: Version %s
ca: Versió %s

[ctx: Version info]
en: %s is available
ca: %s disponible

en: View
ca: Mostra

en: View %s
ca: Mostra %s

en: View &#8220;%s&#8221;
ca: Mostra &#8220;%s&#8221;

en: View Order
ca: Veure comanda

en: View orders
ca: Mostra les comandes

en: Visible on the product page
ca: Visible a la pàgina del producte

en: WC Database Version
ca: Versió de la base de dades de WC

en: WC Pages
ca: Pàgines de WC

en: WC Version
ca: Versió de WC

en: WP Debug Mode
ca: Mode d'errors de WP

en: WP Memory Limit
ca: Límit de memòria a WP

en: WP Version
ca: Versió de WP

en: Weight
ca: Pes

en: Welcome to WooCommerce
ca: Benvingut a WooCommerce

en: Welcome to WooCommerce %s
ca: Benvingut a Woocommerce %s

en: What's New
ca: Novetats

en: WooCommerce Documentation
ca: Documentació de WooCommerce

en: WooCommerce Recent Reviews
ca: Opinions recents

en: WooCommerce Settings
ca: Paràmetres de WooCommerce

en: WooCommerce Status
ca: Estat de WooCommerce

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
ca: Taxes d'impostos WooCommerce (CSV)

en: WooThemes Customer Support
ca: Suport al client de WooThemes

en: WordPress Environment
ca: Entorn de WordPress

en: WordPress.org Project
ca: Projecte WordPress.org

en: Write
ca: Escriu

en: Year
ca: Any

en: Yes
ca: Sí

en: You cannot add the same tax rate twice!
ca: No podeu afegir el mateix impost per duplicat

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis

en: Your product has variations! Before changing the product type, it is a good idea to delete the variations to avoid errors in the stock reports.
ca: Aquest producte té variacions. Abans de canviar el tipus de producte heu de suprimir les variacions per evitar problemes d'estoc.

en: Your settings have been saved.
ca: S'han desat els paràmetres

en: ZIP/Postcode
ca: Codi postal

en: added on %1$s at %2$s
ca: afegit el %1$s a les %2$s

en: by %s
ca: per %s

[ctx: by author]
en: by %s
ca: per %s

en: customer orders
ca: comandes de clients

[ctx: default-slug]
en: product
ca: producte

[ctx: default-slug]
en: shop
ca: botiga

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
ca: S'han trobat %qty% resultats, utilitzeu les fletxes per accedir al resultat adequat.

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
ca: No s'ha pogut carregar

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
ca: S'estan carregant més reslutats&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ca: No hi ha coincidències

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
ca: S'ha trobat un resultat, premeu enter per seleccionar-lo.

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
ca: Elimineu %qty% caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
ca: Suprimiu 1 caràcter

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
ca: Escriviu %qty% o més caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
ca: Escriviu 1 o més caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
ca: S'està cercant&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
ca: Només podeu seleccionar %qty% ítems

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
ca: Només podeu seleccionar 1 ítem

en: guest orders
ca: comandes de visitants

en: new users
ca: usuaris nous

en: orders
ca: comadnes

en: out of 5
ca: de 5

[ctx: placeholder]
en: Buy product
ca: Comprar producte

en: product
ca: producte

en: reviewed by
ca: ressenyat per

[ctx: slug]
en: product
ca: producte

[ctx: slug]
en: product-category
ca: categoria-producte

[ctx: slug]
en: product-tag
ca: etiqueta-producte

en: variation added
ca: variació afegida

en: variations added
ca: variacions afegides
